Autor Wątek: Evo w Mahoniu  (Przeczytany 5407 razy)

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Evo w Mahoniu
« 19 Sie, 2009, 13:56:39 »
Witam,
Miał możne ktoś DiMarzio DP159 Evolution Bridge w gitarce w całości z mahoniu, od dość dawna mam X2N w Ibanolu z customowym korpusem ale trochę zbyt agresywny i tępy sound to daje, rozważam jeszcze opcje DP100 SuperDistortion
Generalnie do grania bardziej rock i fusion a nie rzeźni ;]
Z góry dzięki za opinie rady itd. pzd
Less is more, but more gain is more.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #1 19 Sie, 2009, 16:38:07 »
Mi sie w K7 evo kompletnie nie podobalo. Bez jajecznie bylo. Oryginalny PAF gadal w tej gicie duuzo lepiej.
No pain No gain !

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #2 19 Sie, 2009, 20:03:03 »
Hm, to kiepsko  dla mnie bo mi się Paf Pro w mojej k-7 nijak nie podobał ( pewnie dlatego się gitary pozbyłem)  za to teraz mam co prawda w 6 RG rocznik 91 paf pro mnie zadowalająca bardzo ale tam jest grubaśna nakładka z klonu, a do drugiego jebaneza całego z mahoniu wykończenie wosk nie wiem co wsadzić zamiast x2n  ??? , a tam właśnie sędzi evo przy gryfie z którego jestem zadowolony lecz z tego co słyszałem to jest znaczna różnica pomiędzy neck a bridge wersja tego p-upa... Radek jeśli się można spytać na czym konkretnie polegała różnica pomiędzy paf a evo i tą bezjajecznoscią bo wtedy miałbym jakieś konkrety którymi mógłbym się sugerować :D
Less is more, but more gain is more.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #3 19 Sie, 2009, 20:55:24 »
Zara zara - miałeś Paf Pro w siódemce?

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #4 19 Sie, 2009, 21:04:09 »
My bad oczywiście to był zwykły paf w k-7 :o pewnie dlatego paf pro mi odpowiada a paf mnie nie zadowala :D
Less is more, but more gain is more.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #5 19 Sie, 2009, 21:35:16 »
No przesadzilem z tym zjechaniem evo, bo na poczatku mi sie podobalo. Szczegolnie jak gitara grala sama. Jednak po kilku porownaniach i bezposredniej wymianie z evo na PAF duzo bardziej podszedl mi ten drugi. Z tym ze ja ogolnie nie lubie mahoniu w 7-kach i gitara poszla w swiat, bo w kapeli brzmiala zbyt mulowato(wtedy to z mesa DR pracowalo).

Hmm, roznic tak konkretnie Ci nie powiem, jedyne co pamietam to to ze z PAFem gita zagrala pelniej(ale ałtput byl nizszy), evo byl bardziej "plaski", nie mial tyle srodka. Myslalem na poczatku ze fajniej gada od Blaze'ow ktore mialem w Uv ale myslilem sie. Zrobilem bezposrednie porownanie po wymianie strun w obu patykach i lipowe Uv z Blaze'ami zostalo a w K7 wrocil PAF. Co i tak nie zapobieglo temu zeby ostatecznie wyladowal u kogo innego.

No ale za ja nie lubie, nie znaczy ze ktos inny nie polubi. Dla mnie ten pikap w K7 dawal pozory mocy, nie dawalo to wszystko tak jak nalezy(inna sprawa ze wtedy mialem bulowata mese, ktora tez swoje 3 grosze tutaj dodawala).

Z mojego doswiadczenia polecic moge SD SH-4 do mahoniu(gitara mahon i klonowy gryf z palisandrowa podstrunnica) - dalej ciemno i nie dokonca jak lubie, ale pikap podobal mi sie bardziej niz evo. Blaze tez by mogly fajnie zagrac, ale nie wiem jak by sie zachowaly w mahoniu.

Mnie zabija teraz BKP nailbomb - mega pikap na magnesie alnico, tyle ze ja go mam w lipie. W kazdym razie jak narazie w takim zestawieniu mnie poskladal.
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2009, 18:04:47 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #6 30 Sie, 2009, 21:41:23 »
A coś byście proponowali do mahoniowej deski, żeby było ładnie, gęsto i z pazurem?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #7 31 Sie, 2009, 00:00:02 »
Ja mam w mahoniowej 7mce przy mostku Dimarzio D-Activator. No i brzmi super. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #8 31 Sie, 2009, 00:04:16 »
Ja mam w mahoniowej 7mce przy mostku Dimarzio D-Activator. No i brzmi super. :)

Grałem a 6tce z D-Activatorem i potwierdzam, b.fajny pikup do mahoniu

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #9 31 Sie, 2009, 00:14:04 »
ja mam w sześciostrunowym mahoniu SD SH6 Distortion przy moście i SH6 przy gryfie (ale tego nie używam). Brzmi masywnie, daje mocny sygnał. Ale ja gram tylko z przesterem. I przede wszystkim- zarówno przy akordach jak i przy szybkiej grze na pojedynczych strunach nie zlewa się dźwięk- mam wrażenie jakby każdą strunę było słychać osobno, bardzo fajnie to brzmi. Nie wiem jak jest przy niskim stroju, ja gram w D.

I kolejna fajna rzecz- po rozłączeniu cewek bardzo dobrze wypada przy kranczach. rewelacja

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #10 31 Sie, 2009, 00:37:09 »
A coś byście proponowali do mahoniowej deski, żeby było ładnie, gęsto i z pazurem?
Skubany kupił tego Ibola.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #11 31 Sie, 2009, 01:00:49 »
właśnie tak się domyślałem że to oznaczał ten uśmiech na końcu tematu o ibolu ;)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #12 31 Sie, 2009, 06:36:56 »

Skubany kupił tego Ibola.

Hihi :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #13 31 Sie, 2009, 08:55:16 »

Skubany kupił tego Ibola.

Hihi :)

a nie widze nigdzie NGD o tym... :(
B ( o ) ( o ) B S

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Evo w Mahoniu
« Odpowiedź #14 31 Sie, 2009, 09:59:33 »

Skubany kupił tego Ibola.

Hihi :)

a nie widze nigdzie NGD o tym... :(


NGD bedzie w środe, więc czil men

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
13377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2008, 16:06:37
wysłana przez wuj Bat
4 Odpowiedzi
2910 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2007, 11:54:15
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
2347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2008, 14:10:41
wysłana przez D_Rivv