Autor Wątek: Jaki komp stacjonarny?  (Przeczytany 11093 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jaki komp stacjonarny?
« 03 Lip, 2009, 00:04:53 »
Niedlugo (mam nadzieje) moja przeprowadzka dojdzie do skutku, wiec fajnie by bylo w nowym mieszkanku miec takze nowy sprzet. Wpadl mi do glowy pomysl na zmodernizowanie swojego badz co badz stanowiska pracy, czyli komputera stacjonarnego. Chociaz zmodernizowanie to zle slowo, raczej ten pojdzie na zyletki a kupie poprostu nowy.

Jakos moze we wrzesniu albo (pod koniec) jak posplacam wszystko co mam posplacac moze wysuplam te 1000-1300zl. I teraz pytanie co brac? w oko wpadlo mi cos takiego:

http://www.allegro.pl/item666589415_king_phenom_x3_8650_3x2_3ghz_4gb_500gb_9400gt_1gb.html

Na kompach sie nie znam, ale cena wydaje sie sensowna a i osiagi bardzo dobre(fajnie by bylo pograc w jakas wypasiona giere od czasu do czasu no i fajnie ponagrywac, oraz miec miejsce na duuuza ilosc muzyki). Polecacie moze cos innego? Ten z linka to okazyjna cena, czy za te dwa-trzy miechy tez bez problemu takie kompy znajde?

Jak macie jakies typy, to wklejajcie linki. Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2009, 00:15:58 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #1 03 Lip, 2009, 00:54:59 »
Radku, pamiętaj, że standardowo do takich kompów z allegro są wsadzane raczej nie najlepsze podzespoły, żeby cena była jak najniższa, a jeśli masz jeszcze daleko do sklepu, w którym go kupowałeś, to o matko bosko kochano... W kwietniu kupowałem kompa przez allegro z Wawy i dwa razy im kartę graficzną odsyłałem. Z drugiej strony jak znajomy, który pracuje w sklepie komputerowym, składał mi kompa na tych samych podzespołach(marki i modele), to mu wyszło 3300, a na allegro zapłaciłem 2500...
W większości zestawów allegrowych mogą występować problemy przez "markowe zasilacze". Miałem już duuużo jazd zasilaczami i wolę dopłacić tą stówkę do mocniejszego Chiefteca czy Pentagrama i mieć pewność, że nie będę miał problemów ze stabilnością jak odpalę jakąś wypasioną gierę.
Jeśli pod koniec września będziesz brał, to nawet nie patrz się teraz po cenach, bo do tego czasu pójdą w dół :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #2 03 Lip, 2009, 01:04:53 »
A tutaj kolesie z wawki cos podobnego wystawiaja:

http://www.allegro.pl/item677088226_najszybszy_phenom_8650_500gb_4gb_od_hypercube.html

Wiekszosc nazw mi nie mowi wiele, ale opcjonalnie jest plyta glowna MSI, a to chyba nie najgorsza firma byla.Niezla grafa Nvidii czyli standard chyba. Nie wiem tylko co to za dysk twardy i czy rzeczywiscie jest szybki.Gwarancja jest na 24 miechy, wiec w sumie nienajgorzej. jak do tego czasu sie cos nie sypnie, to sie juz nie powinno sypnac.

Mowisz ze ceny spadna, ciekaw jestem o ile moga spasc.

Sa jakies lepsze propozycje za taka kaske? Bo jak narazie na moje niefachowe oko ten z linka wygrywa.
No pain No gain !

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #3 03 Lip, 2009, 01:10:26 »
No waaaaaay man wszystko tylko nie gotowe zestawy!! Ta karta to padaka jest. IMO spokojnie wystarczy jakis procek dwujajeczny, jak chcesz pograc troche to conajmniej geforce 9600gt, 4gb ramcu niepotrzebne (no chyba ze sie uprzesz ze chcesz zwiste), 2 wystarcza spokojnie. No i jak kolega wyżej już zaznaczył, zasilacz. Zasiłka musi dawać przynajmniej pozory bezpieczeństwa. No i jeśli masz czas do konca wrzesnia to jeszcze sporo sie zmieni w temacie cen.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #4 03 Lip, 2009, 01:22:25 »
Ale czemu padaka? W sensie ze awaryjna czy do dupy? Nie musze miec kompa na ktorym wszystko smiga w max detalach(ale fajnie by bylo) :) No i nie chcial bym przekroczyc pewnej kwoty. A procek niech bedzie jak najlepszy, bo komputer przez podejrzewam najblizszych piec lat by mi sluzyl.

