Autor Wątek: Superior Drummer 2.0 - The Metal Foundry SDX  (Przeczytany 27386 razy)


Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Zaopatrzyłem się dzisiaj w to rozszerzenie!
Z calej biblioteki Superiora MF jest najlepszy. Poza samym typem brzmienia, po prostu biblioteka jest dokładniejsza i bardziej hmmm... naturalna. Łatwo kręci się dynamiką.

No i poszatanić można konkretnie :)

Zarzucę jakieś próbki niedługo, jak nauczę się sensownie kręcić tym zestawem (i jak w końcu nowy patyk doleci).

Jest preset Meszugi z Bleed. Na mój słuch dorównuje oryginałowi w 90%, a to dużo przy tak kolosalnym soundzie :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Bardzo zacny dodatek. Perkusja rzeczywiście brzmi bardzo naturalnie. Teraz tylko niech jeszcze zsamplują Thordendala :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
ja narazie mam podstawe superior drummera, ale widze ze w metal foundry warto sie tez zapoatrzyc. :>

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Spory krok jeżeli chodzi o sample, z bębnów można zdecydowanie więcej wyciągnać niż z Slate'a w podstawowej wersji. Pozatym BLACHY! Rewelacja :) Tak dobrze jeszcze nie było.  A presety ? Raczej słabo wtyczki w które zaopatrzony jest superior to raczej słabizna i bardzo ograniczają dynamike bebnów, więc lepiej te presety olać :)
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Testuje sobie właśnie ten dodatek. I cóż? Różnica jest znaczna w porównaniu do podstawowej wersji SD2.0. Jak już ktoś napisał, blachy. Świetne brzmienie. Do tego w końcu toontrack daje nam sample stopy którą da się używać:)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
takie pytanie techniczne.. mam superiora wrzuconego pod fruity  loopsa, jak tutaj robi sie loopy?:D moge tyko sobie myszka klikac, ewentualnie cos w piano rollu, ale to i tak nie to co by mi sie marzyło. moze w innym programie odpalic tego superiora?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
takie pytanie techniczne.. mam superiora wrzuconego pod fruity  loopsa, jak tutaj robi sie loopy?:D moge tyko sobie myszka klikac, ewentualnie cos w piano rollu, ale to i tak nie to co by mi sie marzyło. moze w innym programie odpalic tego superiora?

Proponuję skorzystać z opcji  :szukaj:
power to a being never dies

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no na forum nie moga znalesc, albo lipnie szukam :/

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
kiedyś bawiłem się frutilupsem, napisz dokładnie o co chodzi bo nie bardzo zrozumiałem, postaram się odpowiedzieć :)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
No ja też nie bardzo rozumiem o co chodzi? Robisz sobie podkład i chcesz go zapętlić aby się powtarzał? To po prostu zaznaczasz wybrany fragment i wciskasz play, będzie go powtarzało w kółko.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
chodzi mi o to ze, mam wrzucone  superiora w fruity loopsa jako plugin vst, no i moge se tam klikac myszka w te bebny, ale  nie wiem jak ulozyc w  nim jakikolwiek podklad zeby to gralo :/ ot tyle.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Otwórz piano rolla na ścieżce w której masz odpalonego supperiora.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
pisalem o tym, piano roll nie ma podpisane gdzie co jest, na oslep to ciezko

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Ja to robię tak, ze bawię się numerkami w gp, potem eksportuję midi i wrzucam w superiora. Jakbym miał klikać te kwadraciki w FL, to by mnie chyba coś strzeliło-wolę sobie wklepywać numerki w gp-zwłaszcza, ze w superiorze jest taka bardzo fajna opcja, że możesz przypisać uderzenie do numerka.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
hm, moze sproboje od tej strony, ja w te kwadraciki czesto akurat klepie :) ale robienie perki w piano rollu to pomyłka, bas, klawisz da sie tak ułozyc ale nie bębny

edit: a jak wrzucic midi do superiora?:D
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2009, 21:40:03 wysłana przez Budzan »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
midi wrzucasz do fl i karzesz odgrywać tę ścieżkę przez VSTi.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus

o tak najprościej;)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Wczoraj rozkminiałem Sueriora pod Logic-iem z użyciem padów M-Audio TriggerFinger.
Piękna sprawa! Sam pad niedużo kosztuje (w porównaniu do innych produków), bo cena kręci się w okolicach 500 zł, a pisanie bębnów to czysta przyjemność.
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
juz znalazlem idealny sposob na krojenie bebnów, loopy biore z fpc, ewentualnie modifikuje i wklejam do superiora, tam utawiam odpowiednie velocity i brzmi kurna pięknie :) musze jeszcze metal foundry wrzucic, ale cos mi ciagle sie nie chce ;)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
juz znalazlem idealny sposob na krojenie bebnów, loopy biore z fpc, ewentualnie modifikuje i wklejam do superiora, tam utawiam odpowiednie velocity i brzmi kurna pięknie :) musze jeszcze metal foundry wrzucic, ale cos mi ciagle sie nie chce ;)

Jesteś genialny men :) Że też wcześniej na to nie wpadłem... Dzięki :)
power to a being never dies

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
juz znalazlem idealny sposob na krojenie bebnów, loopy biore z fpc, ewentualnie modifikuje i wklejam do superiora, tam utawiam odpowiednie velocity i brzmi kurna pięknie :) musze jeszcze metal foundry wrzucic, ale cos mi ciagle sie nie chce ;)

Jesteś genialny men :) Że też wcześniej na to nie wpadłem... Dzięki :)

bez przesady :)

czesto trzeba zmieniac werbel, bo jak wkleisz z fpc to on chyba daje jakbys dawał po krawędzi i brzmi to tak se, ale kilka krateczek nizej masz normalny werbel, no i pamietaj zeby sile uderzenia zmieniac werba i stopy tez bo standardowe przeklejenie z fpc brzmi srednio ;)

milej zabawy :D

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
juz znalazlem idealny sposob na krojenie bebnów, loopy biore z fpc, ewentualnie modifikuje i wklejam do superiora, tam utawiam odpowiednie velocity i brzmi kurna pięknie :) musze jeszcze metal foundry wrzucic, ale cos mi ciagle sie nie chce ;)

Jesteś genialny men :) Że też wcześniej na to nie wpadłem... Dzięki :)

(..) no i pamietaj zeby sile uderzenia zmieniac werba i stopy tez bo standardowe przeklejenie z fpc brzmi srednio ;)

milej zabawy :D

U mnie po wklejeniu velocity jest zbyt duże i przesterowuje mi dźwięk. To jedyny mankament. Ogólnie bardzo fajny zbiór rytmów wszelkiej maści do superiora i metal foundry, jednak brakuje mi bardziej "połamanych" i nietypowych rytmów/zagrywek.
 
power to a being never dies

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
połamanych to szukaj w funku i jazzie :D serio, przeszperaj bo niektore sa nietrafnie skatalogowane moim zdaniem, niemniej jednak bardzo to pomaga w tworzeniu bebnow

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
co to jest fpc? :)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2011, 12:05:05
wysłana przez g-zs
10 Odpowiedzi
6213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2011, 19:44:20
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
3839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 23:57:44
wysłana przez OfensywnyRondel
3 Odpowiedzi
3987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2017, 23:49:12
wysłana przez Mat
0 Odpowiedzi
864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2022, 09:48:10
wysłana przez Lechu_