Autor Wątek: Resist - Fragile Demo-EP  (Przeczytany 3840 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Resist - Fragile Demo-EP
« 01 Lip, 2009, 12:50:48 »
No więc Panowie - nareszcie nadszedł ten dzień, kiedy mogę podzielić się pełnoprawną twórczością mojej kapelki. Dziś premierujemy nasze demo pod nazwą "Fragile" - zawiera sześć numerów. Granie dość specyficzne - obadajcie sami i zostawcie jakieś komentarze ;)

www.myspace.com/resistandrock

a gdyby ktoś chciał zassać na dysk :

http://rapidshare.com/files/250635956/RESIST_-_FRAGILE.rar

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #1 01 Lip, 2009, 13:30:57 »
Już drugi ostatnio Djent z kobietą na wokalu się wyłonił. Bardzo fajnie się słucha, tylko wokal za głośno, albo reszta za cicho.
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2009, 09:38:18 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #2 01 Lip, 2009, 16:56:09 »
Kurwa dobre!!

Sciagam całą, jak posłucham dokładniej to się wypowiem.

Na razie Duce mnie zniszczyło! Zajebiście chwytliwy i pędzący refren

Marioo dałeś rady :D
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 16:58:35 wysłana przez BartekL »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #3 01 Lip, 2009, 19:15:35 »
Mi się też podoba, doznałem aż małego szoku :D
Tylko wokale do ściszenia... I perka jakaś kurcze dziwna dla mnie.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #4 01 Lip, 2009, 23:29:25 »
IMO wokal troche do cofniecia w miksie, nie musi byc na przodzie, z tylu tez sie dzieje sporo ciekawych rzeczy.

IMO ta pani falszuje i nie trzyma sie w tajmie. byloby spoko, gdyby nie to ze muzyka jest do kwadratu matematyczno-idealna w zalozeniu, i jak jedno robi nierowno to cala reszta sie sypie.

IMO podoba mi sie i chetnie poszedlbym na koncert, ale obowiazkowo z dobrym akustykiem ktory wie jak naglosnic tak niskie rejestry na gitarach. bez tego bedzie zle, a z tym bedzie urywac glowe.
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #5 01 Lip, 2009, 23:33:58 »
J tez mial bym najwieksze zastrzezenie do miksu, wokal za glosno, gitary za cicho. Nie do konca mozna powiedziec czy brzmial okey, bo ich nie slychac.


Ogolnie muza nie moja, ale moze sie podobac niektorym.
No pain No gain !

hoganmw

  • Gość
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #6 02 Lip, 2009, 11:05:57 »
Uwielbiam ten rodzaj ciężkich riffów - słychać wpływ MESHUGGAH no ale cóź zrobić skoro kocha się tą muzę. Brzmienie  bardzo podobne do OBZEN - Możesz mi napisać na czym grasz począwszy od wiosła i przetworników skończywszy na głośnikach? Jak nagrywałeś gitarę ? Pełen SZACUN bo naprawdę dobre aranżacje. JESTEM POD WRAŻENIEM TAKICH KOLESI JAK TY !!!!! Stary ściągnijcie werbel w dół  i ociupinkę stopę bo i tak się przebije. To wyważy całkowicie klimat i przyjemniej będzie o 100%. Zbalansujcie jeszcze raz wokal do tła tak aby nie stracić czytelności słów. WOKALISTKA DAJE RADĘ - nie jest to może pierwsza klasa głos ale idealnie wpasowała się w klimat i NIE JĘCZY JAK BABA Z EVANESCENCE fujjjjjj. Czasem słyszę jakby momenty niepewności kiedy ma wokal wejść-trwać-skończyć co może oznaczać dla niektórych problemy z TAJMEM j.w. -----   DLA MNIE BOMBECZKA  -----  kawałek (seeming) wokal częściowo do poprawy bo fałsz ale nie wszystko dopóki trzyma pewną skalę .  Wystarczy posłuchać PARADISE LOST od GOTHIC do ICON i już będzie wiadomo jak można fałszując nie fałszować :)   Od O do 10 STARY daję WAM ocenę 10 za muzę i aranże ale -2 za głośny werbel itp. oraz czasami wpadki wokalne.  Stary jak obniżysz volume na wszystkim i zbalansujecie jeszcze raz BIĘDZIE OK

