Autor Wątek: Mój pierwszy "mix"  (Przeczytany 5295 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Mój pierwszy "mix"
« 19 Cze, 2009, 23:29:03 »
Daję linka. Wiem że nie ładnie wrzucał nie swoje wokale ale samo brzmi do dupy a tak to przynajmniej ładny śpiew :)

http://w184.wrzuta.pl/audio/16QDw9byuPU/cale-10

Nuendo dopiero zaczynam się uczyć więc nie wszystko jest jak powinno być. Zagrane też nie do końca równo bo dziś to ułożyłem.

Czekam na opinie :)

edit

mógłby ktoś coś napisać bo mam wrażenie że tylko ja widzę ten post :D

wrzucam kolejny, trochę dłuższy :)

http://w849.wrzuta.pl/audio/4GxuWbbZ9gN/cale-11

Zaczynam dopiero zabawę z nagrywaniem i liczę na opinie, ciekaw jestem jak bardzo źle brzmi, i co powinienem zmienić żeby zabrzmiało trochę lepiej ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2009, 00:44:15 wysłana przez terrormuzik »

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #1 23 Cze, 2009, 01:06:32 »
Pierwszy kawałek -> Hmm... Kurcze brzmienie gitary mi się nie podoba. Takie bardzo black metalowe. Za dużo konturu, siarki, takie bzyczące trochę. Ogólnie nie moje klimaty. ;) Perkusja też taka bez życia. Wokal za to bardzo ładny. :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #2 23 Cze, 2009, 01:10:38 »
w końcu ktoś coś napisał :P. A akurat wokal tak jak pisałem nie mój ani nie naszego wokalisty- niestety- wzięte z płyty lamb of god.. Brzmienie gitary jest jakie jest bo nie potrafię zbyt dobrze kręcić gałkami :P. I nie siedziałem nad tym zbyt wiele czasu.

A co do perkusji- jakiś pomysł co zrobić? :)

(to jest drumkit from hell)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #3 23 Cze, 2009, 01:14:15 »
Hmm... Mnie zawsze w nagraniach ktoś inny perkę robił (perkusista, żeby było śmieszniej), więc mniej niż średnio się znam. Może spróbuj taki bardzo subtelny pogłos dać, ew. poszukaj fajnych sampli, ale serio stary spytaj kogoś zorientowanego lepiej o opinię, bo ja jak mówiłem na perce się nie znam. Mogę tylko powiedzieć czy mi się podoba czy nie, ale z umotywowaniem dlaczego tak, już będzie ciężej.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2009, 01:20:21 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #4 23 Cze, 2009, 01:18:40 »
ok, proszę kogoś lepiej zorientowanego o opinię ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #5 23 Cze, 2009, 07:56:32 »
brzmienie gitary nie w moim guscie, ale w sumie nie jest zle. ale perkusja tragiczna. stpa za cicho, w ogole praktycznie nie slyszalna. i werbel wymien bo ten brzmi tragicznie, cały power odbiera ta stopa i werbel. jak wchodzi wokal to brakuje mi pierdolniecia, moze nagraj jeszcze jakas sciezke z gitarami. no i ta perke koniecznie popraw.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #6 23 Cze, 2009, 08:24:22 »
To już wiem dlaczego wokal mi się strasznie podobał<LOL> Perkusja dalej nienaljepiej. Brakuje jej mocy. Choć stopę już słychać. Weź użyj może normalnego uderzenia w werbel, w centrum bębna, bo teraz to brzmi jak uderzania o kant i całościowo brzmi to słabo. Po wejściu wokalu to może oprócz stopy, perkusja całkowicie ginie. Basu też nie słychać (o ile jest;)). W blachach spróbuj  wyciąć eq wszystko poniżej powiedzmy 500-1000Hz, podbij okolice 12kHz, lekko pogłośnij. Słabo je słychać i są "rozmazane". Reverb przy tak brzmiącej perce raczej nic nie pomoże.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #7 23 Cze, 2009, 15:00:19 »
Perkusja dalej nienaljepiej. Brakuje jej mocy. Choć stopę już słychać.

