Autor Wątek: Line 6 Spider IV  (Przeczytany 23260 razy)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Line 6 Spider IV
« 23 Sie, 2009, 16:39:43 »
Nie jest tak zle jak napisane jest w news'ie na pierwszej stronie,mozna juz u nas kupic 4ke,smieszne jest to ze czwarta generacja jest tansza od trzeciej w wiekszosci sklepow  :lol:
Mnie ciekawi czy poprawione jest srodkowe pasmo oraz ogolne wybrzmiewanie i czy mozna w koncu przebic sie przez zespól na próbie czy koncercie zeby było slychac ten wzmacniacz czy zostało po staremu czyli lipa. Zmniejszono tez ilosc gotowych presetów z 400stu do 300tu ale zwiekszono ilosc wbudowanych efektow z 7miu do 20stu chyba z których mona uzyc 4ry rownoczesnie + 14 sekundowy looper i inteligentny pitch-shifter do obslugi ktorych pewnie bedzie trzeba kupic sterownik nozny za drugie tyle co wzmacniacz ??? Jak ktos to obmaca czy dowie sie cos wiecej to niech daje tu znac co i jak  :P
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2009, 17:24:45 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #1 23 Sie, 2009, 17:02:59 »
w r'n'r mają widze, ceny jak III które dla mnie to kapota totalna, jednak to nie jest produkt dla profesjonalistów którzy wiedzą co chcą robić a dla ludzi niezdecydowanych, którzy dopiero obiorą kierunek w którym pójdą i wydaje mi sie ze spider sprawdza się w temacie startu :P

i fotka
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2009, 17:04:40 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #2 23 Sie, 2009, 17:07:03 »
Jak dla mnie spidery sa be, nie wiem jak z headami, ale te comba ktore ogrywalem odstraszaly juz wykonaniem potencjometrow. Nie podobalo mi sie rowniez brzmienie, niby sporo z tego mozna wykrecic, ale jak napisal kolega wyzej to niejest dla pro- oni graja na JCM xD

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #3 23 Sie, 2009, 17:07:07 »
a ja zawsze uwazalem ze to bardzo dobry wzmak na domu i na proby, z mnostwem niepotrzebnego nikomu wujstwa z ktorego kazdy i tak wyrosnie jak juz stwierdzi ze nie chce mu sie tyle krecic

jak wycofywali spider II to wersja 212 chodzila po 1100zl. i to byla git cena jak za to pudlo bo uzywki chodzily za 800zl nawet
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #4 23 Sie, 2009, 17:41:30 »
wizualnie podobny do komba spider valve/ l6 bogner. Z miłą chęcią ogram jak będę miał możliwość bo lubię wynalazki od l6. Ale jakbym miał kupować jeszcze raz spidera to tylko jakiegoś małego do ćwiczeń w domu, nie do grania w kapeli.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #5 23 Sie, 2009, 17:53:08 »
Ja mam taka uzywke 212 za 800zł własnie  ;D A tak szczerze mówiac nie wiem czy mozna to nazwac zabawka czy wzmacniaczem na poczatek przygody z gitara. Ja mysle ze własnie trafia to w punkt dobry dla wiekszosci gitarmenów powiedzmy hobbystów. Nie kupie sobie Herberta bo za drogi a tak naprawde to po cholere mi taki wzmacniacz chociaz sni mi sie po nocach :love:? Do domu? Na próbe? Na koncert w zadupiu dolnym? Jezeli ktos jest profesjonalnym muzykiem i z tego fachu sie utrzymuje to wszystko gra,no moze jeszcze gdybym srał pieniedzmi to bym sobie kupił bo nie interesuje mnie wtedy co i za ile ;D
Ale tak zeby pograc w domu czy na próbie to jest jedna z najlepszych opcji dla mnie i innych którzy lubia sobie pograc samemu czy z kumplami nie wydajac worka kasy na głowe i pake i 20scia efektów. Tylko ma to brzmiec i w tym cały i jedyna przynajmniej dla mnie warunek. Line 6 juz nie kupie bo mam i go nie uzywam ale technologia idzie do przodu i mnie interesuja takie cudaki własnie co maja w sobie prawie wszystko i mozna siedziec i kombimowac godzinami. Powaznie sie przymierzam do PEAVEY Vypyr Tube 60 ale jeszcze poczekam i przemysle to. Mi tam takie wystarczy,komus nie bo ma inne potrzeby ale gównem na wejscie to bym tego nie nazywał. Po prostu jedna z opcji. A powiem wam ze mnie pare razy moja dwójka potrafila zaskoczyc swoimi mozliwosciami,jak nie wierzycie to spytajcie Dexterka  ;D
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2009, 17:57:58 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #6 23 Sie, 2009, 18:08:20 »
do domu jak najbardziej na próby nigdy w życiu bym tego nie zabrał, ale tak to jest jak sie zacznie grac na lepszym sprzęcie to potem taki spider nie wystarcza.
osobiscie wolał bym rolanda cube-a zacne stworzenie, miał bym do tej pory gdyby nam nie okradli kanciapy:(
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #7 23 Sie, 2009, 18:13:58 »
Ja kiedyś narzekałem na mojego spidera bo miałem w zwyczaju ukręcać wzmk bas na 10 ,środek zero, góra 3.Ale zaczął mi się podobać gruz i teraz nawet jak go rozkręce na 4 to przebija się elegancko przez perkę.mam 30 watową 3.
brzmi całkiem fajnie i elastycznie. chętnie wypróbowałbym nową 4.ciekaw jestm czy pokrętło master nadal ma taki mega wpływ na brzmienie środka.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #8 23 Sie, 2009, 18:15:00 »
do domu jak najbardziej na próby nigdy w życiu bym tego nie zabrał, ale tak to jest jak sie zacznie grac na lepszym sprzęcie to potem taki spider nie wystarcza.
osobiscie wolał bym rolanda cube-a zacne stworzenie, miał bym do tej pory gdyby nam nie okradli kanciapy:(
no wiesz,ale głowe z paką tez zrobili,na próby sie by nadało
Sie.. sie.. sie..

