Autor Wątek: BBE Sonic Maximizer? - czyli jak zabrzmieć mocno i z pizdą  (Przeczytany 70995 razy)

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Mam gitarke Peaveya Pradatora 7 z Pickupem DiMarzio Evolution 7, Marshalla JCM900 angielskiej produkcji, P.O.D.'a 2.0, szukam do tego zestawu kostki, która da mi mięcho. Wiadomo, na poczciwym JCM900 nie uzyskam brzmienia MESY, ale nawet to dobrze, chce brzmieć mocno, ale z odrobiną klasyki. Jaki przester... nową kostke BOSS'a Metal Core? Marshalla Jackhammera? Jakieś sugestie? może kupić Maximizer BBE?
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2008, 21:56:14 wysłana przez Sinner »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #1 22 Sie, 2007, 23:00:45 »
kup maximizer. podlaczaj gitara->POD 2.0->Maximizer->return petli efektow marshalla->Paczka.
Mozna na tym uzyskać na prawde swietne brzmienie. Zreszta nie tylko ja na tym forum Ci to powiem :)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #2 23 Sie, 2007, 15:41:51 »
zdjac gain , dopalic i obciac dol na dopalce.

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #3 23 Sie, 2007, 19:39:54 »
Ha, dzięki panowie, nareszcie forum z ludźmi z mózgiem w czaszce. Już od dawna myślę o Maximizerze, bo czesto używam pluggina BBE w domowych nagraniach. eliminując brudne częstotliwości i opcinając środek można uzyskać mega mięcho. Niestety Maximizer z BBE jest dość (jak dla mnie) drogi. Znacie może jakieś alternatywy w przystępnej cenie?


Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #4 23 Sie, 2007, 19:44:17 »
Wracając do podłączenia, to nie używam przedwzmacniacza Marshalla, podpinam się do pętli i brzmi to razem naprawdę świetnie... szczególnie na nowiutkim głośniku "Celestion seventy 80" i podpiętym dodatkowo Eminence. Ale jeszcze mi mało ... cholera ...

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #5 23 Sie, 2007, 20:14:54 »
BBE jest drogie?? 411 ostatnio kupiłem za 31$ + 36$ za przesyłke. w sumie wyszlo mnie kolo 180zl. w tej cenie to raczej nic innego nie kupisz. co prawda pozniej w PL sprzedałem je za 270zl ale to juz inna bajka :D

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #6 23 Sie, 2007, 20:30:15 »
za 180zł powiadasz?! łoż kur#w, zamówię sobie. Mógłbyś mi podać stronkę do sklepu? Jak oglądałem ceny w polskich sklepach to się przestraszyłem.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #7 23 Sie, 2007, 20:54:08 »
www.ebay.com i czekasz na okazje :)
ja akurat czekałem cale 2 dni :)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak zabrzmieć mocno i z pi#dą?
« Odpowiedź #8 24 Sie, 2007, 15:15:08 »
Jak Biczel rzekł. POD -> BBE -> Marshall i jest ogień.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a może mi ktos łopatologicznie jak krowie na rowie etc wyjaśnic jak działa / co daje ten sonic maximizer? Bo opisy w sklepach sa skape
B ( o ) ( o ) B S

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Maximizuje sonic.
No kurde, musiałem  :P

Mądrymi słowami opisze Ci El-biczel.
A prosto i po chłopsku, to dodaje drugi przebieg, jak chorus, tylko przesunięty o o wiele krótszy czas (coś koło 0.1 sek) przez co ucho ludzkie zostaje oszukane. I wydaje Ci się, że jest superhiper.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
chodzi o to, ze rozbija dźwięk gitary na trzy pasma. Dół, Środek i górę. Zasadniczo środek puszczony jest bez zmian. Dół możesz podbić lub obciąć(eq) a do tego jest trochę opóźniany/przyśpieszany w fazie(nie pamiętam, które w każdym razie odwrotnie do góry). Do tego góra jest przesuwana w fazie, odwrotnie do dołu, i potencjometrem regulujesz czas przesunięcia w fazie. Daje to efekt psychoakustyczny tak jakby wszystkie czestotliwosci docieraly do ciebie jednoczesnie i było wieksze jebniecie.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
[ciach] opcinając środek można uzyskać mega mięcho. [ciach]

( Obraz usunięty.)