Nie zmieniałem perkusji :P. W To jest w obu plikach jest ta sama. W łikend będę siedział nad tym i wtedy spróbuję coś poprawić. Dzięki za porady :)

Jak poprawię to wrzucę jeszcze raz

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #8 23 Cze, 2009, 15:16:44 »
To są żywe gary? Matko jaki rozpiździaj :D Werbel do wymiany, albo słabo zebrany albo koleś nieumiejętnie gra, albo werbel słaby, za dużo OH jest w tym nagraniu, za dużo syku. Wystaw traki bębnów takie np. po 1 minutę i ktoś może się zabierze za to :) Stopa. Cóż, kapeć straszny. Brakuje werblowi siły przebicia. jakieś 250-350Hz przy Q1.0 można by spróbować o kilka decybeli. Brakuje mu bliskości. Generalnie cała do poprawy. Resztą nalezy się zająć po tym.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline IronMan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #9 23 Cze, 2009, 15:29:42 »
No gary do dupy, ale musisz się po prostu pobawić equalizerem w DFH (na demie mojego bandu, którego słuchałeś też był DFH właśnie) A gitary mam wrażenie jakbyś jakoś dziwnie w panoramie rozłożył, daj jedną 100% na left i drugą też 100% na right, bo ogólnie brzmienie daje rady. Szkoda też, że basu nie ma.

Pozdr

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #10 23 Cze, 2009, 15:36:37 »
Podoba mi się Twoje granie, najwidoczniej podobny gust mamy :). Co do mixu to jak wyżej plus przydałby się kompresor żeby wyciągnąć więcej głosu z mixu.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #11 23 Cze, 2009, 18:56:53 »
To są żywe gary?

drumkit from hell. Ale to jest całkiem surowe, nie zmieniałem tam w ogóle nic w tym tylko zaimportowałem bembny z gtp

A co do panoramy gitary- teraz jest 85% z lewej i 85% z prawej i 2 różne wzmacniacze są ustawione- z jednej więcej niskich tonów z drugiej więcej wysokich, ale tak jak mówię to było robione na szybko, postaram się bardziej ale w łikend dopiero (w wakacje ;) )

Dzięki Musza, ja Cię też :-*

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #12 23 Cze, 2009, 20:00:14 »
Hmmm, a bo dałeś dwa pliki, jeden słuchałem wcześniej, drugi później już u siebie i coś mi się pomerdało:D Wstaw midi z perką;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #13 23 Cze, 2009, 21:58:55 »
http://w502.wrzuta.pl/plik/4GfOVjOqivm/dupa

tu są 2 pliki mid. plik "drums ezd" to wyeksportowany z nuendo a ten drugi to z guitar pro. Zamieszczam 2 ponieważ w gtp jest mniej talerzy więc patterny ułożone w gtp edytowałem, urozmaicałem w nuendo, ezdrummerze (zwłaszcza talerze). Ale plik wyeksportowany z nuendo ma jakieś dziwne brzmienia popodstawiane za niektóre rzeczy (drummapa się nie zgadza ale nie wiem jeszcze jak to zmienić)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #14 23 Cze, 2009, 22:59:29 »
e man. nie rob tak ze wrzucasz na panorame 2 rozne wzmaki. na 2 rozne wzmaki nagraj wtedy 4 sciezki. 2 na jeden i 2 na jeden i rozrzuc, bo tak to robi sie takie niewiadomo co. w studio kobinowalismy podobnie, ze na 2 roznych gitarach i nie wychodzil to najlepiej, dlatego nagrywalismy wtedy duble na tej samej.

a bębny koniecznie obrób i wybierz lepszy werbel.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #15 23 Cze, 2009, 23:23:55 »
mam pytanie, może głupie, ale zastanawia mnie czy nagranie gitary w mono jest równoznaczne z nagraniem jej 2 razy i rozrzuceniem lewo, prawo? Czy może powinienem do lewego i prawego kanału użyć tej samej symulacji wzmacniacza ale jakoś inaczej pokręcić gałkami?

