Autor Wątek: ktore stale lacze? UPC, Netia, TPSA? A moze jeszcze cos innego?  (Przeczytany 10189 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Koledzy, od kogo bierzecie internet? Z tego co wyczytalem w TP lepiej sie nie pchac, bo ludzie jada ostro po neostradzie. Netia wypada ciut lepiej, cenowo duzo lepiej, ale tez tam jest bajzel i sami nie wiedza czy dana usluga moze u klienta funkcjonowac czy nie. UPC z kolei tez ma minusy z tego co widze, no i trza miec podlaczenie do kablowki.

W tym momencie wychodzi na to ze wszyscy wieksi dostawcy internetu sa do dupy, z TP na czele. Albo ceny, albo daja dupy z jakoscia uslug, lub tez czasem z jakoscia ich swiadczenia.

Pomimo tego calego bajzlu przychylam sie w strone Netii, bo ceny sa ciekawe no i jezeli ma sie dostepna(jezeli) taka mozliwosc, ma sie za cene modemu i aktywacji internet bezprzewodowy. Boje sie jednak, bazujac na opiniach uzytkownikow, ze oni sami nie beda wiedzieli czy moga taka usluge swiadczyc czy nie. No i tez nie wiem jak jest z faktyczna predkoscia lacza(chcial bym brac 8Mb) i czy to tylko nie jest taki pic na wode.

Jest jeszcze trzecia droga, internet radiowy(o ile jest sie w zasiegu, a ja tego jeszcze nie sprawdzalem). Tutaj nie wiem jak sie maja ceny, szybkosc i bez awaryjnosc(byla taka wieksza firma z "bit" w nazwie ale nie pamietam pelnej nazwy). Moze ktos cos zaproponuje? Bo od kumpla slyszalem ze jemu taka radiowka chodzi zedydowanie lepiej niz neo ktora mial wczesniej.

Z tego co widze, siec osiedlowa u mnie nie funkcjonuje, a szkoda, bo tez moze bylo by taniej. Pozdro
No pain No gain !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak masz kablówkę to bierz Astera albo Chello (UPC). W miarę bezproblemowo bangla, no i 10 Mb łącze można mieć.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No wlasnie slyszalem o chello ze calkiem spoko jest. Z tym ze opcje z kablowka musze obadac, bo w bloku do ktorego sie przenosze sa prawie sami starzy ludzie i nie wiem czy kabel tam podciagneli.

Jeszcze jakies doswiadczenia? Cos doradzacie, odradzacie?
No pain No gain !

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Mam identyczny problem. Na stronie UPC jest taki ficzer, że wpisujesz miejscowość, adres i pokazuje Ci co jest dostępne dla danego miejsca. Nie wiem na ile to działa. Ale 15 mb za 90 zł to chyba jedna z najlepszych ofert na rynku. Tylko zastanawiam się jak to w praktyce działa.
mniut i piah

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
O UPC tez sa rozne niezbyt pochlebne opinie, a to ze marnych maja fachowcow, a to ze slabe routery i modemy, a to ze dzialaja "po bandycku".

Ktos leci na UPC? Jezeli tak, to ile i czy swiadczona jakosc uslug jest zadowalajaca?
No pain No gain !

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
A ja powiem tak. Przez lata korzystania z łącz TP (Neostrada) nie mam powodu do narzekań. Usterki można policzyć na palcach jednej ręki. Uważam, że to był dobry wybór. Ale nadeszła chwila, w której czas na zmianę. TP przegina jeżeli chodzi o cenę za Neostradę. Za niedługo podpisuję umowę z lokalną telewizją kablową i zobaczymy co oni tam mają za łącza.
P.S. Tak, jestem zatrudniony w TP S.A.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
miałem Neostradę, Aster, teraz mam UPC. Pod względem awaryjności to jest wszystko to samo. TP jest najdroższa i tyle.
minimum respect!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja już pomijam to, że do TP SA nie można sie dodzwonić i zgłosić problemu, a jak się zgłasza, to przychodzą po miesiącu. ;)

Kolega chciał zakładać w TP SA internet, to mu powiedzieli tak:
"W związku z kryzysem nie zakładamy internetu nowym klientom."
WTF? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Widze, ze Panowie z UPC lubia naciagac przy podpisywaniu umowy i trzeba miec tam generalnie glowe na karku(bardzo wielu ludzi sie skarzy na "bandyckie" sposoby dzialania UPC). No ale widze tez  ze u mnie usluga jest aktywna, wiec pewnie sproboje tego. Chociaz nie podoba mi sie ze trzeba doplacac za router Wi-fi, placac miesiecznie iles tam zlotych wiecej. I tez cholernie sie trudno doszukac ile trwa jaka promocja.

