Autor Wątek: 5150 i sterowanie poprzez g-major  (Przeczytany 5022 razy)

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
5150 i sterowanie poprzez g-major
« 09 Cze, 2009, 10:00:54 »
wlasnie dogadałem sie z Page-m Hamiltonem i biore jego 5150.

Problem mam z sterowaniem tym wzmakiem
Chodzi o to ze g-major czy nawet zwykly Foot nie zmienia kanał wzmaka tylko robi jakis dziwny boost.

natomiast foot ktory dał mi Page działa.
2 pozycyjny( 1 zmienia kanał, 2 bybass petli)

Miał ktos podobny problem??

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Witam .
Z tego co wiem to 5150 nie ma midi więc raczej nie będziesz mógł nim sterować po przez g- major.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Witam .
Z tego co wiem to 5150 nie ma midi więc raczej nie będziesz mógł nim sterować po przez g- major.

nie ma midi, ale g-major ma mozliwość sterowania kanałami w 5150
B ( o ) ( o ) B S

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
z tego co wiem g-major ma wyjscie ktore moze sterowac zmiana kanalow "w analogowy sposob".

A co do pytania primera to moze peavey ma inaczej rozwiazane (mam na mysli ze zamieszana konf. w wejsciu) wejscie na foot i trzeba by poszukac jak zlaczysz ktory kabelek z ktorym to zmieni sie kanal i przerobic odpowiednio kabel tak aby z jednej strony byl jak normalny (do g-majora) a z drugiej zmodyfikowany do 5150. Ale to tylko taka moja nedzna teoria spiskowa bo niemialem nigdy do czynienia z tym wzmakiem.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
z tego co wiem g-major ma wyjscie ktore moze sterowac zmiana kanalow "w analogowy sposob".

A co do pytania primera to moze peavey ma inaczej rozwiazane (mam na mysli ze zamieszana konf. w wejsciu) wejscie na foot i trzeba by poszukac jak zlaczysz ktory kabelek z ktorym to zmieni sie kanal i przerobic odpowiednio kabel tak aby z jednej strony byl jak normalny (do g-majora) a z drugiej zmodyfikowany do 5150. Ale to tylko taka moja nedzna teoria spiskowa bo niemialem nigdy do czynienia z tym wzmakiem.

podejrzewam ze masz racje,ale chcialem zapytac bo byc moze ktos juz to robił i wie co i jak

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A moja teoria jest taka, ze nie bedzie problemow, moze kabel jest walniety. Przekaznik w majorze ma wspolna mase, podobnie jak 5150. Pozostaje tylko wpiecie kabla z Jack'iem 1" stereo i ustawienia w majorze, czy zalaczamy "ring" czy "tip" czyli przekaznik 1/2. Nie wiem skad ma sie brac ten "dziwny boost". Co innego taka mesa DR, ktora ma odzielne masy w FS, ale z tym wzmakiem nie powinno byc problemow.

Jak bede mial mozliwosc to moge to sprawdzic na 5150 kumpla, ale tak na zdrowy rozum powinnio chulac.


A z tego co pamietam, to FS do 5150 to wlasnie taki zwykly dwu-przyciskowy szajsik z dwiema diodkami, dwoma kabelkami "sygnalowymi" i wspolna masa.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze, 2009, 17:14:16 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
myka wszystko na kablu stereo

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Sprawdzał ktoś kontrolę DR lub TR 3ch (więc już na MIDI) przez G-Majora lub G-Majora 2?
Hula?

Właśnie czytałem, ze jest jakiś problem ze wspólną masą. Ale czy to dotyczy tylko switchy na jacku, czy tez na DINie MIDI?
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2009, 16:21:24 wysłana przez bee »
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
DR nie ma midi.
Problem wspólnej masy dotyczy tylko switchy na jacku.
W G-Majorze z tego co pamiętam możesz kontrolować tylko i tak jeden switch na jacku więc problem z masą nie będzie dotyczył ciebie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline bee

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Zasugerowałem się DINem, jako wejściem przełącznika kanałów w TR.
Ale rozumiem, ze to żadne MIDI, tylko patent Mesy i w zaden sposób nie bedzie się to dogadywało z MIDI G-Majora?
ESP/Ltd VB-400 Baritone
Mesa/Boogie Triple Rectifier 3ch.
Mesa/Boogie 4x12 Rectifier Std. Slant
POD X3 Live

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To są z tego co się orientuje zabudowane styki wszystkich jacków w jednym porcie czyli z Midi nie ma całkowicie nic wspólnego.
Emcustom produkuje taki patent specjalnie dla tego wzmaka. Urządzenie, które odbiera sygnały midi i steruje stykami w Mesie. Napisz do nich. Z tego co pamiętam całkiem mało chcieli za to urządzenie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2013, 15:57:23
wysłana przez grz_ost
3 Odpowiedzi
1985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2012, 22:28:43
wysłana przez xian4
3 Odpowiedzi
2636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2013, 17:44:46
wysłana przez annih1
10 Odpowiedzi
4147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2013, 20:20:46
wysłana przez Br-Owca
9 Odpowiedzi
3697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2013, 17:02:18
wysłana przez mariaczi