Autor Wątek: PAS 8 Organic Ice  (Przeczytany 80705 razy)

Offline [Maikh]

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
  • Ancient Egypt
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #100 27 Paź, 2009, 18:26:16 »
czekajmy do końca ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lip, 2010, 09:38:35 wysłana przez [Maikh] »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #101 27 Paź, 2009, 18:32:11 »
No wiesz, każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Musisz się z tym liczyć, wrzucając fotki na publiczne forum.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #102 27 Paź, 2009, 18:53:34 »
mi się podoba, choc osobiscie wolałbym je w odwrotnej "kolejności"
Gratuluję :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline [Maikh]

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
  • Ancient Egypt
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #103 27 Paź, 2009, 18:56:03 »
Dzięki :)
Ja już chcę coś ponagrywać ;D 2 miesiące na basie spędziłem przez to :lol:

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #104 27 Paź, 2009, 19:26:01 »
Ziom nie fejspalmuj bo ja się tylko pytam ;) Po prostu mnie to zaciekawiło, bo nie do końca zrozumiałem powyższą dyskusję, taki po prostu trochę przytempy jestem ;)
A sam się czaję na PaIsmena 7string 27" - 28,5" dlatego też śledzę temat na bieżąco ;)
mniut i piah

Offline [Maikh]

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
  • Ancient Egypt
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #105 27 Paź, 2009, 19:35:33 »
a to spoko ;D też się zmyliłem ;)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #106 28 Paź, 2009, 02:30:30 »
Gratuluję pomysłu na instrument, ale jeśli chodzi o spasowanie drewienka jak dla mnie to wygląda niechlujnie i robione na odpierdol. (Przecież te kawałki są nawet nie podobne do siebie w signumach od flame swego czasu za 1200 zl wyglądało to lepiej).
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2009, 02:33:18 wysłana przez oz »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #107 28 Paź, 2009, 07:51:43 »
mi się podoba, choc osobiscie wolałbym je w odwrotnej "kolejności"
Gratuluję :)

Zero kompromisów....Chyb a na tym właśnie polega Custom??? Jak dla mnie w ogóle mogła by być asymetryczna i to najlepiej z dwóch różnych gatunków drewna ... :DD Mnie się pomysł podoba i z niecierpliwością czekam na finalne foty.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #108 28 Paź, 2009, 09:37:15 »
Zobaczymy grande finale. Może Przemek coś skrobnie? Ale IMO - klient, czy też klijęt, ma rację!
Paczki z głów!

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #109 28 Paź, 2009, 20:17:25 »
Oj jak wy mało wiecie o układzie słoi w drewnie :-) Paradoksalnie te dwa kawałki drewna pochodzą z tej samej deski i to z NAJBLIŻSZEGO sąsiedztwa :-) Dla "ciekawości" polookajcie sobie:
http://www.prsguitars.com/swampashspecial/index.html
I ten PRS (możecie wierzyć lub nie) też ma deską złożoną z dwóch najbliższych sobie kawałków...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #110 28 Paź, 2009, 20:27:07 »
A czy przekłada się to jakoś na sound? jakby nie było większość gitar jakie można zobaczyć mają raczej bardziej wizualnie dopasowane kawałki

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #111 28 Paź, 2009, 20:30:22 »
Oj jak wy mało wiecie o układzie słoi w drewnie :-) Paradoksalnie te dwa kawałki drewna pochodzą z tej samej deski i to z NAJBLIŻSZEGO sąsiedztwa :-) Dla "ciekawości" polookajcie sobie:
http://www.prsguitars.com/swampashspecial/index.html
I ten PRS (możecie wierzyć lub nie) też ma deską złożoną z dwóch najbliższych sobie kawałków...

