Autor Wątek: Ciężki wybór ... czyli pierwsza siódemka ...  (Przeczytany 11225 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Witam, forum oglądam od dłuższego czasu bo od dłuższego czasu chodzi za mną zakup gita siedmiostrunowego ... Co prawda nie grałem jeszcze na żadnej 7, ale mam zamiar to nadrobić w najbliższym czasie, ograć jakieś i stwierdzić czy to dla mnie ... ale myślę, że raczej na 99% wybiorę 7. I tutaj postanowiłem zwrócić się o pomoc ...

Do dyspozycji będę miał najprawdopodobniej jakieś 1500zł (na razie ustalmy taką granicę, lekko wyżej nie zawadzi, ale ustalmy, że do 1500zło), jeśli uda mi się sprzedać obecną gitarę fundusz może wzrośnie ...

Wiem, że stać mnie w takim razie na:
- Schecter Omen 7 (pamiętam czasy jak kosztowała ok 700zł :P)
- Dean 1.7
- J&D 7907 (która raczej odpada na starcie)
- LTD SC-207
- Flame EXG 7
- Ibanez RG 7321
Jeszcze jakieś propozycje?

Dwie ostatnie interesują mnie najbardziej. W tym przedziale cenowym najbardziej liczę na świetną wygodę gry (lubię Ibanezowskie deseczki, wyścigowe gryfy itd.), bardzo dobre drewno. Na brzmienie przyjdzie pora, ale gdyby któraś posiadała wszystko to byłoby dobrze :P ... Po jakimś czasie i tak pewnie wsadzę pod most Hellfire, a pod gryf może Legend (Hellfire jest pewny, mam go w swojej 6 i urywa jajca!).

Gitary używane mile widziane, w dobrym stanie oczywiście. Jakieś okazje, perełki czy coś ... Najlepiej takie, które mógłbym obmacać (70km do Poznania, 30 do Leszna) bo w tej cenie nie dostanę Loomis'a, JEM'a czy Prestige, które raczej niespodzianek nie powinny sprawiać ...

Przyznam, że na razie faworytem jest Flame, który zbiera najlepsze opinie itd. itd. .... ale nie wiadomo co mi przypasuje. Niedługo jadę do Poznania macać gitarki, więc jeśli ktoś mieszka tam bądź w pobliżu to prosiłbym o informacje gdzie znajdę wyżej wymienione 7, wiem że LDT jest w Music Store, a w R'n'R wisi Loomis. O innych siódemkach w Poznaniu nie mam pojęcia ...

Mam nadzieję, że pomożecie :)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
kazdy sklep w Posen ma telefon, mozna zadzwonic i zapytac kto co ma (:
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pamietam ze swojego Schectera C-7 blackjack sciagnalem ze stanow, ze dwa lata temu, albo trzy(w kazdym razie dolar stal powyzej 3zl, wiec drozej niz teraz) i wynioslo mnie to circe 1900zl. Dolar tanieje, takze zakombinuj. Byl kolo na beyu ktory nowki sztuki wysylal za darmo na caly swiat, a to wszystko miescilo sie w cenie 600$. Jak Ci zanizy wartosc(a mi zanizyl) to clo zaplacisz minimalne, jezeli wogole zaplacisz.


Jezeli bedzie 1500 i wiecej nydyrydy, to sproboj uzywanca upolowac, ale mozesz miec z tym ciezkawo bo ceny w PLu oszalaly.
No pain No gain !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jaką gitarę masz obecnie?

Offline wh1te

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Jako, że to mój pierwszy post na forum, chciałbym tytułem wstępu wszystkich powitać.
Jeśli chodzi o Twój dylemat to mogę służyć krótkim sprawozdaniem z dotychczasowego użytkowania Ibaneza RG7321.
Generalnie opinie na jego temat są dość podzielone (a nawet przeważają negatywne) więc zamierzam być subiektywny :D
Największą imo zaletą tej gitary jest gryf Wizard II - przy ogrywaniu różnych patyków akurat gryfy Ibaneza najlepiej mi w łapie leżały. Jeśli idzie o minusy to... standardowe przetworniki. Pod mostkiem mam w tej chwili DiMarzio Tone Zone 7 i różnica jest spora (na plus). Neckowy humbucker delikatnie mówiąc też nie zachwyca, aczkolwiek na czystym kanale nie jest tragicznie. Najwięcej zarzutów padało pod adresem samego wykonania instrumentu (made in indonesia) ale moim zdaniem nie bardzo jest się do czego przyczepić (przynajmniej w moim egzemplarzu). Potencjometry działają bez zarzutu, lakier nie odpada, gryf dobrze umocowany i daje się świetnie regulować, klucze podobno mogłyby być lepsze ale mi akurat odpowiadają w 100%. Gitara w momencie kupna miała już wyregulowaną menzurę i od tamtego czasu właściwie regulowałem ją tylko raz podczas eksperymentów z różnymi grubościami strun.
Reasumując - jestem bardzo zadowolony z zakupu i uważam, że warto było na badyla wydać 1500zł (łącznie z kosztem nowej przystawki). Mi akurat udało się kupić dobrą "używkę" i Tobie również polecam zastanowić się nad podobnym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że moja przydługawa wypowiedź na coś Ci się przyda :)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Moja obecna gitara - Washburn WR 154 z Hellfire ;-)

Co do ściągania gitar. Nie jestem do końca przekonany bo podobno trzeba ograć gitarę przed zakupem ... chociaż Schecter jest kurwa piekny!
Czy C-7 jest tak dobrą gitarą, że można kupować w ciemno? Gdzie produkowana? Nie zdarzają się żadne buble, przykre niespodzianki?

