Autor Wątek: Kupno laptopa porady.  (Przeczytany 63933 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Kupno laptopa porady.
« 16 Sie, 2009, 12:05:57 »
Nie wiem ,czy ten topic nie powinien być w offtopic,ale zależy mi również na w miarę dobrej karcie dźwiękowej.
może ktoś rzuci propozycją laptopa(koniecznie,nie skrzynki),który kosztowałby mniej niż 2500, i miał w miarę niezłe parametry. Np żeby mi COD4 poszedł :P no i jakaś lepsza karta dźwiękowa. Ja się totalnie nie znam na komputerach ,dlatego liczę na was towarzysze niedoli.
pzdr
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #1 16 Sie, 2009, 12:50:58 »
Nie miałem nigdy laptoka ale ze swojej strony mogę tylko powiedzieć że warto (jak z gratami) kupować używany sprzęt :). Często trafiają się fajne perełki. Jakbym sam kupował to jakiegoś ibm thinkpad albo np. coś z hp-ków. Znajomy kupił lenovo i po paru miesiącach zawiasy się zepsuły, a inny znajomy kupił ibm, nosi go razem z zeszytami w plecaku luzem i nic się od 2uch lat nie stało z kompem. I wiem że on kupował zza wielkiej wody używkę.

a tak w ogóle to dozbieraj i kup lampę ;)

ps- jakbyś kupował nówkę jednak to polecam sklep "sprzętkom" w Krakowie- mają dość konkurencyjne ceny

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #2 16 Sie, 2009, 13:47:35 »
Temat dobrej karty dźwiękowej w lapku nie istnieje - wszystko ssie.
Ja ci nie polecę, żadnej firmy bo to czysta loteria. Ojciec miał della chyba 5 lat i wszystko super działało.
Siostry dell w ciągu dwóch lat dwa razy w serwisie. Kumpla Dell już rok śmiga perfect. Ojca HP teraz działa super, a znajomego więcej leży w serwisie niż w domu. Ja mam MSI i działa super, mój ex fujitsu-siemens(obecnie mojej matki) mimo że totalna budżetówką działa bez najmniejszych problemów.
Więc nie warto patrzeć na firmę, a na konkretny model, ale to by trza patrzeć na modele z przed 2 lat. A za 2k5 to nie kupisz za bardzo nic klasowego wiec przygotuj się na loterię.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #3 16 Sie, 2009, 13:54:07 »
w razie czego z doswiadczenia wiem, ze nie wierzy sie gadkom "nie kupuj HP bo sie psuja", "ten model jest chujowy bo w nim zawsze padaja klawiatury", tyko wierzy sie konkretnym opiniom - jak ktos pisze o swoim przypadku, to spoko. jak ktos generalizuje, to pierdoli bzdury. moj laptok mial byc awaryjny - nie jest.
Łe tej.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #4 16 Sie, 2009, 15:28:56 »
a może jakaś zewnętrzna karta? np czy toneport nie zastępuje karty??
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #5 16 Sie, 2009, 16:10:50 »
zastępuje. Tone port ogólnie jest Twoja kartą dźwiękowa ale ognia nie ma-chociaż to smutne mój nowiutki PC z zintegrowaną kartą dźwiekową odtwarza muzykę w dużo lepszej jakości niz przez TP kb37 ktore aktualnie mam na chacie.

Jeżeli to laptop do nagrywania to tak
a) w miarę dużo pamieci
b) mozliwie jak najwiekszy dysk
c) pracę ułatwia także w miarę duża matryca, ostatnio nagrywałem próbe na notebooku wielkosci książki i na prawdę musiałem męczyc oczy. Oczywiscie matryca kosztem długości pracy na baterii ;)
d) do nagrywania potrzebujesz interfejsu chociazby tego TP

