Autor Wątek: Jaki pickup da rade w lipie przy niskich dropach?  (Przeczytany 9542 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Jo ;D

Mam obecny pickup Dimarzio Blaze Bridge 7 (stroje wiosło w drop a) ale myślałem o zejściu do strojów np Drop G  8)  :D

Mojego blaze bridge kupowałem jak byłem bardziej zajarany nu metalowymi brzmieniami, teraz chciałbym coś bardziej modern bardziej drive i ogólnie bardziej haj gejn  ;)

Modele o jakich myslałem to D Sonic 7, D Activator 7 lub Evo 7 (ale w evo różnie opinie słysze w korpusie z lipy). Jak np do tego miałby się Merlin Hellfire? Jakieś inne alternatywy? Kurde fajny jest ten Lundgren M-7 ale drogo  :(

pozdr ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
D Activator 7 myślę, że powinien dać radę, ew. D Sonic 7 (w końcu do dropów został zrobiony). Dla mnie ten drugi jest bardziej naturalny, taki drajwowy, co nie znaczy, że Activator jest zły. Bardziej przypomina aktywne pikapy, co mnie jednak aż tak bardzo nie kręci, chociaż również go rozważam.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
No własnie, chodzi oto że fajnie by było gdyby było bardziej naturalnie ;) A kwestia Merlina w niskim dropie? :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No to chyba D Sonic z tych mocniejszych przystawek, ewentualnie Tone Zone? Jak Merlin to nie wiem niestety.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Słyszałem Hellfire'a w drop G i jest całkiem ok.

Zwłaszcza, że wstawiony był do kijowego wiosła. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Słyszałem Hellfire'a w drop G i jest całkiem ok.

Zwłaszcza, że wstawiony był do kijowego wiosła. :)

masz coś do mojego (byłego, pa pa!) wiosełka? :P

Polecam Hellfire7! I 707, koniecznie!
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
To Ty Wuju miałeś cos z lipy?

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Nie grałem nigdy na 707. Miałem kiedyś EMG 81 w 6tce i mi się nie podobało :P Ale mniemam że 707 to troche inna bajka aye? :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja mam w siódemce d-activator 7. Co prawda siedzi w mahoniu, ale gra naprawde zacnie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
   Tak, inna. Mnie również nie odpowiadał 81, a 707 zmiótł. D-Sonic zaś jakoś nie grał fajnie na niskich kopoglowych rytmach, ale przeciwnie na leadach.
   Jakkolwiek "kup lampę : )" to nie zabrzmi, ja bym popchnął tego rp250, Uber Metala, Laneya oraz 7321 (pozdro allegro) i zakupił coś innego po uprzednim ograniu, pickupy można czasem wymieniać i wymieniać (szczególnie kierując się czyjąś opinią), a tak to pograsz i zdecydujesz czy Ci pasuję...
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Przed wakacjami sprzedałem Valvekinga Head i zakupiłem MG Fendmess 100 Head ;) Paczke mam Randall 412 (prosta) na CV30.


Sprzedawać Laneya HCM10 ? :D On kosztował w sklepie 180zł :D Ale z Uber Metalem do grania w domu styka;)

Co do pickupów, wiadomo że najlepiej jest ograć, ale wiesz jak to u nas w tym kraju wygląda z pickupami ;) Ciekawi mnie bardzo ten Merlin Eclipse (ale z tego co wiem to narazie nie ma wersji 7 :( ) a szkoda.

A co do 707, to właśnie dużo opini jak twoja słysze ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Chce Ci się wiercić?

Musza, D Sonic nie grał fajnie na czym? (chyba polskich znaków zabrakło) niskich kopogłowych rytmach?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
To Ty Wuju miałeś cos z lipy?

Tylko mostek FR Schallera :D Poza tym wszystko u Tadeo się zgadzało z tym, co miałem ;)
Jestem za to przekonany jako były właściciel Evo7, D-Sonica7 i Hellfire7, że tylko temu ostatniemu nic nie brakowało (z pasywów). A zapodanie 707 IMO będzie strzałem w dziesiątkę dziesiątki. Hellfire sam w sobie zamiatał, ale w miksie przy EMG 81 w mahoniu i EMG 85 w jesionie wypadał jednak słabiej.

Fendmess 100 i paka Randalla - tak ma nasz 2nd gitarzysta. Generalnie sporo dołu, klarowny środek i nieco jasna górka + gitara z lipy = trzeba by (jak dla mnie) ściemnić, czyli znów 707 ;)
W tym konfigu Rękka Bosska z dala od Evo!
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
No to chyba D Sonic z tych mocniejszych przystawek, ewentualnie Tone Zone? Jak Merlin to nie wiem niestety.

Tone zone 7 odpada calkiem. w lipie i w takim stroju zamuli jak nic innego.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Musza, D Sonic nie grał fajnie na czym? (chyba polskich znaków zabrakło) niskich kopogłowych rytmach?

kopo-głowych-kopać w głowę-uderzać z dużą siłą, aby głową lepiej potrzęsło : )
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Kup EMG ! :D i zrób podwójny układ aktywny  :headbang:
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Przecież napisał, że chce naturalne brzmienie.

To tylko PAFy ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja bym był za ;). Ale chyba output za mały jak na wymagania autora. Może sobie spróbuj Merlina Sabotage? Mam S8 (a to podobno podobny pickup) w jesionie i mi się podoba brzmieniowo.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Naturalne jak naturalne, jeśli 707 brzmi inaczej niż 81 to napewno jest warty obadania :D w każdym razie dzięki ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 23:46:39
wysłana przez guzie
9 Odpowiedzi
3914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 15:07:04
wysłana przez youshy
32 Odpowiedzi
7474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2012, 11:46:16
wysłana przez mlodysatan
22 Odpowiedzi
8657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2013, 13:25:53
wysłana przez Stivo2005
16 Odpowiedzi
3976 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2019, 21:16:48
wysłana przez g-zs