Autor Wątek: interfejs audio na firewire  (Przeczytany 59817 razy)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
interfejs audio na firewire
« 22 Cze, 2009, 12:32:19 »
Miał ktoś do czynienia bądź słyszał z pierwszej ręki co nie co na temat Focusrite Saffire? Karta wygląda baaardzo zachęcająco. Ma do tego wbudowany na swoim pokładzie kompresor/eq/reverb. A może lepszym wyborem byłby presonus firebox/tc konnekt 8/m-audio firewire solo? Przeznaczenie to ogólnie zabawa w homerecording.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #1 22 Cze, 2009, 21:13:53 »
Buahahahah :) Jak dobrze pójdzie to odpiszę Ci coś w przyszłym tygodniu bo właśnie się na niego sadzę :) Tyle że w wersji LE (bez efektów). Znajomek polecił mi jeszcze M-audio fast track pro. Mnie zależy na dwóch pre mikrofonowych więc wybór się zmniejsza :)
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2009, 21:15:53 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #2 22 Cze, 2009, 21:28:58 »
:) To poczekam z tydzień w takim razie, tylko nie zapomnij;) Saffire na thomann.de jest w świetnej cenie w porównaniu do naszych sklepów ( 500-600 zł taniej). Stąd się zainteresowałem. Z recenzji wygmeranych w sieci  saffire zbiera dobre opinię. Także jestem w rozkroku, presonus czy focusrite.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #3 25 Cze, 2009, 22:06:01 »
O M-AUDIO FireWire Solo trochę już pisałem na forum, poszukaj sobie. Ewentualnie, jeśli masz jakieś konkretne pytania, to służę pomocą.

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #4 25 Cze, 2009, 22:27:21 »
Na allegro stoi aktualnie Saffire Pro 26 za jakieś 1.5k zł, ma spoooro więcej możliwości więc wydaje mi się że warto rozważyć opcję :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #5 27 Cze, 2009, 20:34:50 »
No a ja kupiłem wczoraj pełną wersję Saffire jednak :) Gdzieś do dwóch tygodni powinna do mnie przylecieć to się podzielę wrażeniami.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #6 27 Cze, 2009, 22:07:54 »
No to gratuluje zakupu:) A można wiedzieć skąd do Ciebie leci? Gdzie kupiłeś?
Ciekawe jak Saffire Pro wspomniany przez utarefsona działa pod vistą. Nie mogę nigdzie znaleźć opinii co do stabilności sterowników.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #7 27 Cze, 2009, 23:43:51 »
Na allegro gość sprzedaje. Ściąga ze stanów. 1300 zeta dałem. Widzę że w thomann.de jest jeszcze taniej ale nie wiem ile shipment itepe. Za późno się dowiedziałem o tej opcji ale i tak nie jest źle. Pora się zabrać za naukę obsługi Cubase :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #8 07 Lip, 2009, 22:39:24 »
Postawiłem na fireboxa. Cóż, po kilku godzinach mogę stwierdzić, ze w jakości i "czystości" dźwięku jest ogromna różnica. Jednak jeżeli chodzi o nagrywanie gitar (preamp + impulsy) różnicy już nie słyszę. A nawet jest gorzej od emu 0202 (do niej cały czas się porównuję). Chyyyyba, że to mi lampy w pre padają - a jest takie podejrzenie. To by wyjaśniało gorszą jakość przy nagrywaniu. Jak na razie mam mieszane uczucia które potęgują duże problemu z kompatybilnością fireboxa i mojego komputera. Po wyjściu z cubasa czy reapera dźwięk znika. Sam. I wraca również sam... po odpowiednio długich rytuałach restartowania kompa połączonego z odpowiednią sekwencją wulgaryzmów.

Leon, możesz się już podzielić jakimiś spostrzeżeniami co do focusrite? Doszła karta? Dziś byłem zmuszony zwrócić presonusa, firebox nie dogadał się z moim kompem:/ Także poszukiwania nowego interfejsu trwają nadal.

Jeszcze jedno pytanko. Budżet przez nieoczekiwane wydatki losowe uszczuplił się o parę stówek i teraz moooocno skłaniam się ku opcji m-audio firewire solo. mondomg mógłbyś coś o tym skrobnąć bo nie moge znaleźć nic ciekawego w wyszukiwarce.
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2009, 12:29:43 wysłana przez Qvd »

Offline drodas

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #9 20 Lip, 2009, 09:31:49 »
Polecam Herculesa 16/12 FireWire, katuje go od niedawna w domowym studio i nie ma z nim zadnych problemow. Probkowanie 24bit/96kHz, 10 wejsc liniowych +2 mic , 8 wyjsc plus we i wy cyfrowe, uzywany to cena okolo 1tys z.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #10 20 Lip, 2009, 09:56:20 »
Polecam Saffire'a  . Sam posiadam saffire pro 40 i uważam że pod względem jakościowym to bardzo udana karta. Dobrze brzmiące preampy oraz ciekawie i funkcjonalnie rozwiązany routing.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #11 20 Lip, 2009, 12:16:38 »
A jak stabilność sterowników saffire'a? Używasz może go z vistą?

