Autor Wątek: problemy z PODem  (Przeczytany 8781 razy)

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
problemy z PODem
« 10 Kwi, 2009, 11:20:03 »
na wstępie chciałem podziękować za pomoc w wybraniu procka gitarowego - wybrałem POD'a X3 Live, ale pojawił się problem - wczoraj na próbie podpinam go do piecyka (Line 6 Spider 212) i cały czas coś mi szumi :-\ poza tym sygnał z poda jest bardzo cichy :-\ ktoś może spotkał się z podobnym problemem i wie co na to można zaradzić? z góry dzięki za pomoc
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #1 10 Kwi, 2009, 11:46:59 »
Normalnie w input? No to nie ma bata, musi szumieć. Łaczysz szeregowo dwa preampy.
A geja ekspresji docisnąłeś??
Bo ja bez przerwy o tym zapominam i mam takie "CZEMU SUKA ZNOWU NIE DZIAŁA?!"

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #2 24 Cze, 2009, 23:58:14 »
witam po raz kolejny po długiej absencji na forum, potrzebuję fachowej, a jak nie fachowej to przynajmniej szczerej rady odnośnie mego nieszczęsnego POD'a X3 Live... nie chcę dublować tematów, ale zanim przeczytam wszystkie... oto moje pytania:

1. jak skalibrować padał głośności żeby równo działał? bo niby jest ok, na max odchylony 0% wciśnięty 100% ale podgłaszając stopniowo jest duży przeskok w pewnym momencie? czy może to nie kwestia kalibracji?

2. jak najlepiej podłączyć POD'a i do jakiego sprzętu za rozsądną cenę żeby fajowo brzmiał? do heada i paki, czy końcówki mocy i paki, czy jeszcze inaczej? i jakie efekty (preampy, boostery i co tam jeszcze) wpiąć po drodze?

byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo słabo się na tym znam...
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #3 25 Cze, 2009, 00:00:21 »
1. jak skalibrować padał głośności żeby równo działał? bo niby jest ok, na max odchylony 0% wciśnięty 100% ale podgłaszając stopniowo jest duży przeskok w pewnym momencie? czy może to nie kwestia kalibracji?

Cytuj
Q: How do I calibrate the pedal on my PODxt Live?

A: Setting the calibration on your PODxt Live pedal is simple. Just follow these steps:

1. Make sure there is nothing connected to your PODxt live aside from the power cable.

2. Power up the PODxt Live while holding down the Bank Up switch.

3. Press the Amp button to zero current settings.

4. Move the pedal all the way to the heel back position, then all the way forward until the toe switch clicks. You will want to stand up and shift all of your weight to the toe position until you see the WAH light turn on.

5. Wait 10 seconds, then power the PODxt Live off and back on again.

6. Your pedal is now calibrated.

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #4 25 Cze, 2009, 08:28:35 »

2. jak najlepiej podłączyć POD'a i do jakiego sprzętu za rozsądną cenę żeby fajowo brzmiał? do heada i paki, czy końcówki mocy i paki, czy jeszcze inaczej? i jakie efekty (preampy, boostery i co tam jeszcze) wpiąć po drodze?

byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo słabo się na tym znam...

Imho takie zabawki do czego innego służą. W domu do kompa albo na probie do mixera/końcówki. Jesli masz na uwadze heada to myśle że poda mozna sobie darować. Ja przynajmniej nie widze tego w takiej koniguracji z dobrym headem tzn szkoda tego heada ale to tylko moje zdanie :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #5 25 Cze, 2009, 13:19:02 »

2. jak najlepiej podłączyć POD'a i do jakiego sprzętu za rozsądną cenę żeby fajowo brzmiał? do heada i paki, czy końcówki mocy i paki, czy jeszcze inaczej? i jakie efekty (preampy, boostery i co tam jeszcze) wpiąć po drodze?

byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo słabo się na tym znam...

Imho takie zabawki do czego innego służą. W domu do kompa albo na probie do mixera/końcówki. Jesli masz na uwadze heada to myśle że poda mozna sobie darować. Ja przynajmniej nie widze tego w takiej koniguracji z dobrym headem tzn szkoda tego heada ale to tylko moje zdanie :D

A dlaczego?

Co do pytania, jeśli wepniesz w heada, to polecam return pętli, czyli defacto w końcówkę mocy, pod ma opcję do wpinania w pre, ale to przecież preamp jakby nie było...

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #6 25 Cze, 2009, 14:33:37 »

2. jak najlepiej podłączyć POD'a i do jakiego sprzętu za rozsądną cenę żeby fajowo brzmiał? do heada i paki, czy końcówki mocy i paki, czy jeszcze inaczej? i jakie efekty (preampy, boostery i co tam jeszcze) wpiąć po drodze?

byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo słabo się na tym znam...

Imho takie zabawki do czego innego służą. W domu do kompa albo na probie do mixera/końcówki. Jesli masz na uwadze heada to myśle że poda mozna sobie darować. Ja przynajmniej nie widze tego w takiej koniguracji z dobrym headem tzn szkoda tego heada ale to tylko moje zdanie :D

A dlaczego?

Co do pytania, jeśli wepniesz w heada, to polecam return pętli, czyli defacto w końcówkę mocy, pod ma opcję do wpinania w pre, ale to przecież preamp jakby nie było...


