Autor Wątek: jakie głośniki? V30, G12H30, Greenback czy Electro-Voice EVM-12L?  (Przeczytany 19728 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Czołgiem.
Jakie głośniki polecacie to brzmieć typu SRV i Whitesnake oraz do szklaneczkowatego cleanu? Obecnie mam Celestion G12T-75, ale myślę nad zmianę, pod uwagę biorę Celestion Vintage30, G12H30, Greenback i Electro-Voice EVM-12L Black Label.
Pozdro.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
chyba zly adres ziom, przynajmniej tak wnioskuje po nicku i preferencjach brzmieniowych ;) uderzaj na sixstring.

chociaz tu pewnie tez cos ktos powie. ja nie wiem. G12T75 moim zdaniem graja na cleanie najlepiej z wymienionych Celeszczynow, ale EVM12L nie ogrywalem.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
A no racja, SRV i Whitesnake nie grali na 7kach, nie znamy się, papa :)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
SRV uzywal Electro-Voice EVM zatem to moze byc dobry trop.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
A no racja, SRV i Whitesnake nie grali na 7kach, nie znamy się, papa :)

raczej jestesmy banda niecnych hi-gainowcow, bluesa tu nikt nie gra, nie? ;]
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
A no racja, SRV i Whitesnake nie grali na 7kach, nie znamy się, papa :)

raczej jestesmy banda niecnych hi-gainowcow, bluesa tu nikt nie gra, nie? ;]

tylko nieoficjalnie ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nie, no Black Label do "szklaneczkowatego cleanu"??? One mają po 300W sztuka, trzeba je napędzać uranem 235, jak już, to classiki chyba? Po drugie gdzie SRV, a gdzie Whitesnake???

pozdro

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
hehe mam 1 siudemeczkę MM Petrucci, ale większość moich wioseł to Straty :) Trafiłem na te forum bo widzę, że tutaj ludzie znają się na dobrym sprzęcie, niestety na większości innych forach można co najwyżej pogadać o Valvekingu ;) Jeśli ktoś z Was ogrywał, którekolwiek z tych głośników to niech skrobnie opinię, jakąkolwiek :)

ps. nick mam taki ponieważ tak mówią na mnie znajomi, niby jest bardzo podobny do Steve Taylora ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2009, 15:16:22 wysłana przez Aerosmith »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ogrywałem zakkowe Electrovoice'y i okropnie głośno trzeba zapodawać żeby się rozkręciły, poza tym są stosunkowo drogie. SRV grał na "standardowych" EVM (ich odpowiednikiem jest wersja classic, zakkowe są podkręcone) dlatego właśnie, że można na nich niemożebnie głośno napierdalać. Z początku grał właśnie na Celestionach G12, które z niewiadomych przyczyn chcesz wymienić.

Czy pisząc "Steve Taylor" masz na myśli "Steven Tyler"? No i nie daj się prosić i wrzuć foty swoich stratów.

pozdro

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
wrobelsparrow, a czym się różnią classici od zakkowych? Tylko mocą? G12 chcę wymienić bo jakoś mi nie siedzą do końca :-)
Oczywiście chodzi o Steven Tyler'a  :-) Fotki Stratów... hmm ale ja skromny chłopak jestem, ewentualnie mogę Ci wysłać na e-mail jeśli bardzo chcesz.

Poważnie gra ktoś tu jeszcze bluesa? Czy jestem na tym forum samotnym jeźdźcem? ;-)


Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nie miałem okazji porównywać jednocześnie - inna paczka, inny wzmak, inna gitara, byłem 15 kg chudszy.... Nie jestem w stanie ocenić różnic. Na black labelach grałem przedwczoraj, więc z nimi jestem na bieżąco. Potwory po prostu.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Ale nie potrzebują jakoś super dużej mocy aby zagadały? W prawdzie mój head ma 100 wat na lampie, ale ja odkręcam go na 1/4.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Cytuj
A no racja, SRV i Whitesnake nie grali na 7kach, nie znamy się, papa :)

Akurat co do drugiego to wydaje mi się iż niekoniecznie.

Wielokrotnie słyszałem że Vai nagrał (co najmniej jedną z piosenek) na slip of the tongue na siodemce. Musiałbym się wsłuchac mocniej w album bo raczej ciężarów oni tam nie grają ale potwierdza to posrednio to:
http://www.artistdirect.com/nad/store/artist/album/0,,185124,00.html

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Grając na 7ce nie trzeba łoić jak Korn, to jest błędne myślenie. Ja wykorzystuję 7ke do grania klasycznego rocka, a nie raz wykorzystałem nawet w bluesie czy innych łagodniejszych odmianach muzyki gitarowej.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
przecież na 7 czy nawet 8 strunach można grać wszystko. Przykładów w sieci jest mnóstwo:

Raczej nie ma nic wspólnego z łojeniem :D
A ten szatanem nie jest ale gra całkiem całkiem i to na 8 strunach na dodatek baryton:

Więc jak widać drodzy koledzy da się...

A skoro komuś nie pasuje, że ktoś nie chce łoić niech się nie wypowiada bo po co.
Jak czytam takie teksty to mam ochotę na forum nie wracać, bo w końcu nie mam siódemki... ale byłem tu zanim powstało 6-string... poza tym widzę znaczne różnice w jakościach tych dwóch forów(nie obrażając nikogo), przynajmniej na razie...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Ale nie potrzebują jakoś super dużej mocy aby zagadały?

No, właśnie potrzebują:) Kolega ćwiczy sobie w kanciapie z kapelą na zakkowskiej 800-tce z paczką 4X12 Black LAbel i odkręca się do 8, bo mu "piec nie gra". Jak zagrał edór, to wydawało mi się że mam mózg w dupie. Zgroza, a jako-tako jestem przyzwyczajony do głośnego grania.

pozdro
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2009, 10:31:31 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Jak zagrał edór, to wydawało mi się że mam mózg w dupie

Jebaniutki gra akordami? ;)
A w temacie - podpinam się pod dom?na - z w/w najbardziej polecałbym panu G12T75.
Paczki z głów!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Na 8 100 watowy lampowy piec w sali prób? Masakra! :D A może to wina pieca a nie głośników, że nie gada? Muszę dorwać i ograć te głośniki :)

zorro mi też bliżej do klimatów blues-rockowych typu Richie Kotzen itd. :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Hehehe, jakby tego było mało, to puszcza przez chorusa sygnał na drugą 800-tke i drugą paczkę. Rzeźnia, ale widocznie lubi jak mu potem przez 7 godzin dzwoni w uszach. No, ale jak masz w gitarowej pace 1200 Watt, to musisz naparzać głośno, inaczej te głośniki nie chcą się rozkręcić.

pozdrawiam

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Zastanawiam się czy nie wywalić tylko 2 górne, wstawić 2 EV i jechać tylko na nich.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
dół to daje bas :) w gitarze najważniejszy jest środek, aby się przebijała w bandzie

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
dół to daje bas :) w gitarze najważniejszy jest środek, aby się przebijała w bandzie
oj na tym forum zdania na ten temat sa bardzo podzielone, ja np lubie kiedy mi gitara dołem ładnie gra :)

posłuchaj sobie , nie powiesz mi że tutaj gitary nie mają mięcha w dole :)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Invivo, to zasluga miksu. Kumpel gdzies czytal, ze aby uzyskac jednolite brzmieine basu z gitara. Taka sciane dzwieku, zeby nie bylo oddzielnie basu i gitary, tylko jednolita calosc, trzeba przesuanc sciezke basu o kilka milisekund do przodu czy jakos tak. Nie wiem ile w tym prawdy, ale to miks. Lepszym przykladem dobrego pierdolniecia ze strony evergraya jest kawalek Fear, poprostu ,miecie ten riff na wstepie :D :headbang:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
10564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2010, 22:10:10
wysłana przez Page_Hamilton
5 Odpowiedzi
3455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2011, 19:06:11
wysłana przez Didejek
23 Odpowiedzi
9856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2011, 22:35:59
wysłana przez michu123PL
0 Odpowiedzi
1124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2013, 23:52:13
wysłana przez Maxla40
30 Odpowiedzi
8953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2016, 11:51:02
wysłana przez eetfuk