Podoba mi się taki podział lewo, prawo jak w utworach necrophagist- tam lewa i prawa gitara grają 2 różne rzeczy a słuchając ma się wrażenie że to jedno nagranie. Czy żeby osiągnąć coś takiego powinienem lewą i prawą gitarę nagrywać na identycznym brzmieniu?

edit:

jeszcze jedno pytanie- Chciałbym nagrać ścieżki DI (to akurat wiem jak zrobić) i dopiero po nagraniu edytować brzmienie gitary w nuendo- dodać przester, trochę pogłosu (teraz nagrywałem już przesterowaną gitarę). Jak można to zrobić? Motyl mi to mówił ale to było dawno i nie pamiętam już.. Byłoby to wygodniejsze na pewno
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2009, 23:27:00 wysłana przez terrormuzik »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #16 24 Cze, 2009, 00:12:06 »
przeczytales co CI napisałem?:P

moim zdaniem każdy track rytmiczny powinien być dublowany na tym samym brzmieniu, wszystko w panoramie 100 left i100 right, mozesz do tego kombinowac jakies cuda, ze inne brzmienie po srodku, albo jeszcze cos podublowac na innym brzmieniu, ale moim zdaniem podstawa jest rytm+ dubel na tym samym brzmieniu, wtedy dodaje sporo poweru.

nie wiem na czym dokladnie nagrywasz te gitary, ale ja na toneporcie nagrywam wszystko na presecie blues slide, jak sama nazwa wskazuje nie jest to raczej do wiekszych przesterow przeznaczona symulacja, a jednak, jak zdublujesz track to brzmi zupełnie inaczej...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #17 24 Cze, 2009, 00:40:15 »
Ale nadal nie wiem czy taki sam efekt dostanę dublując traki przez skopiowanie tego samego na lewo i na prawo czy lepiej to zagrać 2 razy?

ps- tak- toneport

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #18 24 Cze, 2009, 00:51:31 »
Nie osiągniesz takiego samego efektu - koniec ;)

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #19 24 Cze, 2009, 09:56:05 »
A tak się z rana pobawiłem tym midi.
http://www.speedyshare.com/396864786.html
Lubie gmerać:)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #20 24 Cze, 2009, 10:23:36 »
terror, to skopiuj tracki i rozmiesc w panoramie i nagraj i zobacz co wyjdzie lepiej :)
jak Ci sie nie chce, to podpowiem Ci że nie osiągniesz takiego samego efektu, musisz nagrywac 2 razy zeby byla pizda!

oczywiscie bez popadnia w skrajnosci, clenaow i solowek nie musisz dublowac :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #21 24 Cze, 2009, 12:02:46 »
Nie ukrywam brzmi lepiej ;p

A w czym to zrobiłeś? I jak :D?

Kto jest za tutorialem ręka do góry :P

Cytat: Budzan
oczywiscie bez popadnia w skrajnosci, clenaow i solowek nie musisz dublowac Chichot

Klinów i solówek nie umiem grać :D

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #22 24 Cze, 2009, 12:31:38 »
Zróbże te bębny, bo brzmią przeciotowato :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #23 24 Cze, 2009, 12:53:36 »
Blachy i "room" z superiora, stopa i werbel jakieś tam sample. Miksowane z użyciem pluginów stillwell. Transient monster, 1973 eq, rocket comp. Na całośc jeszcze voxengo elephant. Ja się nie czuję na siłach pisac z tego tutorial bo gówno umiem:) Aha, wszelkie użyte programy to wersje demo:D

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Mój pierwszy "mix"
« Odpowiedź #24 24 Cze, 2009, 13:27:08 »
Blachy i "room" z superiora, stopa i werbel jakieś tam sample. Miksowane z użyciem pluginów stillwell. Transient monster, 1973 eq, rocket comp. Na całośc jeszcze voxengo elephant. Ja się nie czuję na siłach pisac z tego tutorial bo gówno umiem:) Aha, wszelkie użyte programy to wersje demo:D

No ja nie wnikam w to na czym to było robione. Bardziej mi chodzi o to: jak to jest zrobione. Generalnie nie ma zuaa :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
4384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 14:52:12
wysłana przez utarefson
12 Odpowiedzi
2660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2011, 21:42:26
wysłana przez lord_awesomeguy
4 Odpowiedzi
789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2012, 19:11:48
wysłana przez Stefan
22 Odpowiedzi
3965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2012, 21:52:57
wysłana przez mlodysatan
15 Odpowiedzi
2178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2013, 17:24:24
wysłana przez OfensywnyRondel