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #7 02 Lip, 2009, 15:35:10 »
stosując powszechną praktykę z forum rockmetal.pl:

nie znam: 2/10

a tak poważnie, to brzmienie powala, pomysły na aranżacje też. Wokal, mimo potknięć naprawdę daje radę. Nie wiedziałem, że żeński wokal może pasować do takiej muzy. Bardzo mi się podoba :)
minimum respect!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #8 03 Lip, 2009, 00:38:53 »
zanim przystąpiłem do wyrażania swojej opinii przesłuchałem każdego utworu kilka razy i stwierdzam że Brzmieniowo jest miazga :*. Gratuluję. A co do wokalistki- nie lubię kobiecego wokalu ale ten daje radę ;). A werbel mi się podoba, ja bym nie zmieniał nic ;)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #9 03 Lip, 2009, 01:29:37 »
Już drugi ostatnio Djent z kobietą na wokalu się wyłonił. Bardzo fajnie się słucha.

kurwa, kto był pierwszy?! zabije! :D
( taki żarcik )

IMO wokal troche do cofniecia w miksie, nie musi byc na przodzie, z tylu tez sie dzieje sporo ciekawych rzeczy.

IMO ta pani falszuje i nie trzyma sie w tajmie. byloby spoko, gdyby nie to ze muzyka jest do kwadratu matematyczno-idealna w zalozeniu, i jak jedno robi nierowno to cala reszta sie sypie.
J tez mial bym najwieksze zastrzezenie do miksu, wokal za glosno, gitary za cicho. Nie do konca mozna powiedziec czy brzmial okey, bo ich nie slychac.

co do głośności - kurczę, miałem z tym straszny problem, bo dużo, dużo ludzi mówiło mi 'ścisz wokal', ale za każdym razem, kiedy słyszalnie go ściszałem, tracił na wyrazistości, a czasami był wręcz za cicho. a może to tylko moje kieprawe uszy.
co do wokalów - zdaję sobie sprawę z tego, że jest tam trochę fałszy i trochę nierówności. niestety, nie mieliśmy okazji za bardzo czegokolwiek poprawiać, ponieważ tylko Natalię nagrywaliśmy w studio, a czas jaki mieliśmy na to (sześć numerów) wynosił... półtora godziny heheh. mogło być lepiej i może kiedyś, o ile się zespół teraz nie rozjebie - będzie.

hoganmw - gitarę nagrywałem przez PODa XT wpiętego do PeCeta przez USB, ustawionego jako interfejs audio. moją gitarą nie mam się co chwalić, bo to totalna budżetówka - schecter omen7 hehe. pickup pod mostem to emg 707, ten pod gryfem jest odłączony. PODa już wspominałem - to na nim ukręciłem całe brzmienie - w miksie dodałem tylko bbe multi maximizera i tyci eq na przestery, a na kliny trochę reverbów, eq i kompresory. wokal jest prawie, że suchy - jest na nim trochę reverbu, a najwięcej predelaya ( nie potrafię jeszcze kompletnie miksować wokali ).

wszyscy - bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie opinie! wszelkie - czy to pozytywne czy negatywne, bardzo podbudowują w tym chujowym momencie 'nie-wiesz,-czy-Ci-się-przypadkiem-kapela-jutro-nie-posypie'.  :-\

aha! tak BTW to nasz basowy się wziął i zrobił nam nową, całkiem klimatyczną stronkę - wejdźta, bom oprawę muzyczna robił hehe. wszelkie jakieś błędy, bądź niedogodności mile widziane opisane.
www.resist.yoyo.pl
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2009, 01:34:52 wysłana przez maarioo »

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #10 03 Lip, 2009, 02:25:26 »
KURWAAAAAAAAA!
mario,rozjebało mnie to:D na serio wyjebało mi mózg.
Mój entuzjazm jest jak najbardziej na miejscu,amazing kurwa!
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #11 03 Lip, 2009, 08:27:24 »
stronka fajna, ale dlaczego macie tam częśćpo polsku, a cześć po angielsku?
minimum respect!