i to by było na tyle ;p
smutne ale prawdziwe: PC>Laptop ;p

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #6 16 Sie, 2009, 16:25:28 »
w razie czego z doswiadczenia wiem, ze nie wierzy sie gadkom "nie kupuj HP bo sie psuja", "ten model jest chujowy bo w nim zawsze padaja klawiatury", tyko wierzy sie konkretnym opiniom - jak ktos pisze o swoim przypadku, to spoko. jak ktos generalizuje, to pierdoli bzdury. moj laptok mial byc awaryjny - nie jest.
True. Przed kupnem zmacaj laptopa, sprawdź jak jest wykonany i kup taki, który wydaję się być najsolidniejszy.
Z mojego doświadczenia mogę polecić Toshibe, mam w domu jedną od roku, działa bez zarzutu. A w zeszłym tygodniu kupiłem za 2,5k fajny egzemplarz A300. No i w toshibie są całkiem fajne głośniki Harman Kardon.
Generalnie nie słuchaj opini, że ta marka się psuje a ta nie. Wszystkie mają słabsze modele.
Jedynie nie kupiłbym Samsunga i Fujitsu Siemens, bo podczas użytkowania plastik, z którego były zrobione skrzypiał.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #7 16 Sie, 2009, 16:55:09 »
Poleciłbym Ci asusa jakiegoś! kumple maja i sobie chwalą. poza tym masz gwarancję door to door, czy jakoś tak (kurier przyjedzie,weźmię lapa do naprawy i przywiezie Ci go za free). Ja mam lenovo ThinkPada i tez calkiem nieźle juz rok śmiga.
Jeśli lapa używać będziesz raczej w domu, to mozesz rozważyc tez kadłubki. Za taka kase bedziesz mial "wyczesanego" lapa. Tylko,ze one sie ponoć mocniej grzeją, krócej bateria trzyma i geberalnie sa mniej wytrzymale. Ponoc,bo mam paru znajomych,którzy maja i sobie chwalą.
Mysle,ze jesli chodzi o kartę muzyczna,to tylko zewnetrzna (np. toneport,m-audio,itp.).
Generalnie tak jak napisał loki dużo ramu, duzy dysk i mocny procek. Jeśli chcesz gre odpalic,to musisz jeszcze zainwestowac sporo w krtę graficzną, ktora jest dosyc droga w lapach(przynajmniej teka, ktora ma wlasny ram).
musisz podjac decyzje.. lap dobry do robienia muzy (wtedy lepszy proceki i wiecej ramu) lub lap uniwersalny z karta graficzna (kosztem poostałych częsci).

A tak szczerze,to wolałbym kupić stacjonarke i jakies super małe goofno o słabych parametrach ktore moge zawsze zmiescic do plecaka i nie przejmowac sie,ze sie obije :P

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #8 16 Sie, 2009, 17:14:00 »
Purple a ja używam w pracy Esprimo Mobile właśnie i absolutnie nie mam mu nic do zarzucenia :) Przez ponad półtora roku ciorałem go ze sobą przez pół Polski, był używany w halach fabrycznych, na betonie, w wysokich temperaturach i ogólnie robi po 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Jak na razie zaczyna się psuć jeden klawisz. No ale jak się pisze dużo to jednak lepiej mieć zewnętrzną klawierkę, o której moje szefostwo już nie pomyślało :)
Hofi - szukaj modelu a nie firmy to raz, dwa - kup se ze złączem FW i dokup potem jakiś fajny interfejs. Inaczej tematu nie obskoczysz. Ja jadę na blaszaku, ale właśnie z myślą o tym że pewnie za rok się przerzucę na lapa kupiłem interfejs na FW żeby dwa razy nie płacić.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #9 16 Sie, 2009, 17:30:50 »
Nie mam pojęcia co polecić, ale może opiszę swój :) Mam od roku TOSHIBĘ z serii A200 (Core2Duo 2.2GHz, 2GB RAM, 200GB dysk 5400rpm). Zintegrowany układ graficzny X3100 Intel'a - da się pograć w UT2004, od biedy w Half Life 2. Zintegrowany układ dźwiękowy Realtek'a - nigdy na tym nie nagrywałem, ale do jakości odtwarzania nie mam zastrzerzeń. Bateria ma rok, trzyma około dwie godziny przy używaniu WiFi i surfowaniu po internecie :) Ani razu nie musiał być serwisowany, odkleiła mi się tylko naklejka Core2Duo :-\ Laptop sprawdzał się też podczas miksowania - potrafił uciągnąć ~60 ścieżek (z czego jakieś 10 streamował z dysku) bez jakiejś większej wtopy.