To nie postępujesz słusznie pozbawiając gitary pasma zarezerwowanego właśnie dla tego instrumentu. Idąc w tym kierunku będziesz miał problemy na żywo i może nie być Ciebie słychać na tle całego zespołu.
Z drugiej strony jeżeli obcinasz środek z Marshalla, który właśnie daje charakter jakiś temu wzmacniaczowi, to może wcale nie potrzebujesz JCMki, ale inny wzmacniacz :?:

P.S. -> obcinając  ::)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377

To nie postępujesz słusznie pozbawiając gitary pasma zarezerwowanego właśnie dla tego instrumentu. Idąc w tym kierunku będziesz miał problemy na żywo i może nie być Ciebie słychać na tle całego zespołu.
Z drugiej strony jeżeli obcinasz środek z Marshalla, który właśnie daje charakter jakiś temu wzmacniaczowi, to może wcale nie potrzebujesz JCMki, ale inny wzmacniacz :?:

P.S. -> obcinając  ::)

+1!

Ogolnie to ja nie wiem , na jcm 900 dalo sie grac metal bez wiekszych problemow.

Maximizery (bawilem sie rackowym a nie stompem) robily lekko plastikowy sound na tych wzmakach na ktorych to podlaczylismy (hellstone,5150) - niby potezny ale w mixie ginął.


Masz poda 2.0 - nie mozesz go wpiac w powrót petli i uzywac jako preampu ? tam masz dosc duzo symulacji - mysle ze na poczatek tak sprobuj.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nigdy nie sprawdzalem bbe "w mixie" ;) ale nie moge zrozumiec, czemu mialby sie nie przebic? kaje kopa z dolu, ale gora wyciaga wszystko
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2007, 10:53:31 wysłana przez Sinner »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
No właśnie popatrz - za bas w kapeli odpowiedzialny jest..bas ;) W sensie gitara basowa, a także centrala i inne gary.
Za górę odpowiadają blachy i różnego typu przeszkadzajki.
Największą energię dla gitary musi przekazywać pasmo środkowe. Oczywiste, że nie skręcimy na wzmaku dołu i góry, ale wiele osób skręca środek.
Oczywiste, że pasam oinstrumentów i wokalu sie pokrywają - chodzi o te części pasma, dla których dla danego instrumentu energia akustyczna jest największa.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
tylko, ze maximizer wcale nie wycina środka. Cieżko opisać ten efekt co on daje, ale zdecydowanie to nie jest wyciecie środka.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
A kto napisał, że podcina ?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
to to nie jest: "pozbawianie gitary pasma zarezerwowanego dla tego instrumenty"

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
przecież edit był - przedtem ten post inaczej wyglądał...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Zrobiłem chłopacy taką malutką analizę odpowiedzi impulsowej wtyczki VST Sonic Maximizera. Nie jest chyba żadną magią, co się dzieje poniżej :)
lo contour: 0, process: 0

lo contour: 0, process: 3

lo contour: 0, process: 5

lo contour: 3, process: 0

lo contour: 5, process: 0

lo contour: 3, process: 3

lo contour: 5, process: 5

lo contour: 0, process: 0

Rzecz jasna pominąłem takie subtelne zagadnienia jak dynamika, etc.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2007, 14:23:43 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
to zrob jeszcze wykrez Phase dla lo contour: 5 i process: 5 bo w gruncie rzeczy to o fazy tutaj chodzi a nie dB. dzieki z góry :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
lo contour: 5, process: 5

lo contour: 5, process: 0

lo contour: 0, process: 5

Wersja tej wtyczki to 2.0 by BBE Sound

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
mery_sycow dobrze prawi!
Podpisuje sie obiema trzema rekami;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
hmmm z tych ostatnich to widze tylko tyle, ze sie roznia. Niestety nie znam sie tyle na analizie takich widm, zeby cokolwiek wiecej powiedziec.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 12:58:04
wysłana przez Budzan
21 Odpowiedzi
14374 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 16:01:15
wysłana przez Rachet
8 Odpowiedzi
3286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 15:21:13
wysłana przez Harnaź
34 Odpowiedzi
14366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
7191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 15:46:18
wysłana przez Musza