No, ale tutaj widze nie ma lepszy gorszy, bo w gruncie rzeczy jada ludzie ostro po wszystkich.
No pain No gain !

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Az to też słyszałem. Co do braku kontaktu - przez dwa lata śmigałem na neo i nie narzekam - było to co w umowie, raz miałem awarię jakąś i usunęli w parę godzin po zgłoszeniu.
Netię też miałem dwa lata i tutaj już fajnie nie jest. Niby prędkość nominalna zachowana, ale czasem to łącze 1 giga pracowało jak neo 512 :) Każdy większy deszcz, burza czy pierwsze śniegi - netu nie ma na parę godzin. No i na infolinii Netii pobiłem rekord słuchania melodyjki - 18 minut :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline metalfan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Miałem Neo, teraz mam Aster i jest cacy. Można zmienić umowę w trakcie trwania na nową na zasadzie aneksu (korzystasz zawsze z najlepszej oferty) bez żadnych kar. Ceny takie, że w porównaniu z TP mam szybsze łącze za mniejszą kasę z wliczonym kosztem własnego routera.
"(...)To those who understand, I extend my hand
To the doubtful I demand, Take me as I am
Not under your command, I know where I stand
I won't change to fit your plan, Take me as I am"

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Dobra Panowie, wzialem UPC i mam lacze fiber power 25 mb/s. Badalem speedtestem i dzisiaj wyciągalo mi ponad 20 mb/s z predkoscia wysylania 1,5mb/s(czyli wszystko sie zgadza) takze jestem calkiem zadowolony. Do tego z fiberpower 25 modemz Wi-fi jest za free bez zadnych dodatkowych oplat - wszystko za 9 dyszek miesiecznie.

Zobaczymy jak bedzie z awaryjnoscia, ale predkosc jak narazie jest bardzo okey.


Mam takie pytanko jeszcze. Modem powinien byc stale podlaczony do zasilania? Nawet jak komp jest wylaczony? Czy moge sobie pyknac listwa i wszystko wylaczyc?
« Ostatnia zmiana: 11 Paź, 2009, 12:00:03 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jeżeli masz tylko jednego kompa podłączonego do modemu i nie masz jak w netii np telefonu podłączonego do modemu to możesz sobie wyłączać modem :). Ale z takim łączem bardzo szybko nauczysz się że komputer musi chodzić 24h i przez cały czas wykorzystywać całe łącze ;). Od kiedy przesiadłem się z 2mb na 16mb sam tak mam (wcześniej też chodził 24h ale nic nie ściągałem) ;)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Mam astera od lat, problemy z netem moge policzyc na palcach jednej dloni. Czyli daje im 5/5. ale jak mialbymmozliosc wzialbym chello, za podobna cene szybszy net. Kumpel ma od lat i tak samo jest raczej zadowolony :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ale teraz o ile dobrze kumam nie ma chello,tylkojestsamo upc?(to jednoi to samo?)

A co do modemu, to w instrukcji jest niby napisane zeby byl podlaczony ciagle, ale ja telefonow nie mam podlaczonych pod to. Tyle tylko ze odlaczeniu modem sie moze logowac z pol godziny czasem. No i chodzilo mi tez o wytrzymalosc samego urzadzenia,tzn, czy takie wieczne chodzenie go nie wykonczy predzej czy pozniej.
No pain No gain !

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
u mnie w domu non stop chodzą 3 switche, router i modem i nic im się nie dzieje (kiedyś mi padł ruter po półtora roku ale miałem dwuletnią gwarancję więc spoko)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Dobra Panowie, wzialem UPC i mam lacze fiber power 25 mb/s. Badalem speedtestem i dzisiaj wyciągalo mi ponad 20 mb/s z predkoscia wysylania 1,5mb/s(czyli wszystko sie zgadza) takze jestem calkiem zadowolony.

Ja niedawno założyłem sobie 15 z UPC (jeszcze ze starej oferty) a w sobotę zwiększyli mi do tego super Fiber 25.
No i kaszana, upload spoko, 1,4 ale download 12 maks... No jestem lekko zawiedziony :/
mniut i piah

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
U mnie tez czasem potrafi speed test pokazac kolo 12 ale srednia to 18-20mb/s. Generalnie to 25 to chyba troche taki pic na wode, ale i tak wychodze z zalozenia ze jak mam placic 75zl za 8mb/s ktore beda chodzic jak 5-6mb + 5zl miesiecznie za wi-fi to wole placic 10zl wiecej i miec przynajmniejte kilkanascie mb.

Moze tez warunki sprzetowe sa u mnie lepsze,w sensie ze warszawskie kable lepiej pracuja ;) albo masz jakiegos firewall'a ktory utrudnia Ci zycie, ciezko powiedziec.
No pain No gain !