Autor Wątek: jakie głośniki? V30, G12H30, Greenback czy Electro-Voice EVM-12L?  (Przeczytany 19740 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
dół to daje bas :) w gitarze najważniejszy jest środek, aby się przebijała w bandzie

Troche mnie załamuje takie forumowe pierdolenie :/ Wybacz ziąą, no ofens, ale to nie forum dla softchałturników, ciężka muza czasami inaczej widzi miks, zobacz nagrania korna, gdzie środkiem idzie basista... Obudź się czym prędzej, bo będzie nieprzyjemnie

Życzę miłego dnia - jestem hardkorem!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
... ciężka muza czasami inaczej widzi miks, zobacz nagrania korna, gdzie środkiem idzie basista...

Sinner może Ty będziesz miał tyle sił i uświadomisz mojego basistę ;)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Hmm... a ja myslalem, ze Fieldy po to ma swoja K-5tke, zeby wycinac caaaaly srodek bo wg. niego to pasmo to chuj nie granie ? :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Każdy to mierzy na swoje ucho. Moim zdaniem Fieldy zapierdala środkiem + bardzo niski dół, a bez tego środka bas byłby tylko ciemnym tłem.
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Tak czy siak, ale przy stroju do np A, paczka musi mieć niezły zapas mocy i niezłą efektywność w dole, żeby zrobić umph umph.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Kwestia gustu. Są różne szkoły mixu, ja np. wolę mix typu Rammstein, brzmienie ciężkie, ale wszystko jest wyraziste, a nie trawię mixu typu Korn, bo jest łomot i na ciut słabszym sprzęcie nie da się słuchać.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Znajdz sobie kogos z "lepszym" sprzetem i podlacz czy to Korna, czy to Rammsteina, czy nawet Deftones...Zobaczys z, ze tego sie nie da sluchac, niezaleznie jakie jest brzmienie gitary. Taka muzyke juz sie tak nagrywa niestety.
wearehelp.bandcamp. com

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Znajdz sobie kogos z "lepszym" sprzetem i podlacz czy to Korna, czy to Rammsteina, czy nawet Deftones...Zobaczys z, ze tego sie nie da sluchac, niezaleznie jakie jest brzmienie gitary. Taka muzyke juz sie tak nagrywa niestety.

:D mam wszystkie plyty rammstein, na okraglo slucham ich na moim car audio i dopiero na dobrym sprzecie ta muza pokazuje swoja moc

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
co jak co, ale numetalów bez skuteczności zestawu w dolnym paśmie, słucha sie słabo :) Ale w sumie czego się nie słucha...

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
:D mam wszystkie plyty rammstein, na okraglo slucham ich na moim car audio i dopiero na dobrym sprzecie ta muza pokazuje swoja moc

Ech...nie ... Mi chodzi bardziej o sprzet hifi hehe :) W aucie nic nie brzmi, jak powinno. Chyba ze masz na prawde pro sprzet ale na ten temat ja sie juz nie moge wypowiadac. "Ogrywalem" u znajomego na dosc dobrym sprzecie hifi pare plyt w tym Norme Jean, Helmeta, Deftones a potem jakas elektronike i dobrze nagrany jazz. No to powiem tak...jak wchodza bebny i przesterowane gitarki to mix tak zajebiscie "siada", ze wiele "niuansow" sie zatraca. Kompresja psuje wszystko. Do tego czasem gitary maja tak wkurwiajace pasma ze sie nie chce tego sluchac. Oczywiscie dla osoby, ktora ciagle tylko takiej muzyki slucha to nie jest nic strasznego, ale gdybym sluchal Eaglesow i jazzu to pewnie by mnie to wkuriwalo :D Na szczescie Eaglesow nie znosze, a jazz to tylko Amon Tobin i 100nka haha :D Dlatego tez szczesliwie slucham muzyki z 320kb/s i m4a na moim Denonie i nie przejmuje sie takimi rzeczami, bo bym chyba okurwial jak bym musial za kazdym razem szukac klawiszy albo leadu w moim sprzecie za -nascie patoli. Z drugiej strony duzo bardziej wole naturalne mixy.
Ale kurwa temat sie zmienil :|
Glosniki !
Kup cokolwiek, i tak to sprzedasz zaraz :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
W aucie mam przeciętny sprzęt, bo co można mieć w poldku  ;) ale w domu mam już sprzęt pro, zaliczany do audiofilskiego i powiem wam, że Korna nie da się słuchać  :P każda płyta Korna jest wyjątkowo mocno zdupiona, muza fajna, ale mix i mastering to porażka, dobre to do słuchania na jamniku z biedronki  ::)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Kurwa, wreszcie ktoś słyszący:) Korn i wcześni Trubadurzy, to najbardziej wiocholskie brzmienie jakie dane mi było usłyszeć w życiu. Pełna porażka, kotłowanina, bas bez basu, gitary bez wszystkiego, ale za to chujowo zagrane. No, już mi lepiej, sorki za OT.

buziaczki, papatki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
10569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2010, 22:10:10
wysłana przez Page_Hamilton
5 Odpowiedzi
3456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2011, 19:06:11
wysłana przez Didejek
23 Odpowiedzi
9876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2011, 22:35:59
wysłana przez michu123PL
0 Odpowiedzi
1128 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2013, 23:52:13
wysłana przez Maxla40
30 Odpowiedzi
8956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2016, 11:51:02
wysłana przez eetfuk