Autor Wątek: EBMM JP7  (Przeczytany 5566 razy)

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
EBMM JP7
« 01 Lip, 2009, 13:00:38 »
Witam. Postanowiłem zrobić z tego nowy watek za na mową Radka M  który prosił mnie o to. Przedstawiam wam mojego JP7 i kilka świeżych  fotek. Wymieniłem w niej pickup d-sonic7  na tone zone 7 dla uzyskanie większego środka i dołu którego mi brakowało i to tyle . Gitarę mam  od października zeszłego roku więc mam ją już trochę czasu.Oto fotki:

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #1 01 Lip, 2009, 13:42:27 »
No i gratuluje meen ;) MM to swietne gitarki, tyle ze trzeba uwazac szczegolnie na gryf i dbac o niego. Wyglada ladnie i wygoda gry przez to wykonczenie jest super, ale przez to ze jest z jednego kawalka nie jest jakos super stabilny, takze trzeba go dobrze konserwowac.

A gitarka ladniutka, sam prawie stalem sie posiadaczem identycznej(prawie, bo tama mila kropki zamiast pietruchowych marerow) :)


I naprawde meen, sproboj kiedys nailbomba wsadzic pod most. To wioslo gada z nim przezajebiscie, nie ma klujacej gory, a dolu i srodka jest odpowiednia ilosc.Brzmienie jest badzo organiczne, ale z prawdziwym wygarem.
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 13:45:01 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #2 01 Lip, 2009, 22:33:27 »

  Jak tylko kasa pozwoli to owszem. Powiedz mi jakim środkiem konserwujesz gryf?
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 22:35:34 wysłana przez tomus »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #3 01 Lip, 2009, 22:40:56 »
Do podstrunnicy mam standardowo olejek cytrynowy EB a do gryfu z tylu, zmywacz i olej starwaxa. Jeszcze ich nie uzywalem, bo gitarke mam od niedawna, ale Sinneiro tak robil i sobie chwalil. Dokladne nazwy moge Ci podac jak bede w domu.
No pain No gain !

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #4 01 Lip, 2009, 22:46:58 »
Do podstrunnicy mam standardowo olejek cytrynowy EB a do gryfu z tylu, zmywacz i olej starwaxa. Jeszcze ich nie uzywalem, bo gitarke mam od niedawna, ale Sinneiro tak robil i sobie chwalil. Dokladne nazwy moge Ci podac jak bede w domu.
   
 ok bylo by fajnie

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #5 01 Lip, 2009, 22:52:09 »
Sinner sie chyba nie obrazi jak wrzuce jego przepis na fajny gryf(tym bardziej ze juz go wrzucal na inne forum, no i nazwy przy okazji sa):

"Aktualnie do konserwacji gryfu w music manie uzywam oleju ochronnego do drewna tekowego i egzotycznego starwax'a i do czyszczenia zmywacz wosku super mocny tej samej firmy... troche odbiegam w procesie czyszczenia/konserwacji z wskazan producenta, bo mialbym 4-6h wyjete z zyciorysu... nakladam zmywacz na welne stalowa 000 i czyszcze gryf ruchami okreznymi, przecieram recznikiem papierowym i jade jeszcze raz (uwaga na lakier, bo wata ma wlasciwosci scierne, male ale jednak, dlatego sie nie zgadzam, ze jest to dobry pomysl do polerki progow, mam lekkie zmatowienie na glowce gitary i lekkie rysy w okolicach cavity laczenia gryfu z korpusem, wiec ostroznie), nastepnie po osuszeniu recznikiem papierowym rozprowadzam cieka warstwe oleju, pozostawiam na 1-2min i usuwam czystym recznikiem papierowym i kolejnym robie polerke, caly proces powtarzam 4-5 razy (edit;spokojnie styknie trzy razy Chichot tylko trzeba dokladnie polerowac, tak, zeby nie zostala warstwa oleju na gryfie, bo bedzie Ci sie kleic lapa! Praktycznie usuwasz recznikiem papierowym podczas polerki wszystko co nalozyles) i w zasadzie wystarcza na tydzien-dwa, fajna aksamitna powloka, gryf dobrze zakonserwowany! Eksperymentowalem tez z woskiem, ale jest bardziej upierdliwy w eksploatacji, wiecej sily i serca trzeba wlozyc zarowno w usuwanie tego syfu, jak i w polerke, poza tym trudno mi to wlasciwie zrobic najprawdopodobniej, bo masa tego zostaje mi na rekach podczas gry i sie lepi do wszystkiego, przegrywa z moja spocona lapa"

Andy w ktoryms temacie o MM wrzucal link w ktorym techniczny z M tez jkis swoj sposob konserwacji podawal.
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 22:56:44 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #6 01 Lip, 2009, 22:59:39 »
Przez net da się kupic te środki i tą wate?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #7 01 Lip, 2009, 23:02:28 »
Tego Ci nie powiem, bo ja to razem z gitara wzialem. Ale uderzaj do zrodla ;)
No pain No gain !

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #8 01 Lip, 2009, 23:03:43 »
W jakiejś castoramia albo tego typu sklepie kupisz te rzeczy.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #9 01 Lip, 2009, 23:20:06 »
W jakiejś castoramia albo tego typu sklepie kupisz te rzeczy.
        Dzieki bede musiał poszukać

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #10 01 Lip, 2009, 23:21:24 »
Tutaj patent Music Mana:



W gruncie rzeczy to to samo co sposob Sinnera, tyle ze srodki sa amerykanskie i raczej ciezkie do zdobycia w polsce :) ze starwaxem, chyba jst duzo latwiej.
No pain No gain !

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: EBMM JP7
« Odpowiedź #11 02 Lip, 2009, 00:07:52 »
Tutaj patent Music Mana:



W gruncie rzeczy to to samo co sposob Sinnera, tyle ze srodki sa amerykanskie i raczej ciezkie do zdobycia w polsce :) ze starwaxem, chyba jst duzo latwiej.
            super filmik jak tylko zdobęde  ten starwax to zafunduje jej niezłą polerkę

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
17307 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 10:49:07
wysłana przez fireboy
1 Odpowiedzi
2129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 14:26:19
wysłana przez Yames
13 Odpowiedzi
7040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2016, 19:06:44
wysłana przez Nightmarishreaper
14 Odpowiedzi
5773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2016, 19:55:28
wysłana przez vlamnick
3 Odpowiedzi
2959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2018, 18:57:05
wysłana przez lwronk