Ja wiem, że wygląda chujowo :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #112 28 Paź, 2009, 20:48:56 »
Pomyślałem dokładnie to samo co Mery... Dla mnie te kawałki mogą pochodzić z dwóch różnych półkul Ziemii... byle fajnie wyglądały... a co z tego, że mam "jednolity" kawał dechy jak wygląda chujowo jak stary kredens z PRLu.
Jak podoba się właścicielowi to spoko i nic mi do tego, bo wiem że ze względu na mnie zdania nie zmieni. Ale jest to forum i tu się ludzie wypowiadają i wyrażają swoje opinie...
Zresztą ten niefortunny IMO układ słoi to jedyna rzecz, która mi w tym wiośle nie pasuje... Poza tym jest mega zajebiste :headbang:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #113 28 Paź, 2009, 20:58:56 »
I tak sprowadza się wszystko do tego, jak gitara wygląda. W sumie, tyle możemy po fotkach powiedzieć. Ale pamiętajmy, że najwpierw chodzi o brzmienie - potem o wygodę - a dopiero na końcu o wygląd. Kurwa.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #114 28 Paź, 2009, 21:17:40 »
Oj jak wy mało wiecie o układzie słoi w drewnie :-) Paradoksalnie te dwa kawałki drewna pochodzą z tej samej deski i to z NAJBLIŻSZEGO sąsiedztwa :-) Dla "ciekawości" polookajcie sobie:
http://www.prsguitars.com/swampashspecial/index.html
I ten PRS (możecie wierzyć lub nie) też ma deską złożoną z dwóch najbliższych sobie kawałków...
chyba tak.

ale wiem co to znaczy bookmatch i że da się to zrobić inaczej

a tak nadal to wygląda pigmej, nadal chłonie inaczej bejcę i lakier a co za tym idzie tak samo inaczej będzie oddawało wilgoć.
jeśli użytkownikowi to nie przeszkadza to luz. natomiast dobrze jest zaznaczyć to w miejscu gdzie wkleja foty bo nie tylko mi to się rzuciło w oczy.
osobiście nie przyjąłbym gitarki z tak wykonaną dechą.
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2009, 21:26:10 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #115 28 Paź, 2009, 21:24:53 »
Ale pamiętajmy, że najwpierw chodzi o brzmienie - potem o wygodę - a dopiero na końcu o wygląd. Kurwa.
temat do głębokiej dyskusji ;)
do widzenia.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #116 28 Paź, 2009, 22:59:10 »
I tak sprowadza się wszystko do tego, jak gitara wygląda. W sumie, tyle możemy po fotkach powiedzieć. Ale pamiętajmy, że najwpierw chodzi o brzmienie - potem o wygodę - a dopiero na końcu o wygląd. Kurwa.
Nie do końca, bo pewnie gdyby tak było to większość z nas znalazła by coś ze sprzętu znajdującego się w ofercie producentów "masowych". A tak ma być custom pod każdym względem.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #117 29 Paź, 2009, 14:28:41 »
Większość. Znajdź mi masowo produkowaną siódemkę 29" z piezo, midi, jesionowym lub olchowym korpusem, mahoniowym gryfem i hebanem na podstrunnicy. Jebie mnie jak wygląda, ma mieć to wszystko. Ewentualnie pikapy sobie wymienię na BKP.

I co?

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #118 29 Paź, 2009, 18:45:25 »
I co ? hmm... idąc tym tropem Twoja lutnicza gitarka może mieć taki kształt korpusu:

Byle był tylko z jesionu bądź olchy
do tego główka jak szpachelka i będzie git...

@autor tematu... czekam na finalne foty z niecierpliwością a z jeszcze większą  na próbki :D


Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #120 29 Paź, 2009, 19:03:46 »
Większość. Znajdź mi masowo produkowaną siódemkę 29" z piezo, midi, jesionowym lub olchowym korpusem, mahoniowym gryfem i hebanem na podstrunnicy. Jebie mnie jak wygląda, ma mieć to wszystko. Ewentualnie pikapy sobie wymienię na BKP.