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #12 20 Lip, 2009, 12:39:59 »
Niestety nie, tylko XP  i OS X narazie i wszystko jest ok.Z tego co widzę nowy firmware razem z sterownikami wyszedł jakoś pod koniec czerwca podobno śmiga na tym bez problemu na viscie w 64 bitach. Jednakże nie potwierdzam jeszcze będe dopiero testował w tym tygodniu u znajomego w takiej konfiguracji.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #13 20 Lip, 2009, 12:46:43 »
To daj znać jak testy. Presonus tez niby ma sterowniki dla visty a mimo to strasznie źle ze mną współpracował. Po fireboxie 3 razy teraz pomyślę nim kupię interfejs.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #14 24 Lip, 2009, 12:02:53 »
No więc jestem po dwóch dniach używania karty. Instalacja prosta, mobo jeszcze nie spalone ;) Działa pod win7 i tylko dwadzieścia minut zajęło mi znalezienie sposobu jak to zrobić :D Co poza tym? Nie nagrywałem jeszcze nic, ale na dzień dobry ujęła mnie możliwość podpięcia 7.1 (osiem wyjść analogowych) i kompletnie prosta obsługa poziomów. Dostarczony soft też jest intuicyjny i daje spore możliwości zabawy. Jak ponagrywam cosik to powiem jak to wygląda z tej strony. Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu (no mówię Wam jak Saffire zajebiście wygląda na biurku!!! ;)).
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #15 24 Lip, 2009, 13:33:55 »
No więc jestem po dwóch dniach używania karty. Instalacja prosta, mobo jeszcze nie spalone ;) Działa pod win7 i tylko dwadzieścia minut zajęło mi znalezienie sposobu jak to zrobić :D
Działa Ci pod Win 7? Ja próbowałem odpalić mojego saffire'a pod Win 7 x64 i instaluje sie wykrywa ale miga ciągle kontrolka FIREWIRE na interfacie i niestety jest głucho. Jakiś magiczny sposób ?
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #16 24 Lip, 2009, 13:50:56 »
Ja pod x32 mam. Żadnej magii. Wykryło mi bezproblemowo. Zabawa była tylko z updatem firmware i zrobieniem żeby windows widział Saffire jako urządzenie audio a nie zwykłe coś na FW (trzeba wybrać sterowniki FW Legacy zamiast domyślnych). No i wszysto trza było instalować dwa razy, tak jak z softem Line 6.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #17 20 Paź, 2009, 10:40:48 »
No to ja się podepnę.
Chciałbym kupić jakiś interfejsik do nagrywania. Mam do wydania 1000-1500zł.
Zastanawiam się nad m-audio firewire 410. Jak się ma to do np. firewire solo? Dodam, że nagrywać będę tylko gitarę, nic więcej. Cenowo podobnie wypada też Focusrite Saffire LE. Co byście polecali?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #18 20 Paź, 2009, 12:02:34 »
Ja, gdybym miał teraz kupować interfejs firewire, to od Focusrite wziąłbym ten http://www.focusrite.com/products/saffire/saffire_pro_24_dsp/ a od M-Audio ten http://www.m-audio.com/products/en_us/ProFire610.html , który jest następcą Firewire 410. Ślinię się na niego niemożebnie, ale o kupnie pomyślę dopiero jak będę miał nowy komputer i ew. sprzedam FireWire Solo.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #19 20 Paź, 2009, 15:08:27 »
Porównując te dwa, to chyba Focusrite wypada lepiej IMO (wg specyfikacji)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #20 20 Paź, 2009, 17:55:55 »
A możesz mi wskazać, czym się różnią? Bo szczerze mówiąc to nie bardzo mam czas przejrzeć obie...

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #21 21 Paź, 2009, 07:39:42 »
Saffire posiada VRM, co może być bardzo pomocne przy zabawie w słuchawkach. Poza tym, tutaj mały topic na temat tych dwóch interfejsów: http://www.gearslutz.com/board/music-computers/421418-considering-m-audio-profire-610-vs-focusrite-saffire-pro-24-dsp-budget-interface.html

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #22 21 Paź, 2009, 12:46:50 »
Nie wiem, czy chciałoby mi się bawić w ustawianie tego całego VRM, żeby usłyszeć tylko symulację brzmienia na innym głośniku. Chyba jednak zdecyduję się na ProFire 610, firmie M-Audio ufam bardziej niż kompletnie nieznanemu mi Focusrite. Ale to dopiero jak już będę miał nowego kompa na chacie i sprzedam FireWire Solo.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #23 21 Paź, 2009, 13:34:45 »
Marudzisz. Focusrite to firma robiąca naprawdę zawodowe graty. Saffire to seria budżetowa, ale ta marka zawsze była wyznacznikiem jakości.
Mój Safcio dalej działa zajebiście, ciągle odkrywam nowe ficzery ;) Jeno na razie mi się jako DI nie podoba, bo bardzo "niegitarowy" jest w charakterze.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #24 21 Paź, 2009, 13:50:36 »
No włacha, a mi na latencji też zależy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 06:33:13
wysłana przez BartekL
10 Odpowiedzi
7776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2010, 15:12:23
wysłana przez kaz
15 Odpowiedzi
16459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
0 Odpowiedzi
3147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 22:13:28
wysłana przez Turgon
8 Odpowiedzi
5623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2011, 11:40:05
wysłana przez Donnie