Jaka jest roznica cenowa przy tych dwoch grafach? Moze zmiast tych 2GB ramu by mi zamienili karte. Visty nie chce, a z tego co pamietam to XP obsluguje 2 czy tam max 3 GB RAM.

Co do zasilacza, to moze akurat ceny sie zmienia na tyle ze nie przekraczajac tych 1300 dalo by sie wsadzic lepszego.

A co powiecie o reszcie sprzetu czyli plycie glownej, no i o tym dysku SATA?
No pain No gain !

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #5 03 Lip, 2009, 01:39:40 »
Mi XPek widział 3.5GB. Teraz siedzę na 7 x64 i super to chodzi, tylko rzeczywiście trzeba mieć spory zapas ramu, jeżeli używa się aplikacji 32 i 64 bitowych. W każdym razie polecam Ci przemyśleć sprawę czy właśnie tego sobie tam nie wsadzić-choćby wersję 32bity. XPek to już trochę staroć(2001 rok!).

SATAII to interfejs jakim podłączony jest dysk. W tym wypadku jest loteria, bo nie wiesz jaki dysk wsadzą:
-Kryśka! Sprawdź na magazynie czy mamy jeszcze 500 Seagate!
-Nie ma!
-To dej cokolwiek co ma 500GB.

O płycie głównej i karcie graficznej się niestety nie wypowiem.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #6 03 Lip, 2009, 10:32:24 »
Do gier :
Procesor: AMD Athlon 64 X2 7750+ [217zł - 235zł]
Chłodzenie: BOX
Płyta główna: AsRock A780GM-LE [223zł - 235zł]
Pamięć RAM: OCZ 2GB 1066MHz CL5 PC800 [100 - 110zł]
Dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 [170zł - 185zł]
Karta graficzna: GeForce 9600GSO 384MB DDRIII [228zł - 270zł]
Nagrywarka DVD: BRAK
Obudowa: Tacens Prior [110zł - 120zł]
Zasilacz: Be Quiet Pure Power 350W [159zł - 169zł]

Multimedia, mozna dolozyc ramu z 1GB
Procesor: Intel Pentium Dual Core E2180 [210zł-230zł]
Chłodzenie: BOX
Płyta główna: Gigabyte EP31-DS3L [229zł - 245zł]
Pamięć RAM: GoodRam 1GB PC800 CL5 [40zł]
Dysk twardy: Samsung 80GB 7200rpm 8MB cache SATA-II [125zł-140zł]
Karta graficzna: GeForce 9600GSO 384MB DDRIII [228zł - 270zł]
Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D [100-110zł]
Obudowa: Tacens Prior [110zł - 120zł]
Zasilacz: Be Quiet Pure Power 350W [159zł - 169zł]

Zestaw do pracy z programami jakimis profesjonalnymi, do gier niet
Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 [263zł - 280zł]
Chłodzenie: BOX
Płyta główna: GIGABYTE GA-Q35M-S2 Q35 [189zł-214zł]
Pamięć RAM: GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 [70zł - 80zł]
Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB AAKS [180zł-190zł]
Karta graficzna: ZINTEGROWANA
Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-216D [100zł-110zł]
OObudowa: Tacens Prior [110zł - 120zł]
Zasilacz: Modecom MC-350W [115zł - 120zł]

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #7 03 Lip, 2009, 10:44:14 »
Zestaw 3 + grafika z 1/2 ;] I bedziesz zadowolony. Tylko nie wiem czy sie w budzecie zmiescisz. Chociaz we wrzesniu... moze. Ta karta 9400gt to jest "the ultimate kastrat" i jest baaardzo slaba. To ze ma 1gb ramcu o niczym nie swiadczy i w niczym nie pomaga. Czasem te same modele kart sa wolniejsze gdy sa wyposazone w 1gb ramcu w porownaniu do 512mb.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #8 03 Lip, 2009, 15:44:35 »
Dzieks za odpowiedzi wszystkim. Byc moze sie pobawie w kupowanie uzywanych czesci(albo takich jeszcze z gwarancja). Tak znajomy mi zlozyl tego kompa na ktorym siedze i wszystko smiga mi elegancko bez zadnych awarii od dlugiego czasu. A i pare zlotych sie zaoszczedzi moze(a nagrywarke DVD w sumie mam - stary ale jary Liteon, niby w kolorze bialym a chcialem czarnego kompa, ale to przezyje)

Tego Phenoma x3 8650 sobie darowac? I wziac rzeczywiscie np. tego AMD Athlon 64 X2 7750? Niby ten pierwszy jest 3 rdzeniowy no i troche szybszy tez juz jest.