I co?

znaczy że Ci sie podoba tego typu dopasowanie desek? Czy tez nie robi na Tobie wcale wrażenia? :)

Mi osobiście gitara musi sie podobać :) A takie dopasowanie mi sie nie podoba. Nie wiem co tu ma do znaczenia sound czy materiały, skoro można zrobić tak, żeby było ładnie (dla każdego ) i wcale gorzej nie brzmiało. Custom to też wygląd taki jak chcesz, przecież.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #121 29 Paź, 2009, 19:36:55 »
Argumenty stają się coraz durniejsze :P
Nic na to nie poradzę, tak mi się skojarzyło... Mam nadzieję, że każdy z nas ma w sobie dużo poczucia humoru i nie bierze nic do siebie. Pełen looz panowie :)
Ale tak jak mówi Bartek, gitarka musi się podobać, szczególnie zamawiając custom spełniamy swoje marzenia w tym estetyczne...
Swoją drogą spodziewałem, że ta pójdzie w stronę silver dragona, ale z niecierpliwością czekam na finalne fotki i mam nadzieję, że efekt końcowy mnie zaskoczy...

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #122 29 Paź, 2009, 19:51:38 »
Większość. Znajdź mi masowo produkowaną siódemkę 29" z piezo, midi, jesionowym lub olchowym korpusem, mahoniowym gryfem i hebanem na podstrunnicy. Jebie mnie jak wygląda, ma mieć to wszystko. Ewentualnie pikapy sobie wymienię na BKP.

I co?


znaczy że Ci sie podoba tego typu dopasowanie desek? Czy tez nie robi na Tobie wcale wrażenia? :)

Mi osobiście gitara musi sie podobać :) A takie dopasowanie mi sie nie podoba. Nie wiem co tu ma do znaczenia sound czy materiały, skoro można zrobić tak, żeby było ładnie (dla każdego ) i wcale gorzej nie brzmiało. Custom to też wygląd taki jak chcesz, przecież.
zauważ, że na wizualce jest tak samo, 2 czesci w różnych odcieniach któe też nie pasują do siebie w 100%, więc wygląda na to, że było to zamierzone.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #123 29 Paź, 2009, 19:52:55 »
Ale zaraz zaraz - komu się nie podoba? Prawie wszystkim z wyjątkiem Zamawiającego i Twórcy. Pamiętajcie że Maikh robi gitarę dla siebie a nie dla Wszystkich. Na mnie takie dopasowanie drewna nie robi wrażenia bo po prostu mi wisi. A co do propozycji Fireboya - byłoby to trochę niewygodne, nie sądzisz? Chociaż może rezonacja byłaby lepsza. Poza tym minąłeś się z moim żądaniem.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: PAS 8 Organic Ice
« Odpowiedź #124 29 Paź, 2009, 21:16:47 »
Ale tak jak mówi Bartek, gitarka musi się podobać, szczególnie zamawiając custom spełniamy swoje marzenia w tym estetyczne...

Oczywiście Maikhowi się podoba, nie mnie ma się podobac, bo to nie moja gitara :)

Chodziło mi tylko o to że jak custom to wsio ma sie podobać temu co zamawia, przy tym wygląd, który jak się okazuje niektórym wisi :) no offence mondo, ale nie kminie tego, dlaczego jesteś facetem a nie jesteś wzrokowcem :P:P Żart ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
PAS Ajsmen

Zaczęty przez g-zs « 1 2 3 4 » Custom shop

86 Odpowiedzi
54580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2008, 00:57:39
wysłana przez wuj Bat
48 Odpowiedzi
25642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 15:53:53
wysłana przez Dale Cooper
27 Odpowiedzi
555322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2011, 22:10:09
wysłana przez g-zs
24 Odpowiedzi
4841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2011, 18:13:37
wysłana przez bandit112
3 Odpowiedzi
15904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2014, 00:28:39
wysłana przez Fizyczny