Autor Wątek: NGD exg-7  (Przeczytany 11792 razy)

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
NGD exg-7
« 23 Lip, 2009, 09:55:37 »
Siemka, może ten NGD wcale nie taki N bo kijek zakupiłem pare miechów wstecz, ale jako nowy użydkownik (no offence) wykminiłem, że sie nim pochwalę ;)

To moja czarna kochanka...



co prawda za wiele 7-strunowych patyków nie ogrywałem, ale pierwszy kontakt zrobił piorunujące wrażenie :P szukałem jej dłuuugo aż wyszukałem i jestem naprawde zadowolony

tak z grubsza co widać, co nie widać... czarny mat, w w połączeniu z hebanową podstrunnicą wygląda prze-kutwa-ślicznie, klucze schallerki itt*. Jedno co mnie intryguje a i sam sprzedający nie był pewien co tam wcisnął to cóż to za przystawka... gadał, że albo od rg7620 ewentualnie 21. Ja się nie znam, więc nie wypowiadam. Owe forum przeglądałem wielokrotnie i rozkminiałem co by można tam wsadzić zamiast tego co jest, ale natenczas nie mam ciśnienia a przede wszystkim $$$, a swoją drogą gada to jakoś. Pewnie mogło by lepiej, ale... Na ducha wielkiego Cezara, nawet drutów nie zmieniłem od czasu kiedy ją posiadłem :-[ Sorry, że tylko jedna fota, ale aktualnie tylko takową miałem na podorędziu no i średniej jakości w sumie...


*itt - i takie tam (przyp. aut.)
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #1 23 Lip, 2009, 10:34:51 »
Więcej. Fot. Lepszej. Jakości. :) Witamy na forum i gratulujemy wiosła. Całkiem zgrabne :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #2 23 Lip, 2009, 16:43:14 »
zamienisz się? :P pozdro dla kolejnego posiadacza exg-7, ten czarny mat i heban są naprawdę sexy :) wziąłeś używkę?
do widzenia.

Offline GleboGryzarka

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #3 23 Lip, 2009, 17:06:35 »
yep, dwulatka ;) hmm... nie, dzięx, jeszcze ją poprzytulam :P prawda, że te kolorki kręcą...? :P :D
משוגע
A stale organic cage. Incarceration...

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #4 23 Lip, 2009, 17:46:51 »
no kręcą, kręcą, porównując do mojego palisandru i black glossa to nie ma czego porównywać ;)
do widzenia.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #5 23 Lip, 2009, 18:37:52 »
To byla moja pierwsza siodemka :D, jak ja sprzedawalem miala dimarzio evo, niespecjalnie dobrze wspominam tą gitarę, podejrzewam że evo jej nie pasowało.
Nawet jakies zdjecie znalazlem
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2009, 18:42:27 wysłana przez oz »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #6 23 Lip, 2009, 19:59:22 »
Gratuluję, ładnie mat i heban wyglądają, nawet przy tym czarnym korpusie. Jak już Wybielaczowi radzili w innym wątku, spróbuj zaryzykować z Merlinem Helfajerem, powinien dać radę wg mnie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #7 27 Lip, 2009, 10:56:18 »
Zapodaję w obu wątkach:
Hellfaja jest najlepszym, co siedziało do tej pory w mojej gicie, natomiast podejrzewam, że najbardziej miażdżący będzie 707. Mam wrażenie przy porównywaniu z innymi gitarkami, że nawet z Hellfire ciągle brak "tego czegoś" w brzmieniu.
Paczki z głów!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #8 27 Lip, 2009, 11:20:13 »
ja mam evo w moim exg7 i jestem zadowolony ale wiadomo nie lubimy wszyscy tego samego

moim zdaniem trzeba brac pod uwagę więcej czynników naraz niż na przykład zwalać winę na humbakera albo drewno(ale to nie jest zasada),
 evo słyszałem w jesionie i olsze uważam ze dobrze sie spisuje ale 707 w jesionie zamiata mniam mniam
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2009, 11:22:14 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #9 27 Lip, 2009, 11:35:37 »
ja mam evo w moim exg7 i jestem zadowolony ale wiadomo nie lubimy wszyscy tego samego

moim zdaniem trzeba brac pod uwagę więcej czynników naraz niż na przykład zwalać winę na humbakera albo drewno(ale to nie jest zasada),

