Autor Wątek: Pod Studio GX lub alternatywa?  (Przeczytany 9031 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Pod Studio GX lub alternatywa?
« 05 Maj, 2009, 00:01:40 »
SIema!

Potrzebuje jakiegoś interfejsu do nagrywania czasami własnych rozkmin ale także coś bardziej pro, pod kątem jakiś nagrywek np to dema ;D Czytałem sporo i wypada mi chyba najlepiej Pod Studio GX. Tylko mam takie pytanie. Z tego co pamiętam (poprawcie jak źle pisze), ale kiedyś był Tone Port GX i był on dość tani. Teraz jak tego szukałem to zamiast tego znalazłem tylko Pod Studio GX, który jednak jest troszke droższy (bo najtaniej znalazłem za ok 380zł). Moje pytanie jest takie, czy można dorwać coś równie porządnego za mniejszą cene? Wiem, Line6 ma te gearboxy lub podfarmy, ale tutaj mam na myśli już jechanie tylko na VST 8)
Jak rozumiem to TP GX zastąpił nowszy Pod Studio GX ?

Jeszcze jedno pytanie, jak Pod Studio GX ma się do Guitar Portu?


Dzięki  ;)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #1 07 Maj, 2009, 00:43:33 »
POD GX jest całkiem wporzo... nowsza wersja TonePorta, ale nie wiem czy sie czymś więcej różni poza tym, że ma dodatkowo dwa progrmy Ableton i RiffWorks oraz PodFarm zamiast Gearbox, oraz że jest cały thró czarny ^^. Z tego co słyszałem w Toneportach trzeba programy ściągać, a tutaj masz na płytce wszystko. Mogę się mylić oczywiście ;]
I'm back!

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #2 07 Maj, 2009, 09:22:55 »
SIema!

Potrzebuje jakiegoś interfejsu do nagrywania czasami własnych rozkmin ale także coś bardziej pro, pod kątem jakiś nagrywek np to dema ;D Czytałem sporo i wypada mi chyba najlepiej Pod Studio GX. Tylko mam takie pytanie. Z tego co pamiętam (poprawcie jak źle pisze), ale kiedyś był Tone Port GX i był on dość tani. Teraz jak tego szukałem to zamiast tego znalazłem tylko Pod Studio GX, który jednak jest troszke droższy (bo najtaniej znalazłem za ok 380zł). Moje pytanie jest takie, czy można dorwać coś równie porządnego za mniejszą cene? Wiem, Line6 ma te gearboxy lub podfarmy, ale tutaj mam na myśli już jechanie tylko na VST 8)
Jak rozumiem to TP GX zastąpił nowszy Pod Studio GX ?

Jeszcze jedno pytanie, jak Pod Studio GX ma się do Guitar Portu?


Dzięki  ;)


Pod Studio GX i Guitar Port to w zasadzie to samo. Różnią się tylko interfejsem, a w zasadzie  kształtem, no i Guitar Port był wcześniejszym wynalazkiem niż Pod Studio czy Tone Port.
Jeśli chodzi o Vst to poszukaj w dziale software, masz tam parę przykładów symulacji wzmaków, są nawet próbki mp3.
power to a being never dies

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #3 07 Maj, 2009, 09:45:12 »
Z tą różnicą, że POD Farm i tak wyszedł już nowszy niż jest na płytce, więc trzeba ściągać te niemal 100 MB. Jakieś 2 tyg temu nabyłem POD'a GX a wcześniej już miałem POD'a XT. Moje wrażenia:

1. Podpięty POD GX jako karta dźwiękowa buczy w momencie wyłączenia PC, i w momencie gdy system operacyjny uruchamia się (gdy jeszcze nie wykrył urządzeń USB) więc jako stały zamiennik karty dźwiękowej trochę może przeszkadzać
2. Brakuje mi REAMPingu
3. POD Farm jest o niebo przyjemniejszy w kręceniu gałkami symulacji i ogólnie tworzeniu patchy
4. Nie grzeje się tak jak POD XT ;-)
5. Latencja porównywalna

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #4 07 Maj, 2009, 11:11:15 »
Z tą różnicą, że POD Farm i tak wyszedł już nowszy niż jest na płytce, więc trzeba ściągać te niemal 100 MB. Jakieś 2 tyg temu nabyłem POD'a GX a wcześniej już miałem POD'a XT. Moje wrażenia:

1. Podpięty POD GX jako karta dźwiękowa buczy w momencie wyłączenia PC, i w momencie gdy system operacyjny uruchamia się (gdy jeszcze nie wykrył urządzeń USB) więc jako stały zamiennik karty dźwiękowej trochę może przeszkadzać
2. Brakuje mi REAMPingu
3. POD Farm jest o niebo przyjemniejszy w kręceniu gałkami symulacji i ogólnie tworzeniu patchy
4. Nie grzeje się tak jak POD XT ;-)
5. Latencja porównywalna

1. W moim przypadku nigdy się tak nie działo
3. 100 % popieram, to zasługa fajnej grafiki ;p
power to a being never dies

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #5 07 Maj, 2009, 14:01:32 »
Dobra zamówiłem GX'a i zobaczymy :D Dodają do niego teraz o ile się nie myle Ableton Live Lite 8 ,przyda się do nagrywania?

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #6 07 Maj, 2009, 14:06:10 »
Wiem, że sporo osób tego używa i chwali sobie, ale ja osobiście zainstalowałem i odinstalowałem po 10 minutach :-) Chyba za bardzo się do Cubasa przyzwyczaiłem...

1. W moim przypadku nigdy się tak nie działo

Hmmm, ciekawe. U mnie jest taki efekt, jak gdybym wyciągnął jacka od głośników z karty dźwiękowej i zwarł końcówkę palcami...

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #7 08 Maj, 2009, 01:43:31 »
Przyda sie.... Aczkolwiek ja go nie uzywam.... wole Fruity Loopa 7 z wtyczka ezDrummer i CoolEdit Pro 2... Jak dla mnie bardziej intuicyjny i praktyczny zestawik....
I'm back!

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #8 09 Maj, 2009, 01:40:27 »
No a mam jeszcze pytanie, czy ten Ableton Live Lite 8 obsługuje VSTi ?

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Pod Studio GX lub alternatywa?
« Odpowiedź #9 09 Maj, 2009, 11:12:12 »
Ma w opcjach jakies funkcje odnośnie VST, ale nigdy nie sprawdzałem, więc nic więcej nie napisze jak tylko to, że prawdopodobnie tak :]
I'm back!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
27285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2009, 02:41:44
wysłana przez BartekL
19 Odpowiedzi
13946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2009, 23:33:09
wysłana przez motyl
6 Odpowiedzi
7367 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 13:45:04
wysłana przez Tomek Martyniak
3 Odpowiedzi
2092 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 17:51:52
wysłana przez lokibalboa
8 Odpowiedzi
4120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 22:54:20
wysłana przez OfensywnyRondel