Autor Wątek: Loomis + EMG707 = przesterowany clean?  (Przeczytany 11110 razy)

Offline L3sh3q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Pomysły
Loomis + EMG707 = przesterowany clean?
« 10 Lip, 2009, 13:41:43 »
Cześć,

Zarejestrowałem się już jakiś czas temu, ale w związku z tym, że to mój pierwszy post, niniejszym chciałbym się oficjalnie przywitać staropolskim Yo.

Do sedna. Gitarę mam już dwa miesiące. Dwa tygodnie temu zauważyłem, że jak mocniej pociągnąć po strunach (właściwie to całkiem mocno) to przesterowuje się sygnał (zwłaszcza przystawka przy mostku). Nie przeszkadza mi to specjalnie, ale zastanawiam się czy jest to urok tylko mojego egzemplarza, czy generalnie ten typ tak ma?

Pozdrawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Witamy

masz za wysoko przetwornik. 707 ma świetny czysty więc nie widze innej opcji jak tylko złe jego ustawienie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak dla mnie to cały urok 707 polega na tym przesterowaniu na czystym bo on to robi tak telecasterowo... :)

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Bateria po prostu Ci siada, wymień i wszystko wróci do normy
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
albo Ci głośnik pierdzi. U mnie w Loomisie czysty jest śliczny, nawet na 5150 ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Albo masz wykręcony za bardzo gain na cleanie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline L3sh3q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Pomysły
Niestety to nie bateria. Wymieniłem.
Też nie kwestia pieca. Na mojej pasywnej szóstce wszystko jest OK - nic nie pierdzi i nieważne jak jest głośno. Nie mam też na kanale czystym pokrętła gain, więc też odpada (Marshall VS100).

Zostaje zatem ustalić czy to w takim razie zwykłe "telecasterowe" popierdywanie, czy już patologia.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Pasywna szóstka zapewne ma niższy sygnał na wyjściu.
EMG daje na tyle mocny sygnał, że przesterowuje czasem czyste kanały.
Sprawdź na innym wzmeku.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline L3sh3q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Pomysły
Pasywna szóstka zapewne ma niższy sygnał na wyjściu.
EMG daje na tyle mocny sygnał, że przesterowuje czasem czyste kanały.
Sprawdź na innym wzmeku.

Jasne, zdaje sobie z tego sprawę.

Nagrałem jak mniej więcej to brzmi na POD Farmie z wyłączonymi wszystkimi symulacjami (test.mp3).
http://www.soundclick.com/H4ng0v3rProjectv10
Na piecu jest trochę gorzej.

Żeby uzyskać taki efekt musiałem się postarać. W spokojnym graniu nic nie słychać, ale na przykład wstępu do smelsa to już sobie nie zagram (w sumie w ten sposób to odkryłem).

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Myślę, że to właśnie przez to, że profanujesz wiosło Nirvaną. :P

Po mojemu jest to całkowicie normalne zachowanie dużego outputu tych przystawek.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
tez mam vs100 i na 81 nie mam takiego zjawiska, ale na evo7 delikatnie się przesterowuje czysty na tym wzmaku na tsl-u nie mam już tego efektu
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
jak na moje, to tak jak powiedział nikt - masz za wysoko pickup ( bądź za nisko osadzony most ).
wiem coś o tym, bo mam 707, sporo kombinowałem z wysokością mostu i w końcu ustawiłem. a mój drugi gitarowy opuścił sobie struny tak nisko nad przystawką, że ni chuja nie da rady ustawić cleana, tylko ma popierdziawe.

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Pragnę przypomnieć, że producent zaleca zbliżenie pickupów EMG do strun "tak blisko jak to tylko możliwe" - to cytat z instrukcji montażu. Urok EMG polega właśnie na tym, że smalą po gniazdku wzmaka takim voltażem, że czasami przesterowuje clean - zwłaszcza jak się zrobi mod na 18V to już praktycznie nieuniknione...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Z calym szacunkiem do producenta ale również zaleca nie uziemianie układu (uziemiłem i przestało buczeć), i w moim 89 miałem układ rozrysowany z błędem (szczęście że Góralski na pamięć już lutuje zamiast się w nie patrzeć)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Z calym szacunkiem do producenta ale również zaleca nie uziemianie układu (uziemiłem i przestało buczeć), i w moim 89 miałem układ rozrysowany z błędem (szczęście że Góralski na pamięć już lutuje zamiast się w nie patrzeć)
serio mówisz z tym uziemieniem?
ja się tam nie znam, ale mi przy instalowaniu mojego 707 zabroniono kategorycznie uziemiać ( że coś tam się może spalić ), nie jest uziemione i buczy mi czasem straszliwie oO

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
nie wiem czy sie moze cos zrypac ale pomoglo, to bylo w bialym SRC6 a nadal dziala :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
dzięki za pomysł men!
niedługo zabieram się za odnawianie cavity, więc się przyda ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Pragnę przypomnieć, że producent zaleca zbliżenie pickupów EMG do strun "tak blisko jak to tylko możliwe" - to cytat z instrukcji montażu. Urok EMG polega właśnie na tym, że smalą po gniazdku wzmaka takim voltażem, że czasami przesterowuje clean - zwłaszcza jak się zrobi mod na 18V to już praktycznie nieuniknione...

E tam. Ja miałem na 18V i spokojnie wyciągałem cleany na wszysytkim na czym się dało. tylko pickupy równo z ramką i ani milimetra wyżej :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Pasywna szóstka zapewne ma niższy sygnał na wyjściu.
EMG daje na tyle mocny sygnał, że przesterowuje czasem czyste kanały.
Sprawdź na innym wzmeku.

Może koledze chodzi o to, ze 707 ma już swoją własną kompresję... i nie brzmi mu po prostu czysto..?

Swoją drogą porównywałem ostatnio mojego Merlina Ceramic Legenda z D-Activatorem i się zdziwiłem, bo ten drugi miał sporo niższy sygnał... Trochę mnie to zbiło z tropu, bo chciałem mieć niskosygnałowy PU, przynajmniej kiedy rozmawiałem ze Zbyszkiem W. to miał być to pickup mocniejszy niż PAF, ale bez przesady :) :/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
właśnie sobie plumkam na loomisie i na małej pierdziawie marshalla i na 707 czy tro pod mostem czy gryfem, czysty jest kryształ, bez zadnego over-brudu
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Może warto by coś skrobnąć na ten temat na forum EMG na ichniej stronie.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Może koledze chodzi o to, ze 707 ma już swoją własną kompresję...
Zechciej rozwinąć. :)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
No nie brzmi tak czysto jak inne przetworniki nieaktywne. Nie umiem lepiej tego ująć.

Offline L3sh3q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Pomysły
Za radą Toleina wysmarowałem posta na forum EMG
Link: http://forum.emgpickups.com/viewtopic.php?f=2&t=1467

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No nie brzmi tak czysto jak inne przetworniki nieaktywne. Nie umiem lepiej tego ująć.

A mi merlin hellfaja przesterowuje czysty kanal, a na 707 jest czysto bez popierdywania. Zarówno na małym pierdzipudle jak i na większych wzmakach (lampowych, nie wiem jak jest z podami etc)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 10:11:17
wysłana przez dom?n
2 Odpowiedzi
2714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 09:24:09
wysłana przez rafalek
14 Odpowiedzi
9484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2016, 11:06:50
wysłana przez marika
0 Odpowiedzi
1245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2016, 11:32:10
wysłana przez karbol
0 Odpowiedzi
1775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2019, 12:40:52
wysłana przez OMSON