Fakt, reszta toru jest tak samo ważna. U mnie Evo piszczał i dudnił, czyli zamiatał zbytnio krańcami pasma. D-Sonic był bardziej wyrównany, dobry, ale Hellfire go zjadł. I teraz jest ściana w przetwornikach pasywnych, dalej nie spodziewam się nic ukręcić. Przesiądę się na 707 i na 99% przewiduję, że dopiero będę zadowolony :P

Oczywiście gratzy, gitara w tym wykończeniu wygląda nieźle, a gryf wygodny, znacznie bardziej niż w moim Viperze szóstce!
Paczki z głów!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #10 14 Wrz, 2009, 13:27:36 »
Ja do EXG-7 polecam DiMarzio PAF7 - jeżeli oczywiście dużo grasz tłumieniem - ma ciekawe brzmienie z tą dechą. D-Sonic jak kolega mówi - wyrównany ale jak dla mnie za dużo smrodził (brudził) i piszczał górą. Hellfire mi nie siadł, tak samo Invader - dopiero przy niskim Outpucie na wyjściu (PAF7) uzyskałem ciężkie i chrupiące brzmienie. Zależy też co masz za kotłownię - u mnie odkręcam gain na max 50% i jest miazga :) Drewno daje dużo ale nie wszystko (westchnął za mahoniowym korpusem XD)

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #11 30 Wrz, 2009, 12:16:05 »
U mnie w Exg7 siedzi Helfajer. Jest całkiem spoko ale z checią bym cos jeszcze wypróbował. Szczgólnie pod gryfem bo jeszcze tam stokowy przetwornik mi zalega. Jak dla mnie całkiem spoko zważywszy że nową kupiłem jeszcze po starej cenie i do tego z rabatem i wyszło mi nieco ponad 1,1k :lol: ale jednego tej gitarze nie moge darować, a raczej jej producentowi. Dlaczego ta menzura jest tak na pałe zrobiona >:( no mogli by dac ten mostek troche pod kątem żeby ta B nie wisiała jak gumka od majtek i nie trzeba było zakładac torów kolejowych :(
   



Ja do EXG-7 polecam DiMarzio PAF7 .... uzyskałem ciężkie i chrupiące brzmienie.
a co za wzmaka nia katujesz?? 8)
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz, 2009, 12:17:37 wysłana przez zuraw »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #12 30 Wrz, 2009, 13:27:07 »
Dlaczego ta menzura jest tak na pałe zrobiona >:( no mogli by dac ten mostek troche pod kątem żeby ta B nie wisiała jak gumka od majtek i nie trzeba było zakładac torów kolejowych :(
To progi wszystkie też pod kątem by musiały być.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #13 30 Wrz, 2009, 14:19:01 »
Dlaczego ta menzura jest tak na pałe zrobiona >:( no mogli by dac ten mostek troche pod kątem żeby ta B nie wisiała jak gumka od majtek i nie trzeba było zakładac torów kolejowych :(
To progi wszystkie też pod kątem by musiały być.

:) no nie bardzo. To tak jakbys ustawial menzure pojedyńczej struny i do tego progi musiały sie przestawiać tylko dla tej struny.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #14 30 Wrz, 2009, 17:00:11 »
A ja mam w jednym exg-7 Merlin Paf w obudowie z mahoniu, w drugim zaś SD blackous i jak dla mnie gadają choć całkiem inaczej, ale całkiem przyjemnie :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #15 30 Wrz, 2009, 19:35:12 »
Eeee... Teraz będzie kontrolowany przeciek do prasy :-) Ja bym poczekał z wymianą pickupów tak mniej więcej do początku 2010r. W kręgach zbliżonych do Merlin'a przebąkują coś o Eclipsach do 7 :-)
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: NGD exg-7
« Odpowiedź #16 02 Paź, 2009, 15:56:06 »
jak beda w wymiarach dimarzio tak jak zrobił seymour to sie pisze na ten deal
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2008, 21:08:07
wysłana przez Pan Sinner
32 Odpowiedzi
13533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2013, 18:59:09
wysłana przez indabrain
18 Odpowiedzi
15958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 14:50:05
wysłana przez indabrain
14 Odpowiedzi
10854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 13:43:29
wysłana przez Drevniak
12 Odpowiedzi
6394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 21:47:16
wysłana przez głuchy_zjeb