Autor Wątek: Hiwatt Hi-Gain  (Przeczytany 8698 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Hiwatt Hi-Gain
« 03 Sie, 2009, 16:35:17 »
dzisiaj trafilem na takie fajne wzmachole. Hiwatt to mi sie z The Who kojarzyl zawsze, a tu szczurowo-stonerowe soundy tez potrafi. przede wszyskim przezajebista ilosc harmonicznych mnie powala, chociaz na pierwszym widele niezbyt, na drugim juz tak. a krancze ma w ogole kosmozajebiste. ktos da sie namowic zeby kupic i zrecenzowac? :D







tylko nie kumam czemu na niektorych zdjeciach nie ma petli FX, a na niektorych ma... ale to moze byc tez roznica zalezna od miejsca produkcji, bo czesc jest Made in UK, a czesc Designed in UK (czyli Made in China). w kazdym razie... fajna kosiarka!
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #1 03 Sie, 2009, 22:15:26 »
wyglądem ta głowa nie zachęca ;). Ale na filmach brzmi bardzo ładnie, no może oprucz crunch na drugim filmie. Bardzo fajny przester :). Zawsze ta marka kojarzyła mi się z jakimś funkowym pitoleniem ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #2 03 Sie, 2009, 22:31:32 »
Wroobelsparrow ma jakiegoś Hiwatta, może by coś napisał :)
wyglądem ta głowa nie zachęca ;)
Bluźnisz kolego :)
Hiwatt to przedewszystkim Gilmour!
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #3 03 Sie, 2009, 22:43:24 »
Łoooo. Ja chcę tą 50W. Now! W bigbeacie mają combo jeno. Kosztuje 6 koła. Jak znajdziesz heada to robimy ściepę :D

Ok, znalazłem heada w wersji 100W w paru sklepach. Niedrogi. sam kupię ;) :P
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2009, 22:47:30 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #4 03 Sie, 2009, 23:55:03 »
No, Wroblasty ma hajwata, co wiecej naprawil go sobie w koncu :) tyle ze ten jego to full vintage jest. Podobno kliny na przechooy-fajne. Kiedys musze wpasc go obadac, bo w samych superlatywach Piotrek o nim mowi.

Tyle tylko ze ten Piterowy hajgejnem nie jest w zaden sposob - raczej kliny, eventualnie "smazace sie" drajwy, przy mocnym rozkreceniu. Przynajmniej tak o nim mowil wlasciciel. Moze jeszcze troszke powie, napewno pare osob lubiacych chociazby Gilmoura chetnie sobie o tym poczyta.
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #5 04 Sie, 2009, 00:55:48 »
Łoooo. Ja chcę tą 50W. Now! W bigbeacie mają combo jeno. Kosztuje 6 koła. Jak znajdziesz heada to robimy ściepę :D

Ok, znalazłem heada w wersji 100W w paru sklepach. Niedrogi. sam kupię ;) :P

w paru sklepach jest ponizej 3,5k - tak w razie jakby sie ktos przestraszyl Bigbitowych cen.
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #6 04 Sie, 2009, 07:57:39 »
No 6k to za combosa 212 a nie heada. head wszędzie poniżej 3,5. Ty jesteś z dużego miasta, idź pozwiedzać i sprawdź czy nie mają :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Łe tej.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #8 04 Sie, 2009, 11:55:08 »
Cytuj
Artyści, którzy przyczyniły się do rozwoju muzyki używając wzmacniaczy HiWatt:
THE WHO, PINK FLOYD, ROLLING STONES, U2, JETHRO TULL, MOODY BLUES, PROCOL HARUM, KING CRIMSON, GENESIS, LED ZEPPELIN, BAD COMPANY, QUEEN, RUSH, THE KINKS, THIN LIZZY, WISHBONE ASH, JOURNEY, STYX, FLEETWOOD MAC, AEROSMITH, SLADE, NAZARETH, IRON MAIDEN, SCORPIONS, EMERSON, LAKE & PALMER, BLUE OYSTER CULT, SUPERTRAMP, RAMONES, THE PRETENDERS, PEARL JAM, THE CURE, NIRVANA, OASIS, RED HOT CHILLI PEPPERS, THE HIVES

