Autor Wątek: Grubszy set strun i problem....  (Przeczytany 5377 razy)

Offline bartosss

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Unanswered
Grubszy set strun i problem....
« 11 Kwi, 2009, 19:28:33 »
Powitać forumowiczów, mam nadzieje że za bardzo nie będziecie jechać nowemu :) .
Przejdę do sedna problemu.
Droga redakcjo BRAVO, posiadam pagaj Jebanez 7420, zasadniczo miałem w nim zawsze struny w rozmiarze 9-54 przy standardowym stroju HEADGHE. Potrafię wyregulować(menzura,krzywizna gryfu,akcja ) gitarę na tych strunach idealnie .Natomiast zachciało mi się grubszych drutów i nabyłem set 10-59 i jest kupa, ponieważ struna najgrubsza H strasznie wali o progi i to we wszystkich pozycjach. Zjawisko wygląda tak że drganie tej struny jest tak duże że nawet ustawienie akcji strun mega wysoko nie pomaga. Nie ogarniam tematu, co można w takiej sytuacji zdziałać ?
Z góry dzięki za pomoc

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Możesz wystawić wiosło na allegro, ewentualnie spróbować wyregulować krzywiznę gryfu ;)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline bartosss

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Unanswered
Krzywizną się bawiłem, nic to nie zmienia w kwestii drgania struny po jej szarpnięciu...
Jakieś inne pomysły ?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak nie starcza śrubek na siodełku trza cały most podnieść I think...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jak nie starcza śrubek na siodełku trza cały most podnieść I think...

Taaak, ale nie przy zmianie cieńszego setu na grubszy.

@ bartosss, brzęczy Ci bo zamiast bawić się, powinienneś nauczyć się ustawiać krzywiznę gryfu. W internecie jest masa opracowań na ten temat, więc googluj. Nie wierzę, że struny "brzęczą" Ci na całej długości gryfu, chyba, że struna jest wadliwa. Foty proszę (W MAKRO) mostka i gryfu z wszystkich stron

Offline bartosss

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Unanswered
Fotki chętnie bym zrobił, ale nie posiadam aparatu :/
Co akcji strun , ustawiłem tak że na 12 progu mamy 1,5mm ,a na 24 progu 2mm . Krzywizna ustawiona tak, że po dociśnięciu 1 i 24 progu na strunie E1, na progu 8 mamy szparkę w granicach 0,4 , 0,5 mm .
Dać akcję strun wyżej ?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
nie posiadam aparatu :/

to pozycz od kolegi, chyba teraz na komunie daja cyfraki, to ktos ze znajomych powinien miec

Offline bartosss

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Unanswered
nie posiadam aparatu :/

to pozycz od kolegi, chyba teraz na komunie daja cyfraki, to ktos ze znajomych powinien miec
Komunię to miałem ponad 15 lat temu ...i dostałem bmx-a .Ogarnę aparat na dniach i postaram się zrobić szczegółowe fotki .
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2009, 22:19:33 wysłana przez bartosss »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
To wpadnij na gej party warszawskie, to Cipo ustawiam, tylko przywieź ze sobą BMX'a :)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
To juz wiesz czego nie kupowac mlodym w rodzinie ;)

Offline bartosss

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Unanswered
To wpadnij na gej party warszawskie, to Cipo ustawiam, tylko przywieź ze sobą BMX'a :)

Bardzo chętnie bym wziął :), ale z tego co pamiętam to został zajumany dawno temu.
Co do regulacji, to pokombinuje jeszcze trochę .
 Jest opcja żeby jakiś życzliwy siódemkowiec wstawili fotkę swojego dobrze ogarniętego gryfu (12,24 próg, krzywizna) ?
Może coś przeoczyłem... No na przemiły uj brak mi pomysłów. Ustawienie wygląda poprawnie, a druty bzykają :(   

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Zajebie! :) Jutro jak będę w pracy zrobie Ci step by step. Postaraj się natrzepać foty

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Zajebie! :) Jutro jak będę w pracy zrobie Ci step by step. Postaraj się natrzepać foty

Sinnerro , a nie obiecywałeś kiedyś takiego tutka na sajta ? Może by przy okazji dwie muchy walnąć jedną gazetą? ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Zajebie! :) Jutro jak będę w pracy zrobie Ci step by step. Postaraj się natrzepać foty

Sinnerro , a nie obiecywałeś kiedyś takiego tutka na sajta ? Może by przy okazji dwie muchy walnąć jedną gazetą? ;)

Nawet o tym pomyślalem jak puściłem posta. Pełne info o pro setapie z użyciem podstawowych narzędzi, ale jest jeden problem.

Mogę to zrobić na przykładzie mojej gitary, ale co z wiesłami z floydem i wariacjami? Co z TOM'ami, Fixed? Każda z tych gitar wymaga lekko innego podejścia. Liczę na gej party warszawskie, porobie kilka fot, poustawiam ze dwie-trzy gitary użytkowników (jeśli się zgodzą) i jeśli nie zajebię się zbyt szybko, to cyknę arcik :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Po pijaku? I nie mów, że nie, bo nie wiesz jeszcze ile przywiozę.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jeśli jesteś rdzennym lubliniakiem, to już się boję :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
12654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 17:47:00
wysłana przez DuncanS
15 Odpowiedzi
7829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
18 Odpowiedzi
9728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2008, 19:41:14
wysłana przez johnny_ibz
8 Odpowiedzi
3516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 17:44:32
wysłana przez Turgon
16 Odpowiedzi
18358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2010, 13:46:52
wysłana przez piotreksu