A co sądzicie o LTD sc-207? O ile nikt jej nie kupił to w Poznaniu wisi w Music Store ... wtedy miałbym obmacaną gitarkę, ale jako niezbyt ogarnięty w siódemkach wolę pytać o opinie ... :)

P.S. A no! I jaka gitarka jest dość podobna do C-7, chodzi o wygodę gry głównie, bo nie wiadomo czy mi przypasuje ... Loomis może być? Bo w r'n'r jest ... chyba że ktoś kupił, ale wątpię :P

P.S.2. Sprawdzałem i na ebayu wyszłoby mnie ponad 2000zło za samą gitarę ... (Schecter)
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2009, 11:42:16 wysłana przez Rumak »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
bierz EXG-7 z alledrogo, za kasę która Ci zostanie kupisz Hellfire'a7 i jak bardzo będziesz potrzebował to oddasz ją do lutnika na regulację ;)
do widzenia.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja bym sie skłaniał w kierunku exg7 lub ltd sc207 duncany design dobrze sprawują sie w lipie, sam ma exg7 z evo i jestem zadowolony, drewno daje rade olcha ale tłucze zdrowo, wykonanie nie na najwyzszym poziomie ale ltd ec500 wcale nie jest lepie zrobionej a 2x droższe  :) we flejmie mam nawet ładniejszą podstrunnice taki bajer

a kupujesz 7 żeby być bardziej oryginalny czy dla lansu? ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2009, 16:50:37 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2009, 17:07:28 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No tak ... zapomniałem dodać żeby gitara brzmiała potężnie już z dechy. Byłoby fajnie.

http://www.allegro.pl/item707063298_okazja_flame_exg_7_okazja.html - brać? W ciemno? ;-)

Okazuje się że w Riffie jest RG7321, ale nie wiem czy w poznańskim sklepie ... trza zadzwonić. Chyba, że ten Flame gniecie go w chuj i mam brać w ciemno :P

Dlaczego kupuję 7? Żeby mieć większe możliwości, ponapierdalać Nile, Cannibal Corpse, Carcass i zarazem Opeth, Iron Maiden itd. W Washu mam Floyde'a więc przestrajać się jest ciężko w 5 minut i nie mogę ogarnąć tych wszystkich zespołów na raz ... Poza tym chcę grać na 7 i tyle.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a to fajnie  :)

napisz do kolesia i zapytaj sie jakie w niej siedzą humbakery i jakie drewienko ale pewnie olcha
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
a to fajnie  :)

napisz do kolesia i zapytaj sie jakie w niej siedzą humbakery i jakie drewienko ale pewnie olcha

Schaller + olcha, zakład? :P
Paczki z głów!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
obstawiam to samo Wuju ale niech sie chłopak dowie żeby w ciemno nie kupował  :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Jakby było coś lepszego, to by sprzedawca od razu dał cenę wyżej, choćby z racji jakiegokolwiek niestockowego pierdolenia się wokół gitarki. Czyli po naszemu: jak kupił tak sprzedaje, minus % "zużycia moralnego"
Paczki z głów!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
co racja to racja  :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Pojawiła się oferta kupna LTD za 1500zł (nówka, mało ogrywana, kupiona miesiąc temu). Wydaje mi się, że to nie zła propozycja. Chyba że się nie znam :P ? Jak mi przypasuje to chyba się zdecyduję ... :)

Co Wy na to?


Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Mało grana w sensie, że gość kupił ją miesiąc temu i musi teraz sprzedać. Wyregulowana, przetworniki Duncan Designed, itd. Obadam sprawę jeszcze, ale w takim wypadku chyba i tak warto ... ?

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Już tłumacze chlopaki, nawet nie zdążyłem tego SC207 wrzucić do działu sprzedam bo wpadłem na ten temak Rumaka. Gitare kupiłem 3 tygodnie temu.Myślałem że trochę dłużej zostanie ze mną, ale sytuacja w moim bandzie wymaga wkładu finansowego w nowy sprzęt.Gitara nie jest po żadnej ekspozycji,prosto z magazynu w Niemczech, nie leżała na żadnym expo w sklepie przez rok dotykana przez milion tłustych rąk hehe.Wyregulowana i cacy nawet folijki na przetwornikach. Taki pochopny zakup, a dziura w budżecie.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Wybór padł ... temat do zamknięcia :)
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2009, 17:13:33 wysłana przez Rumak »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
na co padł na tego LTD??
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Tak ... jest już u mnie. Jak będą fotki to się pochwalę i napiszę więcej o wrażeniach :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
no to elegancko gratuluje  :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2010, 11:11:16
wysłana przez Tolein
44 Odpowiedzi
14832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2014, 23:19:10
wysłana przez zyzio
34 Odpowiedzi
38636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2015, 14:12:02
wysłana przez niedziak
28 Odpowiedzi
10453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 20:56:26
wysłana przez GhostAT69
28 Odpowiedzi
27029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 10:36:15
wysłana przez kermcio