Autor Wątek: utwory na siódemkę  (Przeczytany 9033 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
utwory na siódemkę
« 30 Sie, 2009, 19:56:42 »
witam,
temat może trochę z dupy ale zaczynam dopiero przygodę z siódemką, na początek chciałbym nauczyć się paru utworów wykorzystujących najlepiej wszystkie struny i tu pytanie do was- jakie utwory polecacie w stroju B standard? Nie chce mi się przestrajać gitary zanim nie zblokuję mostka a na razie nie mam kasy na tremol-no.. Albo może jakie kapele grają metal w takim stroju? Na razie zaczynam od Fear Factory ale ich utwory zwykle ograniczają się do trzech najgrubszych strun ;). Z góry dzięki za odpowiedź

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #1 30 Sie, 2009, 20:16:03 »
Dream Theater - A Change Of Seasons

wbrew pozorom całkiem proste ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #2 30 Sie, 2009, 20:26:43 »
Nevermore - Born ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #3 30 Sie, 2009, 22:44:03 »
Wsadź kloce drewna zamiast tremol-no. Skuteczniejsze i łatwiejsze przy wymianie strun (te śrubki od tremolno nie trzymają na tyle zeby się nie przesuwała blokada przy popuszczeniu strun). Zdaje się i tak zdaje się nie będziesz ruszał nigdy tą wajchą.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #4 30 Sie, 2009, 22:55:20 »
Nevermore - Born ;)

to nie jest B standard.




Cały nevermore to pół tonu na każdej strunie i w sumie ten strój jest dość popularny (moge się mylić ale z tego co wiem Morbid Angel też tak gra)

Własciwie kupiłem 7mke tylko po to żeby grać numery nevermora bo loomisem się jaram jeszcze od 1szej gimnazjum. W zespole np. w ogóle nie używam 7mki. Własciwie na 7mce umiem tylko całe CD Nevermora- This Godless Endevour zagrać oprocz Sentient6 i Holocausta ; D Niestety ciężko znaleźć mi kogoś kto poprze miłośc do 7mek w zespole więc póki co tylko do tego uzywam. Czekam na nowe CD bo sie nudze ; D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #5 30 Sie, 2009, 23:14:03 »
Własciwie na 7mce umiem tylko całe CD Nevermora- This Godless Endevour zagrać oprocz Sentient6 i Holocausta ; D
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 30 Sie, 2009, 23:17:02 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #6 31 Sie, 2009, 00:03:34 »
Nevermore - Born ;)

to nie jest B standard.


Ja wiem, że to nie jest H standard, ale ogólnie to jest standardowe strojenie, więc w czytaniu tabulatury problemu nie będzie (no, chyba, że kolega chce nevermore ze słuchu rozpier*alać). ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #7 31 Sie, 2009, 00:04:08 »
Wsadź kloce drewna zamiast tremol-no. Skuteczniejsze i łatwiejsze przy wymianie strun (te śrubki od tremolno nie trzymają na tyle zeby się nie przesuwała blokada przy popuszczeniu strun). Zdaje się i tak zdaje się nie będziesz ruszał nigdy tą wajchą.

nie będę, ale i tak sam tego nie będę robił, oddam lutnikowi i niech się męczy.

Dzięki za odpowiedzi, a że tak zapytam, jakiś deathmetal? Coś pojebaniego? Może coś z jakąś polirytmią? prędzej zagrywki występujące w takich utworach przydadzą mi się w muzyce którą chcę grać.. chcę coś póki co grać w B, a później necrophagist wyda płytę, nastroję się tak jak oni i będę się znowu męczył rok nad ich utworami żeby stwierdzić że nie potrafię ich zagrać ;).

Czekam na dalsze propozycje, na razie nauczyłem się grać archetype od FF i stwierdzam że trzeba być przewujem żeby tak prosty utwór brzmiał tak dobrze ;)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #8 31 Sie, 2009, 01:37:19 »
Yattering,Infested,polski Lost Soul - płyta Chaostream,Hell-Born -płyta Darkness,Azarath - płyta Praise The Beast,Masachist -płyta Death March Fury....
bedziesz chciał wiecej to wal smiało  :devil:
Sie.. sie.. sie..

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #9 05 Wrz, 2009, 16:00:16 »
Yatta to w A grali IIRC, podejrzewam zreszta ze Masachist rowniez.

Cryptopsy (co najmniej to starsze) bylo w B na pewno. 

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #10 14 Wrz, 2009, 06:20:38 »
Lord +1

Czekam na nowe CD bo sie nudze ; D
To się naucz enemies. A potem dhiadw. :P

Kończąc ot - powiedziałbym Ci "przestrój się do A#" ale wiem że już wpadłeś w złe towarzystwo które się stroi do B (aka H). :P
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #11 14 Wrz, 2009, 12:23:56 »
przestroję się do A tylko Musza musi mi zblokować most i jakieś sensowne struny muszę dobrać :)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #12 14 Wrz, 2009, 20:22:33 »
Hej, hej, kolego ...

Dream Theater - The Dark Eternal Night ... po prostu utwór wymiata i nie jest MEGA trudny (oprócz solówek ...)

Polecam! :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #13 14 Wrz, 2009, 22:12:00 »
Hej, hej, kolego ...

Dream Theater - The Dark Eternal Night ... po prostu utwór wymiata i nie jest MEGA trudny (oprócz solówek ...)

Polecam! :)

+1
nigdy nie słuchałem dream theater bo odstraszał mnie wokal którego nie lubię. Ale w sumie i tak lwia część utworu jest instrumentalna a śpiewy gdzie nie gdzie jakoś strawię ;). A same riffy- faktycznie potęga ;)

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: utwory na siódemkę
« Odpowiedź #14 15 Wrz, 2009, 00:48:49 »
..to idac tropem polecam wrzucic DT "Awake" i rozpoczac od "Caught in a web" poprzez "The mirror" i zakonczyc na "Lie"...a pozniej wszystko juz bedzie latwe ;)..pozdro..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2007, 16:49:55
wysłana przez Radek M
1 Odpowiedzi
983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2013, 21:55:17
wysłana przez Omlet
0 Odpowiedzi
876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 21:24:51
wysłana przez BetoNova
1 Odpowiedzi
3934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2016, 18:28:24
wysłana przez gizmi7
7 Odpowiedzi
5154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2017, 13:26:02
wysłana przez rockstarzzz2