Poprostu  dla mnie takie procki paskudza dzwiek dobrego wzmaka. Ten procek jest dobry dla tego że ma dobre symulacjie wzmaków, a nie dlatego że ma dobre efekty modulujące. Jeśli skorzystamy z symulacji wzmków w podzie automatycznie head juz przestaje być potrzebny zostajemy tylko przy końcówce. Natomiast w pętli dla mnie takie procki nie brzmią tak jak powinny. Jedyne na + dla mnie to wygoda włączenia efektów jakch się chce i ile sie chce jednym przyciskiem. No ale to sa moje odczucia i napewno to tylko kwestia religii :P

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #7 25 Cze, 2009, 17:47:34 »
No to ja mam zupełnie odwrotnie, IMO symulacje efektów to jeden z większych plusów PODa XT, natomiast symulacje wzmacniaczy bywają różne, cleany i low gainy bardzo słabo, hi gain w większości bardzo OK

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #8 25 Cze, 2009, 19:37:24 »
co czyli proponujecie połączenie POD -> końcówka mocy -> paczka? i teraz pytanie, jaka końcówka i jaka paczka? ktoś ma jakieś doświadczenie? porady?
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #9 25 Cze, 2009, 20:33:46 »
moje doświadczenie jest słabe, mojego poda na początku wpinałem w return combo Marshall'a DSL, wpiętego w pakę Orange 4x12, potem pake sprzedałem i grałem z głośnika DSL, ostatecznie skończyłem wpinając to w przody starego combo tranzystorowego z lat 80 Rolanda. Na wszystkim brzmiało mega inaczej, co nie znaczy, że gorzej, lub lepiej... Zagra na każdej konfiguracji, a opcji customizacji z pokładu samego urządzenia masz w pizdę, sam korektor pokładowy, choć ma 4 pasma jest uber kreatywny

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #10 25 Cze, 2009, 21:01:15 »
ja gdzieś kiedyś wyczytałem (być może nawet na ss.pl) że przy podłączeniu 2uch preampów szeregowo (pod wpięty w line in we wzmacniaczu) poziom szumów jest dużo wyższy niż przy podpięciu poda przez return pętli. Nie sprawdzałem przez return ale grałem na podzie podłączonym normalnie przez line in do wzmacniacza kustom defender (lampa, chyba ze 30-40W) i jakichś mega- szumów nie było słychać, w miarę wiernie odwzorowywało brzmienie samego poda na słuchawkach (też kwestia EQ we wzmaku) i ogólnie brzmiało to dość fajnie. Tylko że ten kustom do koncertowania się nie nadaje, ledwo stykał na próby..

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #11 25 Cze, 2009, 21:10:02 »
ja gdzieś kiedyś wyczytałem (być może nawet na ss.pl) że przy podłączeniu 2uch preampów szeregowo (pod wpięty w line in we wzmacniaczu) poziom szumów jest dużo wyższy niż przy podpięciu poda przez return pętli.

"ja gdzieś kiedyś wyczytałem" nie jest opinią pożądaną na tym forum. Zrozum to, a będziesz zdrowszy

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #12 25 Cze, 2009, 21:50:04 »
Nie sprawdzałem przez return ale grałem na podzie podłączonym normalnie przez line in do wzmacniacza

ale "ale grałem" jest ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #13 25 Cze, 2009, 22:03:34 »
co czyli proponujecie połączenie POD -> końcówka mocy -> paczka? i teraz pytanie, jaka końcówka i jaka paczka? ktoś ma jakieś doświadczenie? porady?
Poszukaj, tutaj, w konkurencyjnych serwisach... Kurde, nie chce mi się po raz 30-ty pisać tego samego. Jak nie znajdziesz to się odezwij.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #14 25 Cze, 2009, 22:55:41 »
Ja mam jedna rade, ogrywaj i jeszcze raz ogrywaj.

Na pigmeju byl w faqu o tym temat, gdzie pare cennych informacji z zakresu tanszych rozwiazan jest.

Nie znam X3 na tyle zeby Ci konkretnie pomoc(poniewaz bawilem sie nim tylko wpietym w zestawik szerokopasmowy), jednak XT sprawa nie byla taka prosta, ze head, paczka i odrazu brzmi bardzo wporzo. Trzeba bylo nad sprzetem przysiasc.

Osobiscie mi z lampeczkami gadal najprzyzwoiciej 2.0, Xt to byla galkologia, ktora zabierala mi fun z gry, bo brzmienia czyste graly lepiej w innym trybie output mode a przesterowane w innym, a jak wiadomo z buta ich sie zmieniac nie da. Jednak Xt wpiety do niektorych szerokopasmowcow, tez wcale dobrze nie gadal(w zadnym trybie, a dodam ze nie byly to tanie sprzety). Takze moja rada jest jedna - grac i jeszcze raz grac. Poczytaj co ludziom siedzi z X3-kami i sproboj, a nuz widelec podpasuje.


ja ze swojej strony moge polecic budzetowe, ale bardzo dobre rozwiazanie - lampowe combo peavey classic Vt 50W. Da sie wyrwac za ok 1kzl, a jako naglasniacz PODa jest idealny.
No pain No gain !

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #15 26 Cze, 2009, 15:33:42 »
a co myślicie o
http://www.riff.net.pl/?p=15616

i ewentualnie jaką głowę/końcówkę do tego?
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: problemy z PODem
« Odpowiedź #16 26 Cze, 2009, 18:31:11 »
o pakach do 1k jest temat
http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/jaka-kolumienke-za-1k/

ja nie grałem na tej paczce wiec nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem dlatego skiknij do riffa i ograj
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Problem z Podem

Zaczęty przez deely Hardware

1 Odpowiedzi
2262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2009, 18:40:35
wysłana przez fireboy
11 Odpowiedzi
4221 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2011, 09:58:19
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
2192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2012, 05:50:21
wysłana przez pivo
1 Odpowiedzi
1164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2013, 15:30:39
wysłana przez niedziak
3 Odpowiedzi
4884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2019, 21:18:11
wysłana przez Tadeo