Tone port ogólnie jest Twoja kartą dźwiękowa ale ognia nie ma-chociaż to smutne mój nowiutki PC z zintegrowaną kartą dźwiekową odtwarza muzykę w dużo lepszej jakości niz przez TP kb37 ktore aktualnie mam na chacie.
Potwierdzam, miałem identyczną sytuację z PODem XT :-\ Dziad robi dziwne rzeczy, żeby przepchnąć sygnał przez USB 1.1 ::)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #10 16 Sie, 2009, 17:44:19 »
Leon, siostra moja ma Amilo Pro, nie dość ze pojewiało się kilka usterek, to czuć jak plastik się lekko załamuj gdy opierasz na nim dłon podczas pisania na klawiaturze. Ale z tego co wiem to ten Amilo Pro to mało udany model.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #11 16 Sie, 2009, 17:56:38 »
No i dlatego nie ma się co rzucać z pisaniem że Fujitsu ssą, na każdego wkurzonego użytkownika, znajdziesz też paru zadowolonych :) Szczerze mówiąc, to ten Esprimo działa mi lepiej niż dwie Tośki Tecra A9 które też się wożą w serwisowozie :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #12 16 Sie, 2009, 18:14:26 »
No w sumie masz racje, sam sobie w tamtym poście zaprzeczyłem :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #13 16 Sie, 2009, 21:43:32 »
Esprimo ma właśnie teraz moja matka. V5535 dokładnie (ten sam co Leon z tego co pamiętam). Super działa, ale posiada ultra nietypową kartę graficzną, która jest zarazem ultra słaba. Problemy miałem z wszystkimi grami. Jednostkowe przypadki były takie które działały, a większość sypała krzakami przy starcie.
I popieram kiebitza.
Do domu stacjonara, która bez problemu i małym kosztem upgradujesz zawsze, a w teren jakiś Netbook i po sprawie.
Zmiescisz się z dwoma takimi kompami w 2500zł.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #14 16 Sie, 2009, 22:07:20 »
ja nieziennie polecam platforme Intel Santa Rosa. Mam już od ok 2 lat.
Konfiguracja: Kadłubek z tego co pamiętam, to Toshiba.
- Procek Core 2 Duo 2x2.0GHz
- 2 Gb Ram 800MHz
- Grafika: nVidia GeForce 8600M GT - dla tej grafiki m.in kupiłem tego kompa, bo lubię grać, a na czasy jak kupowałem lapa to najlepsze co ładowali to radki zdaje się x1600 w HPkach. Grafika COD4 łapie z lajtem, nowsze gry typu PROTOTYPE leca z łatwoscią, a to wymagająca gra :)
- Dysk: tu przyoszczędziłem, bo jego moge wymienić i kupilem tylko 80GB
Muzyczna - standardowy Realtek AC97

Cena jaką dałem za niego 2 lata temu to ok 3500, jak patrzylem kilka miechów temu na tę konfigurację kosztowala ok 2600, wiec teraz szło by dobrać jeszcze lepszego procka.

Co do grafy nie polecam brac większej niż 8600 (np 9600). Strasznie się grzeją, z tego co wiem to bardziej  niż moja 8600. Komp sie nie wyłącza awaryjnie, ale używam do gier podstawki chłodzącej, bo najzwyczajniej w świecie mnie parzy, zwłaszcza na touch padzie.