I pytanie do tego skladanego kompa z drugiego linka. Moze warto bylo by jednak wziac takiego tylko zeby sie w sprawie grafy dogadac i eventualnie dyskow(a nagrywarke olac)? No chyba ze tamte plyty glowne sa gowniane i wogole sie nie oplaca.
Trzymam sie tak tej opcji bo jestem leniwym czlowiekiem, do tego nie znajacym sie na kompach. A korzystanie z pomocy osob trzecich jest w wielu momentach problematyczne. :)
No pain No gain !

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #9 04 Lip, 2009, 21:47:34 »
wez sobie zamow komputer z wymienionych czesci np. w esc.pl apollo.pl i kazd im poskladac, nie biora oplat za to

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #10 21 Paź, 2009, 14:02:16 »
Właśnie przymierzam się do zamówienia komputera w wyżej wymienionym ESC.pl (w końcu są w Gdańsku). Byłem u nich dzisiaj i do nagrywania oraz obróbki audio facet dobrał mi taką speckę:

- procesor Intel Core i5-750 2,66GHz 8MB LGA1156
- płyta główna Asus P7P55D
- pamięć DDR III 4GB (2x2GB) 1333MHZ CL9 Corsair < razy dwa, czyli razem 8GB
- dysk twardy Seagate 500GB 16MB cache SATAII 7200.12
- karta graficzna Sapphire Radeon HD4730 512MB
- napęd DVD LG GH22LS50
- zasilacz Pentagram 550W Silent Force Total
- obudowa Cooler Master Elite 310
- wentylator Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2
- i do tego jakiś monitor LG 19”

za to wszystko żądają ok. 3400zł. Do tego będę potrzebował tylko klawiatury przewodowej i Windowsa 7 Pro.

Czy ktoś może się wypowiedzieć w kwestii jakość/cena takiego zestawu? Dodatkowym plusem jest to, że wszystko sami zmontują, gwarancja bodajże 2 lata i w razie czego doradzą, pomogą w przyszłości, ogólnie wydali mi się rzetelną i konkretną firmą.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #11 25 Paź, 2009, 20:48:47 »
Kup sobie wypasione G5 i nie będziesz miał żadnych problemów z wydajnością.
Poza tym, po mojej ostatniej przepychance z Microsoftem nigdy w życiu nie kupię nic co chociaż stało koło okna.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #12 25 Paź, 2009, 21:14:41 »
Niestety, wczoraj wpłaciłem już stówę zaliczki. Poza tym najmnocniejszy G5 jakiego znalazłem to mniej więcej taki http://allegro.pl/item790234317_powermac_g5_quad_4x2_5ghz.html a mnie ten nowy procesor Intela ciekawi no i 8gb DDR. Zresztą, zawsze mogę sobie na drugiej partycji MAC OS X zainstalować i pewnie tak zrobię.

A że tak spytam jeszcze, co to za przepychanka była?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #13 26 Paź, 2009, 12:51:51 »
Hyhy.
Zrobiłem błąd jakiś czas temu i kupiłem Vistę do firmy.
Nie dość, że miałem zamulony komp, to okazało się, że nie ma sterowników do mojej drukarki, zamula mi komp po bandzie, wykorzystując w chuj ramu (czyli otwarcie 200 MB grafiki doprowadzało mnie do pasji, a rasteryzacja 1GB pliku zajęła mi cały dzień, mimo 2 ghz procka, 4 GB Ramu i Radeona 9600 PRO na pokładzie), nie bangla mi program magazynowy, wogóle nie mogę zainstalować programu do obsługi przetargów L'Oreal a Subedit Player włącza się wyłącznie w trybie administracyjnym.
Wziąłem więc licencję, poczytałem i wyszło, że jako posiadacz Vista Business mam prawo do downgrade'u z DOWOLNEJ KOPII SYSTEMU WINDOWS.
No to wziąłem płytkę od mojego przyjaciela z XP Professional, zainstalowałem i luz.
A potem Microsoft wprowadził aktualizację VGA. I okazało się, że mam nielegalną kopię mimo że instalowałem z oryginału i aktywowałem klucz normalnie przez net.
No nic, zacząłem wydzwaniać do chujków, w końcu mnie połączyło z kim trzeba i usłyszałem... że muszę zapłacić 26 ojro.
Niech więc spierdalają. Microsoft na drzewo.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #14 26 Paź, 2009, 17:29:19 »
Może ten kolega już aktualizował tą winde. Z ta dowolna kopia to chyba im chodziło o co innego...

