Autor Wątek: zabezpieczenie wifi  (Przeczytany 3256 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
zabezpieczenie wifi
« 13 Kwi, 2009, 09:33:49 »
kurwa jebana w dupe mać!
Internet mi chodzi tak wolno że chuj. Mam w mieszkaniu bezprzewodowy router ktory dzieli mi netamiedzy mna  moim ojcem. Wifi nie jest zabezpieczone i na 90% jestem pewien ze jakis skurwysyn odemnie ciągnie neta. Panowie z UPC też tak twierdzą, ale tym to akurat wierzę w ostatniej kolejności, niby u nich wszystko gra...

Mógłby mi to ktoś maksymalnie łopatologicznym językiem wytłumaczyć jak zabezpieczyć sieć przed tym skurwysynem? Router jaki posiadam to netgear wpn ileś tam ;)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #1 13 Kwi, 2009, 09:40:46 »
Uruchamiasz stronę konfiguracyjną serwera www.routerlogin.net (standardowo tak jest - masz na dole routera napisane)
LOGIN: admin
hasło: password
Z lewej strony wybierasz: Wireless Settings (ten pierwszy od góry w dziale BASIC)
w części nazwanej Security Options zaznaczasz: WPA-PSK [TKIP] i na dole wpisujesz hasło dostępu do sieci 8-63 znaków im dłuższe i bardziej bezsensowne (tylko zapamiętaj) to lepiej...
obojętnie które WPA wybierzesz będzie dobrze.
WEP mija się z celem ponieważ wystarzy 10 minut i po zabezpieczeniu :) poszukaj na jutubie WEP CRACK ;) i zobaczysz...
Podobnie z filtracją adresów MAC można to zrobić, ale jest to łatwe do obejścia.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #2 13 Kwi, 2009, 09:46:36 »
podepne sie pod temat bo mam tez problem z netem

mam VISTE i od razu przepraszam tych których uraziłem

problem jest taki mam dwa kompy laptek (vista) i stacjonarke (XP) oczywiscie spiete razem routerem linksys cos tam
na stacjonarce net jest smiga wolno bo wolno ale jest
na laptopie siec niby jest pokazuje "Access: local and internet" ale do netu sie wejsc nie da

ktos ma jakis pomysł??

wczesniej bylo ok problem wystąpił jak przedwczoraj wymieniłem ram w laptku

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #3 13 Kwi, 2009, 10:01:38 »
Uruchamiasz stronę konfiguracyjną serwera www.routerlogin.net (standardowo tak jest - masz na dole routera napisane)
LOGIN: admin
hasło: password
Z lewej strony wybierasz: Wireless Settings (ten pierwszy od góry w dziale BASIC)
w części nazwanej Security Options zaznaczasz: WPA-PSK [TKIP] i na dole wpisujesz hasło dostępu do sieci 8-63 znaków im dłuższe i bardziej bezsensowne (tylko zapamiętaj) to lepiej...
obojętnie które WPA wybierzesz będzie dobrze.
WEP mija się z celem ponieważ wystarzy 10 minut i po zabezpieczeniu :) poszukaj na jutubie WEP CRACK ;) i zobaczysz...
Podobnie z filtracją adresów MAC można to zrobić, ale jest to łatwe do obejścia.


dzieki wielkie! obadam w wolnej chwili. kombinowalem cos tam w tym panelu, ale skonczylo sie na tym ze tak zabezpieczylem siec ze sam sie do niej nie moglem wbić :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #4 13 Kwi, 2009, 11:54:53 »
tak zabezpieczylem siec ze sam sie do niej nie moglem wbić :D

Ciekawe czy temu komuś działała szybciej? :D

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #5 13 Kwi, 2009, 12:04:30 »
tak zabezpieczylem siec ze sam sie do niej nie moglem wbić :D

Ciekawe czy temu komuś działała szybciej? :D

watpie zeby sam mogl wtedy tez korzystać.
swoją drogą, skrajne skurwysyństwo podpinać się pod prywatną sieć.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #6 13 Kwi, 2009, 12:19:01 »
Ja zastanawiam się nad routerem z OpenWrt i OpenVPN :pc:

swoją drogą, skrajne skurwysyństwo podpinać się pod prywatną sieć.
Strasznie wkurwiająca sprawa - tymbardziej, że można wziąść się za łamanie "zabezpieczonej" sieci WiFi bez dużej wiedzy na ten temat :-\

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #7 13 Kwi, 2009, 12:21:06 »
swoją drogą, skrajne skurwysyństwo podpinać się pod prywatną sieć.
Kumpel w bloku miał 3 sieci dookoła siebie, na 2uch ściągał, na jednej chodził po internecie i nie płacił nic :P

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #8 13 Kwi, 2009, 12:24:40 »
swoją drogą, skrajne skurwysyństwo podpinać się pod prywatną sieć.
Kumpel w bloku miał 3 sieci dookoła siebie, na 2uch ściągał, na jednej chodził po internecie i nie płacił nic :P

no i jest skurwysynem :D

internet obecnie nie jest az tak drogi zeby robic takie rzeczy. ja sam place kolo 60 zł za miesiąc za łącze 2 mb, a teraz sa jeszcze wieksze promocje i za ta sama cene mozna koło 8-10 mb dorwać, więc kierwa nie rozumiem tego. to nie majątek.

tak czy siak mam juz pass zalozony, zobaczymy jak dlugo to przetrwa.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #9 13 Kwi, 2009, 12:31:49 »
tak czy siak mam juz pass zalozony, zobaczymy jak dlugo to przetrwa.

Napisz recenzję na stronę :P

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: zabezpieczenie wifi
« Odpowiedź #10 13 Kwi, 2009, 13:05:30 »
O ile złamanie WEPa to jest kilkanaście do kilkudziesięciu minut to z WPA nie jest już tak łatwo. Jest o tym sporo w sieci możecie sobie poczytać. Sam testowałem sieci sąsiadów przy pomocy Backtrack'a i kompa z kartą atheros :) Przy generowaniu odpowiedniego ruchu poprzez wstrzykiwanie pakietów najszybciej sieć padła mi po 12 minutach :D

Budzan, jak już poustawiasz to w netgearze to nie zapomnij o zmianie standardowego hasła dostępu do strony routera, bo jak zostawisz admin i password to każdy wjedzie i pozmienia i nawet Ty do sieci bez resetu routera nie wejdziesz...

Jeśli chodzi o sprzęt to polecam LINKSYS WRT54 GL, można na niego wgrać sobie tomato (IMO lepsze niż ddwrt) i jeszcze efektywniej wykorzystać możliwości routera. Co prawda ceny tych linksysów poszły w górę przez kurs dolara. Ja kupowałem za 169zł a teraz chodzą po ok 250zł, ale warte są każdej złotówy :)