Autor Wątek: G LAB GSC-2/3  (Przeczytany 4965 razy)

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
G LAB GSC-2/3
« 28 Kwi, 2009, 22:56:59 »
Siemka!

Ma ktoś/miał ktoś styczność z tym sprzęcikiem (http://www.glab.com.pl/gsc-3)? Rozważam zakup jakiegoś takiego loopera i po przeczytaniu speca zastanawiam się nad tym gratem, warte to swoich pieniędzy? Z tego co wyczytałem to ma 6 pętli, sterowanie MIDI zew. urządzeń i zasila 6 efektów (dwa wyjścia są ponoć 500mA więc można by rozgałęzić).

Wygląda na sensowne rozwiązanie, ale może tylko tak mi się wydaje? Wyprowadźcie mnie z błędu ;)

PS. W ogóle jak już było o nim to nie bijcie, nie znalazłem :P
PS2. A w sumie to nie wiem w jakim dziale to napisać.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: G LAB GSC-2/3
« Odpowiedź #1 29 Kwi, 2009, 20:26:03 »
Miałem kiedyś okazję się tym pobawić. Ogólnie urządzenie ma w sobie wszystko czego trzeba. Jest bufor, pętle i stosunkowo prosta obsługa. Zastanawiałem się kiedyś nawet nad kupnem tego ustrojostwa, jednak wybrałem looper rackowy, bo wychodzę z założenia, że ciagnięcie sygnału kablami na kilka metrów mija się z celem. (gdybym miał na przykład zagrać koncert na stosunkowo dużej scenie, odległość sygnału od wzmaka rośnie. nie wiem na ile faktycznie pogorszyłoby to sygnał, ale przezornie wychodzę z założenia, ze wszystko co chociaż w najmniejszym stopniu modyfikuje dźwięk, powinno znajdowac się obok wzmaka z użyciem jak najkrótszych kabli). To co najbardziej mi się podoba w ofercie G-Laba to MGC-6. Jednak EM Custom stoi moim zdaniem najwyżej. Nie dość, że ceny sporo mniejsze, to jeszcze dodatkowo kazdy projekt możesz spokojnie zmodyfikować pod siebie.
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: G LAB GSC-2/3
« Odpowiedź #2 29 Kwi, 2009, 20:31:43 »
ja teżswego czasu sie nad tym zastanawiałem i wpadłem na coś takiego http://www.vempire-amps.com/?id=13
i oczywiście na wspomniane wcześniej EM http://www.emcustom.eu/step.html

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: G LAB GSC-2/3
« Odpowiedź #3 29 Kwi, 2009, 21:40:44 »
O, dzięki za te propozycje :D W sumie nie rozglądałem się jeszcze za niczym innym. Teraz właśnie pytanie czy sprzedawać FCB1010 które posiadam i kupić coś podłogowego czy zainwestować w jednostkę rackową i mieć sterowanie z FCB ;)

@Cynic: masz pod tym względem rację, za długie kable nie służą brzmieniu, ale przy takiej opcji odpada ewentualne majstrowanie przy kostkach pomiędzy kawałkami.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: G LAB GSC-2/3
« Odpowiedź #4 30 Kwi, 2009, 11:52:56 »
FCB nie jest złym pedalboardem. Wiadomo, że jakością wykonania nie grzeszy, ale w przypadku takiego urządzenia, nie za bardzo ma się co popsuć ;)

Jak już masz FCB, to ja bym postawił na rackowy sprzęt. Najlepiej coś od EM, bo tutaj masz pełną dowolność w modyfikacji projektu. Jeżeli do loopera potrzebujesz switchera do wzmaka, to kupuj Revolution 3. Reaguje co prawda na konkretne komunikaty CC i PC, ale można go wyposażyć we własną pamięć. (zamawiałem switcher do ampa i chciałem, żeby miał swoje własne komórki pamięci i przyciski edycyjne. cena wzrosła z 250 zł za normalnego Amp MIDI Switch Box'a do 350 zł).

A jeżeli chcesz tylko looper, to popytaj ludzi z EM o Loop Boxa i możliwości jego modyfikacji (rackowy chassis, własna pamięć i przyciski edycyjne, może dodatkowe loopy).

Szczerze polecam EM, bo chłopaki zmontują Ci wszystko co tylko chcesz, za cenę, która nie jest z kosmosu ;)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
19517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 18:09:53
wysłana przez Mr. Q
13 Odpowiedzi
6538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2012, 01:10:03
wysłana przez waleczny_gladiator
5 Odpowiedzi
2585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 22:13:05
wysłana przez gb66
3 Odpowiedzi
1944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2013, 01:02:12
wysłana przez Aerosmith
3 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2013, 15:52:51
wysłana przez gajet0828