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #9 23 Sie, 2009, 18:46:13 »
ja jak pisałem to myślałem o combie. Wiem ze robią miałem nawet kiedyś kupować, ale dobrze ze tego nie zrobiłem i kupiłem vs100h. Grałem nie raz na spiderach i mam wyrobione zdanie :P
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2009, 18:48:43 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #10 23 Sie, 2009, 20:46:33 »
a miał ktos moze doczynienia z Head'em i dedykowana paczka? Strasznie mnie ciekawi jak to robi  :fire:
Sie.. sie.. sie..

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #11 23 Sie, 2009, 21:29:43 »
Ja miałem Spidera II 212 długi czas i bardzo dobrze go wspominam.
Do wielu rzeczy się kompletnie nie na dawał, ale do wielu też nadawał się świetnie.
Chętnie czwórkę ogram przy pierwszej okazji.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #12 23 Sie, 2009, 23:20:49 »
ja mam go cały czas i czeka na nowego własciciela ale nikt go nie chce przygarnąć bidoka  :(
Ale nikt nie ogrywał głowy z paką?
Sie.. sie.. sie..

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #13 23 Sie, 2009, 23:26:55 »
kumpel ze znajomego zespołu długi czas grał na na spiderze II headzie pod dedykowaną paką, nie ogrywałem tego, ale na koncertach brzmieli wporzo ;)
do widzenia.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #14 24 Sie, 2009, 16:26:28 »
lepsza fotka,tylko kliknac na obrazek trza i łotworzyć  :P



« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2009, 16:44:48 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #15 24 Sie, 2009, 16:59:24 »
ja miałem stycznośc z 3 head +paka.IMO brzmiała fajnie. Zwłaszcza symulacja mesy:D kopała jajca,no i jechała fajnym absolutnie niezamulonym dolnym środkiem;)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #16 24 Sie, 2009, 17:23:29 »
ja nie macałem wogole 3ki ale podobno poza dodanymi presetami brzmieniem od 2ki sie nie rózniła,prawda to?
Sie.. sie.. sie..

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #17 24 Sie, 2009, 22:31:36 »
Po mojemu to się różniło brzmienie w 2 i 3 IMHO na plus w wersji drugiej.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #18 25 Sie, 2009, 01:41:01 »
ja też mam takie wrażenie 2 była mniej płaska, niech sie przejdzie ktoś z wiekszego miasta i ogra sprzet zda relacje to rzuci nieco światła na temat :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #19 01 Wrz, 2009, 22:50:34 »
Odszczekuję co napisałem na temat przewidywanej dostępności w Polsce. Byłem dziś w RnR w Katosach i mają już wersję 150W head. Jak kto chce ograć to można się bujnąć :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline kowal095

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #20 10 Mar, 2010, 16:14:57 »
Witam, posiadam piec Line 6 Spider IV 15 W. I mam problem, gdy przełączam/zmieniam model wcmacniacza (np z clean na metal robi się głooosńo i zaczyna buuczec) Co to moze byc za przyczyna?? prosze o odpowiedz...

to moje gg 11162466
« Ostatnia zmiana: 10 Mar, 2010, 16:23:51 wysłana przez kowal095 »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #21 10 Mar, 2010, 16:46:32 »
Nie wiem jak jest w IV, ale z tego co pamiętam z sterowania II to:
zaprogramuj inną głośność kanału i włącz bramkę szumów w presecie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #22 11 Mar, 2010, 11:00:41 »
z clean na metal robi się głooosńo i zaczyna buuczec
ma być głośno! Buczy bo to przester

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Odp: Line 6 Spider IV
« Odpowiedź #23 14 Mar, 2010, 21:59:43 »
witam
podłączę się pod temat bowiem interesuje mnie pewna kwestia dotycząca tych piecyków ;p
mam aktualnie piecyk Line 6 Spider III 150w i nie powiem zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrazenie. zagrałem na nim giga, i aktualnie zastanawiam sie czy go kupowac czy nie, bowiem jest jedynie pozyczony. i chcialem was, drodzy forumowicze zapytac o to, czy ten piec jest naprawde warty uwagi, czy po prostu jest spoko, ale np jest wiele ciekawszych propozycji, ktore warto rozwazyc. zaznaczam ze ja nie mam skali porownawczej, dlatego ten piekarnik zrobil na mnie ogromnie pozytywne wrazenie. gram szeroko pojety death metal w jednej kapeli, a w drugeij symfoniczny-pedał-metal i chcialbym zeby piec mial wygar porządny. może mi ktoś coś poradzic?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2012, 15:08:14
wysłana przez Zomballo
8 Odpowiedzi
6511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 20:34:41
wysłana przez terrormuzik
5 Odpowiedzi
4402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2010, 14:16:30
wysłana przez kubaa
33 Odpowiedzi
16311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 15:34:41
wysłana przez Matt-Carnage
12 Odpowiedzi
5306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2012, 16:53:49
wysłana przez ePeeL