Prawie nikogo metalowego tu nie widzę.. Ciekawe czy ten wynalazek zostanie faktycznie przyjęty jako kolejny wzmacniacz higainowy czy jako kolejny hiwatt.. Będę dziś może na rynku to popatrzę po sklepach czy gdzieś tego nie ma

ps, ajroni nie grają przypadkiem na marszalach?
http://www.guitargeek.com/rigview/351/
http://www.guitar-stuff.net/2006/10/16/guitar-gear-adrian-smith-of-iron-maiden-guitar-amp-setup/
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2009, 12:02:16 wysłana przez terrormuzik »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #9 04 Sie, 2009, 12:46:13 »
Red Hot Chili Peppers tez graja na marszalach, ale starczy ze uzyli czegos raz na koncercie w sierpniu 1942 albo w studio rok pozniej i juz sie nadaje do promocji. taka karma.
Łe tej.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #10 04 Sie, 2009, 14:25:57 »
kiedyś sie interesowałem tymi wzmakami ale kupiłem marshalla w końcu, bardzo pododoba mi sie ich brzmienie jest mało metalowe ale co z tego. otwarte paki hiwatta swietnie brzmią na crunchu z zamknietymi nie wiem jak jest.

ciekawi mnie jak by to dopalic

ed: używany cena ok 2,5k z U.K
http://cgi.ebay.com/HIWATT-HI-GAIN-100-WATT-HEAD_W0QQitemZ310158065490QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Guitars_CV?hash=item4836dc7f52&_trksid=p3286.m63.l1177
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2009, 16:17:05 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "


Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #12 20 Paź, 2009, 23:35:59 »
No ja jestem cholernie ciekaw czy te sklepy co to mają u nas niby to mają te piece na stanie czy tylko w ofercie :) Ale tak czy siak - podejrzewam że prędzej bedzie u nas wersja chińska niż UK. A ta UK to kosztuje straszne piniendzy jak za combo :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #13 20 Paź, 2009, 23:46:54 »
Wysłałem zapytanie do sklepu, którą wersję mają.
Jak już coś kupię, to Dom?n nie martw się, na pewno przy okazji dam Ci ograć ;)
Albo mp3 z próbką wyślę :D

Dostałem odpowiedz ze sklepu. To jest nowa seria HGS montowana na dalekim wschodzie :/
Stare HG bez s ;) były montowane w UK.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2009, 00:25:16 wysłana przez el-biczel »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Hiwatt Hi-Gain
« Odpowiedź #14 30 Paź, 2010, 11:50:23 »
No to ograliśmy, w Music Factory w Pozen.

Higain jest w pyte. Ma idealnie zajebistą korekcję, każda gałeczka ma zakres który naprawdę robi różnicę, w Marshallach skuteczność EQ jest słabiuchna, a tu potężna. Ma zajebiście angielski czysty, który pewnie nie ma startu do Wróblowego Customa, ale i tak jest genialny. Ma zajebisty krancz, raczej sztywny ale nasycony jak stopięćdziesiąt. No i ma miażdzący przester. Zajebisty materiał do dopalania, otwarty, przejrzysty, i totalnie zasrany harmonicznymi. Co prawda ten HiGain to nie jest Mesa DR, ale jak ktoś lubi Orange i inne takie tematy, to właśnie w tym kierunku - nasycenie, selektywność, generalnie bomba. Marshall Plexi albo JMP mają więcej bluesa niż rocknrolla, a ten jest takim nasterydowanym The Who. Wzmak jest generalnie z jednej strony butikowy i vintagowy, a z drugiej da się go normalnie używać jako pieca do napierdalańska. A ponadto pięćdziesięciowatów ka jest zupełnie normalna głośnościowo i po rozkręceniu na 3/4 nie zdmuchnęło mnie sprzed paki, a dało się ślicznie nasycić. Jeśli 100W jest równie ciche, to jestem jeszcze bardziej nastawiony pozytywnie.

Wszystko co stwierdziłem, stwierdziłem po ogrywaniu sobie w sklepie ale na normalnej głośności, także takie rzeczy jak "ciekawe jak to siedzi w miksie z kapelą" to jeszcze czarna magia ;)

Ogrywaliśmy angielską wersję na pace Egnatera (Vintage 30).
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
17193 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2011, 15:53:44
wysłana przez Testorrob
38 Odpowiedzi
12614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 15:16:14
wysłana przez Page_Hamilton
7 Odpowiedzi
2194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2013, 22:41:46
wysłana przez Zbir
15 Odpowiedzi
2667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2016, 02:10:49
wysłana przez Johnny
2 Odpowiedzi
1394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2017, 20:08:12
wysłana przez matisq