Autor Wątek: Moj pierwszy kawalek z uzyciem Toneporta - jestem postcorem :)  (Przeczytany 4645 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Siemaaa.
Ja tu nigdy nic nie wrzucam, bo zwykle nie ma sie czym chwalic, ale nagralem pierwszy raz pelny kawalek na Toneporcie i daje do oceny. Oczywiscie pod wzgledem brzmieniowym jak i kompozytorskim.

http://www.sendspace.com/file/pa8bq0
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2009, 17:32:03 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
brzmieniowo fajnie :). mów jak perkusję zrobiłeś ;). Kompozycja.. Nie mój ulubiony gatunek ale słucha się fajnie :). Fajnie jakbyś do tego jakieś intro zrobił bo się zaczyna tak trochę jakby wyrwane z kontekstu. W jakim stroju to jest?

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Drop Cis. Addictive drums.
Na koncertach planujemy grac to jako pierwsze. Na poczatku sprzegajace gitary, wchodza bebny w rytm tego pierwszegego motywu, graja gora 4 takty i nagle robia pauze i jedziemy od poczatku kawalka. Ja nie potrafie robic dobrego intro :) Zwykle wlasnie kawalki zaczynam tak dziwnie. Nie mam na to sposobu.
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2009, 21:41:53 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ma ktoś pomysł jak nagrać tonportem sprzężenia? Nie próbowałem a lubię takie dodatki :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
przykładasz gitare do głośników... :P tylko ze na TP nie da sie tak fajnie kontrolowac sprzegania, duzo zalezy odustawienia jakie masz zrobione...

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
fajnie Ci to wyszło;)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Budzan, a jakby tak wpiąć toneporta w pętlę to nagra czy nie nagra?

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
ma ktoś pomysł jak nagrać tonportem sprzężenia? Nie próbowałem a lubię takie dodatki :)
Nagrywasz flażolety i odwracasz :)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Budzan, a jakby tak wpiąć toneporta w pętlę to nagra czy nie nagra?
szczerze? nigdy nie próbowałem, ciężko mi powiedzieć, ale moim zdaniem samego wzmaka nie nagra, będziesz miał tylko dobry odsłuch na wzmaku, bo sygnał wychodzi z toneporta do kompa., bys musiał wzmaka przed toneporta wpiąć jakoś :D

a co do nagrania Page, moim zdaniem brzmi srednio, w ogole dołu nie ma. i to jest ten ból, brzmi totalnie bez jaj. kompozycja tez IMO średnia

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
bardzo zajebisty kawałek i czepianie sie ze nie ma jaj bo basu za mało jest czczym pierdoleniem, to przecież nie Korn gdzie w nagranie poszły tysiaki $ a w mastering kolejne wielkie pieniądze mi sie podoba twórczość page-a więc bede stronniczy i ci powiem zejdź z kabla ;)

page macie materiał żeby zagrac koncert? szykuje sie gig w pażdzierniku w puławach robimy  INTENTIONS daj znac czy byscie byli chetni, pw albo gg (kk),
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no tak, ale da sie lepsze nagrania zrobic na TP :) poza tym, jakbyś doczytał do końca to byś zauwazył ze ogólnie średnio mi sie podoba, a nie ze nie podoba mi sie bo nie ma basu.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Page, kawałek jest całkiem ok, ale jak dla mnie rzeczy do poprawy:
- mastering, jakoś ten środek dziwnie robi i może trochę więcej basu rzeczywiście?
- sam aranż - brakuje mi tu wokalu ewidentnie, jako instrumental mi to nie siedzi niestety. Chyba, że jeszcze bardziej pokombinujesz z gitarą 'prowadzącą, może żeby nie grała cały czas ale bardziej ją urozmaicić i głośniej ją dać?
- blachy - są ewidentnie w tle, jakbym się specjalnie nie wytężył, żeby je usłyszeć, to brzmiałyby jak uderzenia widelca o suszarkę do naczyń,
- i tu kwestia czysto subiektywna - progresja akordów. Mi się tak osłuchała, że jak ma lecieć przez większość kawałka, to chyba nie mogę...

Ale te późniejsze riffy na niskich strunach roks, kip yt ap!

@Drevniak, co to za kapela/event? Bo posłuchałem i całkiem do rzeczy jak na Puławy ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2009, 14:13:22 wysłana przez mondomg »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Co do kawalkow to jest 5, a 6 i 7 w trakcie roboty. Mamy jeszcze taki przerywniczek, ktory wymaga niestety samplera (elektroniczna perka), wiec na razie go nie gramy. Idealnie zgrany (tak koncertowo) mamy 1, a reszta to juz kwestia prob.

Zeby nie rozpoczynac nowego tematu wrzucam tu swoj kolejny walek. To by byl juz 6ty gotowy, chyba, ze drugi gitarzysta bedzie chcial cos zmienic. W sumie sam nie wiem, czy mi sie podoba w takiej postaci. Dosc mocny jest... Do tego w mocniejszych momentach sie obie gitary troche rozjezdzaja.

http://www.sendspace.com/file/ce9fxv



edit:
mondomg - wokal jest, tylko nie nagrany bo nie ma tekstu
z talerzami pomysle, obczaj ten nowszy kawalek, tu chyba lepiej slychac ?
na masteringu sie nie znam :) ledwo co mi jakis mix wychodzi, ale to i tak nie brzmi jak powinno.
a o co chodzi z akordami ?

w pulawach ? kurwa tam bylo words mean nothing - to dopiero bylo calkiem calkiem :)
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2009, 14:32:45 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
@Budzan ja wszysto rozumiem  ;)

w Intentions gra mój znajomy z kurowa (Crash all fakes, 33 rotations, inssurection) sie mu wyjechało i sie ten projekcik stworzył mają chłopaki trase to nie wyobrazam sobie zeby u siebie nie zagrali

 Page ty obczajasz wordsów ale fajnie, to teraz sie reaktywowała Adiafora skład wordsów prawie, bez olka ten w Panacei gra, jest jeszcze kilka ciekawych projektów ale narazie pierwsze kawałki powstaja
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ten nowszy wydaje mi się lepszy pod względem kompozycji- bardziej zróżnicowany :). I nawet bardzo jakoś nie słychać żeby się gitary rozjeżdżały

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
4634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2008, 12:22:32
wysłana przez Pattini
7 Odpowiedzi
2611 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2009, 14:42:14
wysłana przez pan mikos
66 Odpowiedzi
24878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2010, 11:00:48
wysłana przez mlodysatan
7 Odpowiedzi
2674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2011, 00:32:09
wysłana przez piotreksu
9 Odpowiedzi
2423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2012, 00:39:09
wysłana przez nergal86