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #12 03 Lip, 2009, 10:51:02 »
A ja sie czepie gitar. Narzekaliscie przy Fellsilent, ze im ktos zadupcyl dolne pasmo z gitar. No to tu tez go brakuje. I mysle ze gdyby gitary bardziej gniotly to i wokal inaczej by wypadal. Djent musi jednak cisnac ;) A tak to gites, zazdroszcze Ci men ze masz juz cos takiego poskladane i nagrane.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #13 03 Lip, 2009, 17:44:19 »
co do głośności - kurczę, miałem z tym straszny problem, bo dużo, dużo ludzi mówiło mi 'ścisz wokal', ale za każdym razem, kiedy słyszalnie go ściszałem, tracił na wyrazistości, a czasami był wręcz za cicho. a może to tylko moje kieprawe uszy.
co do wokalów - zdaję sobie sprawę z tego, że jest tam trochę fałszy i trochę nierówności. niestety, nie mieliśmy okazji za bardzo czegokolwiek poprawiać, ponieważ tylko Natalię nagrywaliśmy w studio, a czas jaki mieliśmy na to (sześć numerów) wynosił... półtora godziny heheh. mogło być lepiej i może kiedyś, o ile się zespół teraz nie rozjebie - będzie.

jakby ci sie zespol nie rozsypal i mielibyscie ochote dalej ciagnac to wszystko, to rzuccie sie moze na kogos kto wam to zmiksuje pro? :)

potorej godziny na nagrywanie 6 kawalkow to pigmej, wspolczuje. a nie mozecie poprawic we wlasnym zakresie? nagranie wokalu to nie jest chyba niewykonalna misja. tylko ze to tez potrzeba miec zespol.

kurde, no wezcie. nie rozlatujcie sie.
Łe tej.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #14 03 Lip, 2009, 18:31:44 »
Zajebiste! :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Jakbyś miał ochotę, to mogę spróbować zmiksować któryś kawałek (dla przyjemności, bo bardzo podoba mi się to co gracie).

hoganmw

  • Gość
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #15 04 Lip, 2009, 03:14:54 »
DZIĘKI MAARIOO za odpowiedź.

Nie ma się czego wstydzić stary. Wiosło nie jest najgorsze. Ja mam Ibanez Prestige 1527 i Schecter HELLRAISER C-7 też nic wielkiego. Brzmienia można już ukręcić odlotowe czego jesteś dowodem. Ściągnąłem Wasze demo i słucham po 20 razy dziennie. Gdzie mogę kupić wydany oryginał ??


HOP HOP  MAAAAAARRRRRIIIIOOO OOO !!!!    Wydaliście może to demo ? Chcę to kupić pomimo, że ściągnąłem mp3. Gdzie to dostane albo JAK ???
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2009, 19:12:41 wysłana przez hoganmw »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #16 07 Sie, 2009, 08:43:58 »
ja po prostu dzisiaj słucham znowu waszego demka i odkrywam je na nowo, pozamiatane mam z rana i jestem happy, gracie dalej??
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #17 16 Sie, 2009, 08:18:51 »
Maarioo - dopiero wczoraj posłuchałem - jestem zamieciony! Mega pozytyw!
Paczki z głów!

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Resist - Fragile Demo-EP
« Odpowiedź #18 17 Sie, 2009, 06:27:57 »
gramy :headbang: i od września spróbujemy trochę odświeżyć nagrania, dzięki wszystkim za opinie, wszystko postaramy zebrać do kupy, poprawić to i owo, niektóre rzeczy nagrać na nowo, dłużej posiedzieć nad miksami, niewykluczone że jakieś nowe numery się pojawią, może nowa okładka... w każdym razie wszystkim którym podoba się nasza muza składam dzięxy, niebawem pojawi się coś nowego i być może do zobaczenia na jakiś koncertach :)
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
5457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2009, 20:44:23
wysłana przez sic
13 Odpowiedzi
2934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2010, 21:54:30
wysłana przez lord_awesomeguy
13 Odpowiedzi
2373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2010, 22:35:24
wysłana przez czaski
4 Odpowiedzi
1281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2011, 17:19:45
wysłana przez bloodrafko
0 Odpowiedzi
898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2012, 12:25:13
wysłana przez DarekDaron