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #15 26 Paź, 2009, 21:17:06 »
Chuj mnie obchodzi czy ją aktywował. Dowolna to dowolna. Teoretycznie to od prawnej strony, takie sformuowanie pozwala mi nawet na zainstalowanie niższej wersji ściągniętej z netu - w końcu do chujawafla, zapłaciłem worek pieniędzy za niedziałający system.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #16 26 Paź, 2009, 21:20:04 »
No ale skąd miałeś klucz ? XPeki łapią klucze od Visty ?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #17 26 Paź, 2009, 21:26:44 »
Miałem klucz z XP pożyczonego, no...

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #18 26 Paź, 2009, 21:34:59 »
No to kurwa... zainstalowałeś sobie czyjąś licencję i jeszcze robisz dym ? ;) Wiesz ile ludzi ma takie 'pożyczone klucze XP ' ;)

BTW we wcześniejszej robocie kumpel downgradował swoją Vistę, i nie pamiętam żadnych przebojów. Zadzwonił, podał klucz Visty, wygenerowali mu do XPeka, załatwione.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2009, 21:36:30 wysłana przez Harvest »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #19 26 Paź, 2009, 21:36:14 »
No to coś nie tak zrobiłeś albo zrozumiałeś.

Z tego co wiem, Vista Pro i Business (i chyba Ultimate) mają prawo do downgrade'u tylko do XP, ale o klucz trzeba się upomnieć wtedy (?).

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #20 26 Paź, 2009, 21:37:28 »
No to się upomniałem. I powiedzieli mi 26€.
No to kurwa... zainstalowałeś sobie czyjąś licencję i jeszcze robisz dym ? ;) Wiesz ile ludzi ma takie 'pożyczone klucze XP
Ty, ale ja kurwa zapłaciłem za system z 700 zeta albo i więcej, nie pamietam, ten system mi nie działa, warunki licencji są jakie są, więc o co im cho, do chuja?
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2009, 21:39:32 wysłana przez se7en »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #21 26 Paź, 2009, 21:40:15 »
Aaa bo już wiem. Chyba jest podobnie jak z siódemką. Jak się orientowałem, którą wersję kupić, to były zwykłe Home, Pro, Ultimate, Enterprise, etc. i były te same, ale z możliwością downgrade'u (kosztowały wtedy te 100zł więcej). Wtedy z siódemki można zejść do Visty lub XP, czyli 3 systemy w cenie jednego tak naprawdę.

Miałeś pewnie wersję bez dałngrejdu, tylko założyłeś, że masz Z. W innym przypadku MS to małe pałki.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #22 26 Paź, 2009, 21:41:42 »
Walić ich w ryja. Nigdy więcej nie kupię od nich żadnego programu. Chuje som i tyle.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #23 26 Paź, 2009, 21:44:11 »
No cóż, przez to że są huie, Bill może do roboty se latać promem kosmicznym, a ja jeżdze Lanosem na LPG :)

Tak OT, polityka cenowa MSa ostatnio jest całkiem przystępna więc nie ma co kwiczeć. A z MSDNem to już w ogóle ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jaki komp stacjonarny?
« Odpowiedź #24 12 Maj, 2010, 23:54:45 »
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj:

Ile warto dać za taka maszynę?

http://www.allegro.pl/item1034028991_dominator_gier_za_niewielkie_pieniadze_warszawa.html

kompa jeszcze nie kupiłem, bo były ważniejsze wydatki, ale powoli czaje się na coś lepszego.

ewentualnie co lepsze, ten z linka na górze, czy ten?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1037374430

Kumpel przekonuje mnie do intela i mówi że jest po prostu lepiej.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2010, 14:12:43 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !