Autor Wątek: Jackson C.O.W. Dinky 7 String  (Przeczytany 7607 razy)

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Jackson C.O.W. Dinky 7 String
« 16 Maj, 2009, 21:52:31 »
Jackson Christian Olde Wolbers Signature Dinky™ 7-String
Na poczatek kilka zdjęć:













Specyfikacja:
Korpus: Mahoń (profilowany)
Gryf: Bolt-On Mahoń 3-częściowy
Podstrunnica: Heban
Skala: 25.5"
Produkcja: Made in Japan
Przetwornik: EMG 707
Pokrętła: Jeden Volume
Mostek:  JT390-7 Adjustable Bridge, struny przechodzące przez korpus
Klucze: Die-Cast tuners

Wygląd:
Przedewszystkim gitara jest dość "prosta" co sprawia że jest piękna. Jeden Humbucker, "czysta" podstrunnica, odwrócona główka - gitara wygląda świetnie !
Desert Camo to wykończenie, które ma chyba najmniej miłośników, ale mi się bardzo podoba. Trudno na zdjęciach uchwycić "prawdziwy kolor" tej gitary, ale naprawde świetnie się prezentuje, pozatym przyciąga oko, i wyróżnia się w tłumie - co bardzo mi się podoba. Spójrzmy prawdzie w oczy - czarnych gitar masa, i "zwykłych" kolorów też.. a takie Desert Camo - rzadkość, naprawde rzadkość...

Brzmienie:
Brzmienie - Mocne, EMG 707 świetnie się sprawdza w tej gitarze. Idealna gitara do metalu, ale oczywiscie do innych gatunków też calkiem niezle się sprawdzi - zarówno na kanale czystym jak i przesterowanym. Ale i tak każdy wie do czego została stworzona. Mi osobiście wystarczy jeden przetwornik - nic wiecej niepotrzebuje.

Przy okazji pozwole sobie na porównanie EMG 707 i 81-7 (z moich informacji wynika że 81-7 został zmodowany przez Custom Shop EMG). Musze powiedzieć że 707 niszczy... być może dlatego że przez te wszytskie lata słuchałem Fear Factory i przyzwyczajiłem się do tego brzmienia, "w 707" każda struna brzmi świetnie, zarówno basowe jak i wiolinowe - mocne brzmienie, wyraźne.
Rozczarowalem się 81-7 - jesczze wiolinowe brzmia dobrze, ale basowe a w  szczególności struna 7 oj nie, brakuje tej "mocy" tego "kopa" jak gra sie na najgrubszej strunie... Power chordy niebrzmia tak dobrze. może to dlatego że 81-7 która posiadam została dostosowana do wymogów Christiana Olde Wolbersa i założe się że na jego Randallu z tymi wszytskimi "efektami" i bajerami brzmi dobrze.. ale mi się niepodoba.
 
Wykonanie:
Gitara Made in Japan. I widać precyzje wykonania. Poprostu idealne. Pod każdym względem Idealne.

Wygoda:
Kolejny duży plus. Gitara idealna do gry zarówno na siedząco jak i na stojąco
(uwaga: na stojąco może troche gryf.. a raczej głowka troszeczke przeważać - ale odpowiednio gruby pasek powinien temu zaradzic, ja nie mam szerokiego paska, ale jakoś daje rade )
Gryf - Idealny, niebyłem zadowolony zabardzo z gryfów 7 strunowych Ibanezów na których grałem- w Ibanezach mi zawsze "czegoś" brakowało.. i to "coś" ma Jackson gryf niejest za cieńki, ani za gruby. Dostęp do progów bardzo dobry.

Ogólne wrażenie:
Od pierwszego dnia jak zacząłem moją przygodę z gitarą, zawsze chciałem mieć Jacksona COW7, po kilku latach się doczekałem, i jestem bardzo zadowolony. Jak dla mnie to ideał gitary, wygląda świetnie, brzmi świetnie, gra niesprawia problemu, naprawde warto zwrócić uwagę na tego Jacksona - nawet jak ktoś niejest fanem Christiana ( heh ) Naprawde Warta KAŻDYCH pieniędzy.

Dziękuję
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2009, 21:54:58 wysłana przez Sebastian »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Jackson C.O.W. Dinky 7 String
« Odpowiedź #1 17 Maj, 2009, 18:12:49 »
2 recki tego samego wiosla w 2 dni :)
bardzo fajnie, jest jakis poglad na nie przez to

dzieki seba i bartolinho77
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lerielu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • go the distance
Odp: Jackson C.O.W. Dinky 7 String
« Odpowiedź #2 31 Maj, 2010, 19:23:41 »
Recenzja powytyw, tylko ten kolor, moze i racja, ze sie wyroznia, ale dla mnie to zbyt pstrokate, troche jakby belt po kebsie popitym mountain dew, ale juz wersja czerwona daje rade. Tylko pytanie, slyszalem, ze kiedy struny za siodelkiem nie sa pociagniete wprost, to przy podciagnieciach, moga byc male problmy ze strojem, to kolejna miejska legenda, czy miales taki problem?
"something more" Sinch

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Jackson C.O.W. Dinky 7 String
« Odpowiedź #3 31 Maj, 2010, 21:48:53 »
jeszcze 3 posty tylko!
ore ore na traktore

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jackson C.O.W. Dinky 7 String
« Odpowiedź #4 31 Maj, 2010, 22:58:06 »
To się nam archeolog znalazł. :D Co do Jacka - też sobie takiego sprawię zaniedługo. 8) Dokłanie w takim kolorze, jest zajebisty.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lerielu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • go the distance
Odp: Jackson C.O.W. Dinky 7 String
« Odpowiedź #5 31 Maj, 2010, 23:00:22 »
OKej, czyli, ze mit, dobra nie warto wierzyc w kazda glupote, posypuje glowe popiolem.
"something more" Sinch

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
10172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 14:11:33
wysłana przez lerielu
17 Odpowiedzi
12855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2011, 09:50:27
wysłana przez Jesus
31 Odpowiedzi
11654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2012, 00:18:23
wysłana przez vinz893
32 Odpowiedzi
12555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2016, 14:54:03
wysłana przez allbundy33
11 Odpowiedzi
3280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 16:28:34
wysłana przez m.prorok