Kompa składałem w TriadaPC. Dlatego że mieli tanio i dlatego że byli we wrocku.
Co do baterii to mam zapasową (tylko nie pamiętam jaka to jest, wiem że 4800 ale nie wiem ilu komorowa, chyba 6 czy 8) i na jednej baterii idzie mi ponad 2 godzinku jak oglądam film i mam włączoną sieć, kilka programów typu avasty i inne "prądozerne" gowna i z maksymalna jasnoscią monitora. Nie weim ile idzie tak na zwykłym użytkowaniu z przyciemnionym monitorem bo tak nie korzystam :)
Podsumowując, szczerze polecam bo konkurencyjna konfiguracja za niewygórowana cenę.
Acha, gwarancję mam 3-letnią, pierwszy rok door-to-door.

PS. Co do karty, to jedyna gra z jaka miałem problem to Splinter Cell double Agent, ale to z winy twórców, bo ta gra nie współpracuje z masą GFów z serii 8xxx i 9xxx
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2009, 22:09:02 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #15 16 Sie, 2009, 22:28:32 »
widze,że sprawa ma się podobnie jak większoć interentowych zapytań "co wybrać?" ilu użytkowników tyle opinii.No ale wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem,dziękuje:)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #16 16 Sie, 2009, 22:34:50 »
Z wyższymi Radeonami HD też trzeba uważać-one to się dopiero lubią grzać.

g-zs: Prototype <333

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #17 17 Sie, 2009, 11:38:50 »
Ja katuję swojego Fujitsu PA 1510 bezawaryjnie przez 2 lata. Cholernik ma jedną wadę: procek AMD potrafi się mocno grzać.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #18 17 Sie, 2009, 15:55:12 »
A ja miałem Della Latitude D830 i mi go ukradli w salonie poczas serwisowania. Nie polecam salonu
Spoiler
ale komputer jak najbardziej tak, zwłaszcza nowszą odmianę E6500 chyba, bo tego mojego już nie produkują.

A proces się dopiero kruwa zacznie w przyszłym tygodniu.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #19 17 Sie, 2009, 16:53:00 »
Jest jeszcze jedna ważna sprawa, jaką musiałbyś wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa z FireWire (i późniejszym jego wykorzystaniu) - chipset FireWire. Bardzo przystępnie opisane jest to w bazie wiedzy M-Audio:

Why is the FireWire controller chipset important on a PC?
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2009, 16:55:23 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #20 17 Sie, 2009, 18:21:44 »
ja bym sie zainteresował Mac-iem, używa ktoś z forumowiczów bo sam jestem ciekawy, tylu dj uzywa ich nawet live wiec to musi byc konkret. A tylko zeby argumentem nie było ze nie pracuje w srodowisku windows  ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #21 17 Sie, 2009, 19:21:25 »
Maki są ciut za drogie. I ciut przereklamowane.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #22 17 Sie, 2009, 19:24:55 »
MacBook za 2k5?
Ny dy ry dy.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #23 17 Sie, 2009, 19:42:06 »
Maki są ciut za drogie. I ciut przereklamowane.
Też odnosisz takie wrażenie? Zwłaszcza że ostatnio to maki coraz bardziej przypominają zwykłego PCta.  No i z tego co czytałem na wiki to w ostatnich seriach MacBooków nie ma już FW. Dziwne, zwłaszcza że oni wprowadzili ten standard jako pierwsi.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #24 17 Sie, 2009, 20:01:05 »
Łoooo to ja jestem kolejną osobą, która odnosi takie wrażenie... Ale w sumie co komu pasuje...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
7432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2011, 16:49:37
wysłana przez PJ_SF
308 Odpowiedzi
244661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
46 Odpowiedzi
19840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 11:48:41
wysłana przez deathtom
10 Odpowiedzi
6782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2019, 21:00:00
wysłana przez Omlet
20 Odpowiedzi
3603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2020, 13:11:52
wysłana przez Aremenius