Autor Wątek: Ibanez Universe 777BK  (Przeczytany 30862 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« 14 Wrz, 2007, 14:17:50 »
Witam.

Otóż od dłuższego czasu poszukuję jakiejś seryjnej 7mki. Przeszukują to forum nie znalazłem o niej wiele. Pojawia się jakieś info, ale żadnych konkretów. Tym bardziej, że niedawno Andy sprzedawał takową ;)

Ogólnie interesują mnie wszystkie informacje o niej. Najlepiej jak będą mogli się wypowiedziec Ci, którzy grali, ale przede wszystkim użytkownicy :)

To co jest w specyfikacji mogę sobie poczytać - chodzi mi o wszelkie własne spostrzeżenia. Zarówno te pozytywne jak i negatywne. Za wszelkie opinie będę niezmiernie wdzięczny ;)

Amen!
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #1 14 Wrz, 2007, 19:43:24 »
Yonek jeszcze mial UV jak pamietam

YONY!!!!! powiedz panu  :lol:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #2 14 Wrz, 2007, 21:40:48 »
W taki razie Yonek proszę powiedz mi ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Yony

  • Gość
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #3 15 Wrz, 2007, 10:12:18 »
Jezu, jak ja nie lubię pisać recenzji...

Moja była trochę zmodyfikowana, więc trudno mi wypowiadać się na temat seryjnego Ibaneza. Pod mostem miał chyba PAF'a zamiast Blaze'a lub odwrotnie. Gadała ładnym, dolnym środkiem. Zajebiście wygodny gryf. Ale żeby nie było za różowo, to w główkę trzeba było wstawić trzy krążki lipowego drewna, żeby zlikwidować taki dziwny przydźwięk, który miała. Ponieważ była to wczesna seria UV, nie miała 5-cio częściowego gryfu tylko chyba z jednej części, z tego co pamiętam, a co za tym idzie na koncertach grałem na niej 2-3 numery a potem zmieniałem, bo wstydziłem się stroić ją co kawałek. Mostek był zablokowany i dobrze. FR to pedalerka.
Reausumując i tak ją lubiłem. Kupił ją najpierw MaciekBe z gitara.pl a potem poszła do Niemiec i z tego co wiem, typ jest całkiem zadowolony.
W tej "solówce" masz próbkę, jak brzmiała gitara w nagraniu. A niżej fotka, z pięknym mua w tle  :twisted:

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #4 16 Wrz, 2007, 15:22:30 »
Dzięki Yonek za opinię :)
Kurcze to nie dobrze, bo jeżeli będzie mnie na coś stać, to będzie to jakiś starszy egzemplarz ;)
W oryginalnych jest Blaze.
Nie pamiętasz może z jakiego roku była to wersja  :?:  Nie pozostał Ci żaden numer seryjny może  :?:
Jeżeli chodzi o FR, to akurat poluję na jakąś z floydem, żeby go poużywać. Zawsze podchodziłem do niego sceptycznie, ale ostatnio naszło mnie, żeby sobie pomachać ;)
W razie jakiś wątpliwości, to polecam poczytać temat z przedstawianiem się  :twisted:

Amen!

EDIT -> 29.10.2007
Pytanie jest takie - jakie są rodzaje rączek (wajch - jak zwał tak zwał) w mostkach edge pro :?:

Ogólnie chodzi o to, że właścicielowi gitary gdzieś się zapodziała i będę (bo chcę ;) ) musiał dokupić. Chodzi o to, że są jakieś specjalne rodzaje montowania i nie pasują do róznych mostków, czy obojętnie co kupię, to będzie okej :?:
Z góry wielkie dzięki za wszelkie info :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #5 29 Paź, 2007, 10:13:32 »
zwykle wciskane ibanola
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #6 29 Paź, 2007, 11:04:52 »
Dzięki Nikt :)

Słuchaj mam jeszcze pytanie - można gdzieś we Wrocku dostać od ręki :?:
Dawno nigdzie nie chodziłem ;)
Ewentualnie jak masz jakieś inne źródło, to również proszę o pomoc :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #7 29 Paź, 2007, 11:13:51 »
A po co Ci ona? ;) Jakbym nie potrzebował swojej podczas sprzedaży to za free bym Ci ją wysłał :)

Pozdr

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #8 29 Paź, 2007, 11:48:36 »
ja mam (czyt. na magazynku od MarudyJB) ale sa lekko mowiac drogie :/

wiem ze jest problem z ramieniami. jesli interton akurat je ma to mozna tanio kupic. jesli nie ma to czekasz rok az zamowia :/

http://allegro.pl/item253482981_ibanez_ramie_do_ruchomego_mostu_dwie_tulejki_.html

napisz do jacka i zapytaj czy moze cos spuscic z ceny skoro dolar tak nisko stoi ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #9 29 Paź, 2007, 12:47:16 »
Żeby wajchować Invivo ;)
Jak nie używasz, to może mi ją od razu puścisz   :D

Kurcze faktycznie droga ta wajcha - będę musiał ze 120 wyłożyć, a liczyłem maksymalnie  na jakieś 50... W końcu to kawałem metalu trochę powyginany :?   Jak tylko uda mi się zerwać z roboty, to poszukam w lokalnych sklepach.
Może do Ostrowskiego się nawet przejdę ;)
A jak się nie uda, to będę negocjował z Jackiem ;)

[mod]edycja[/mod]

Znów post pod postem - jak się wszystko wyjaśni to ktoś je połączy ;)

[mod]no, no, noooo...[/mod]

Problem jest taki i raczej do znawców Universe`a: jaki tam jest w końcu mostek :?:

Strona Ibaneza:
Edge Pro

Jem Site:
Lo Pro Edge

Tripod:
Lo pro Edge

 :roll:

Bo podobno są różne rączki do Lo Edge Pro oraz do Egde Pro  :|
Może to ktoś zweryfikować :?:

Z góry dzięki za pomoc :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #10 29 Paź, 2007, 16:19:19 »
No ale Ty przecież masz mieć UV777BK a nie Jem777 :)
Nie masz jakieś real zdjecia twojego egzemplarza?


ten tutaj ma Lo Pro Edge 7

Różnice pomiędzy Lo Pro Edge 7 a Edge 7 możesz wychwycić tutaj. Zasadniczo trochę różnią się budową

Edge 7


Edge 7 Lo Pro

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #11 29 Paź, 2007, 17:22:30 »
Invivo trochę dużo postów Ci się posypało ;)

Ogólnie odnośnik tak się otwiera jakoś, że jest na Jemie, ale jak zjedziesz niżej, to jest namalowane, że UV777 ma lo pro....
Ostatni link był zły - już go podmieniłem ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #12 29 Paź, 2007, 17:34:23 »
Bo uv777 powinien mieć lo pro, nie widziałem nigdy Uv777 bez lo pro :) A moze po prostu mało widziałem.

A postow sie posypało, bo net mi się coś jebał i za dużo razy kliknąłem wyślij. Masz guzik "usuń post"? Bo nie wiem jak swój niecny uczynek teraz naprawic :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #13 29 Paź, 2007, 17:42:32 »
ramiona do trema sa takie same. a to jaki bedziesz mial most to sie zobaczy.

universy mialy rozne mostki

najstarsze mialy nawet Edge 7
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #14 29 Paź, 2007, 22:36:54 »
W takim razie wygląda to mniej więcej tak:







Przepraszam za jakość zdjęć ;)

Gratis z Łolim ;)

www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #15 29 Paź, 2007, 23:06:04 »
Edge Pro mostek masz

ten kolo to Ostry przypadkiem??

hie hie 2 podobne wiosla bede mial niedlugo na jamie do tych co na ostatniej focie  :twisted:

jaki model mesy??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #16 29 Paź, 2007, 23:20:57 »
Ja dorzuce... to czarna plytka jest?

ten koles po prawej na ostatnim foto ma zajebiscie wielgasne stopy

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #17 29 Paź, 2007, 23:21:34 »
To jest chyba jakis dual tremoverb albo rectoverb.

Obecnie gram na tremoverbie i wyglada prawie dokladnie jak ta z obrazka, pisze prawie, bo chyba widze pare roznic, ale obrazek musial by byc lepszy zebym stwierdzil to napewno.

Tak czy siak ten UV z czarna maskownica wyglada zajebiscie. Cholewa, spodobalo mi sie to wioslo :) Nikt, a nie chcesz zamiast 1077XL(chyba jednak nie bedzie kupca, bo kumpel rezygnuje z 7-ek) takie UV sciagnac? :) Ile by UV kosztowal?
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #18 29 Paź, 2007, 23:24:57 »
nie chce bo mnie UV poza UVWH nie interesuja w sumie :P

K7 musze pogonic za niedlugo. chociaz szkoda :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #19 29 Paź, 2007, 23:28:44 »
Szkoda, bo UV naprawde niezle wygladaja. bindingi, a z ta czarna maskownica przestaje byc taki jarmarczny.

W sumie na K7 by mnie bylo stac, ale cholera nie podoba mi sie ten ibanez za cholere :/
No pain No gain !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #20 29 Paź, 2007, 23:32:07 »
Cytat: "Radek M"
z ta czarna maskownica przestaje byc taki jarmarczny.


ja mam odmienna opinie... czarna maskownica wyglada tak samo "jarmarcznie"...

...obrzydliwe sa takie plytki

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #21 29 Paź, 2007, 23:34:04 »
obaj nie macie racji. chrom plytka, chrom knobs i bobbin tapers na pickupy rowniez w kolorze chrom

 :oops:


mi sie K7 nie podoba w tym kolorze co mam. ale za to wioslo samo sie broni :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #22 29 Paź, 2007, 23:36:33 »
junior admin ma zawsze racje!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #23 30 Paź, 2007, 09:11:48 »
He he dzięki Nikt za pomoc :)

Żeby nie było - założona maskownica jest koloru czarnego, ale mam też do niej oryginalne lusterko. Więc zawsze da się zrobić dla każdego, żeby było jarmarcznie  :lol:

Kumpel na zdjęciu to Łoli. Ozztry jest blondynem i nie ma takich wielkich stóp  :D

Mesa to Rect-o-verb 50 nie nasza, a pożyczona, żeby było na czym grać ;)
Szkoda, że w bloku nie można tego rozkręcić jak trzeba, bo po cichu, to sobie jedynie bzyczy  :|
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ibanez Universe 777BK
« Odpowiedź #24 30 Paź, 2007, 09:40:41 »
mozna... tylko sie nie powinno  :wink:

5150 rozkrecalem kiedys w kamienicy i sasiedzi sugerowali ze mnie nie lubia i zrobia mi krzywde nastepnym razem
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
15104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2010, 12:51:04
wysłana przez Vertigo
21 Odpowiedzi
10298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2010, 21:47:09
wysłana przez primer
0 Odpowiedzi
847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2013, 07:27:20
wysłana przez indabrain
23 Odpowiedzi
14278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
15 Odpowiedzi
7846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2016, 10:32:24
wysłana przez Radek M