Autor Wątek: Modyfikacje kaczki Dunlop Crybaby GCB-95  (Przeczytany 74437 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Sorry, że odkopuję, ale nie daje mi to spokoju, atemat jak najbardziej trafny.

Planuję w GCB95 zamontować diodę 5mm, żeby widzieć, kiedy jest włączona, bo ze słyszeniem na koncertach czasami bywa kiepsko :]
Korzystam ze strony stinkfoot.se, tam jest to ładnie opisane, mam wszystkie części, tylko pojawia się problem, a w sumie dwa.
http://stinkfoot.se/archives/553
Jakiego rezystora mam użyć przed diodą? Prawo Ohma i niektórzy zgodnie z nim twierdzą, że skoro ta dioda ma U=3,3V, I=20mA, a prądzik w GCB to 9V, to powinno się tam wstawić rezystor ok. 300 omowy. (R= 9V - Udiody / Idiody)
A na rzeczonej stronce pan pisze, żeby wstawić rezystor w okolicach od 1k do 10k. O rząd wielkości inne wartości, z czego to wynika? A może coś źle policzyłem i powinienem właśnie wstawić 3kiloomy, a nie 300 omów?
A drugi problem - planuję wystawić diodę na zewnątrz, kupiłem ładną metalową oprawkę (LED holder). Ale... jak to się montuje poprawnie? :D




Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Ustal prąd na okolice 10mA. to w zupełności wystarczy. Może być 1k, czy coś z koło tego. Jak będzie za jasno, to rezystor zwiększasz, jak za ciemno to analogicznie w drugą stronę.

Co do tego holdera, to właśnie tak jak to jest na zdjęciach.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Aha, to popróbuję z posiadanymi rezystorami.

Holder mnie strasznie skonfundował, bo ta plastikowa część z dwóch stron ma tylko małe dziurki, potem uznałem, że z jednej strony ją poszerzę, żeby cała nóżka katody weszła.

Orange

  • Gość
Odkopuję temat, bo mam problem ze swoją kwaką. Kupiłem zepsutą - chciałem pogrzebać w niej i doprowadzić do stanu używalności. Na dzień dobry miała wyrzucony bufor i zrobiony bypass. Polutowałem toto od nowa zgodnie z tą stronką:
http://tetsuoelectronics.wordpress.com/category/modifications-gone-wrong/
http://stinkfoot.se/archives/546

Czyli w buforze mam wyjęte 6 pierdółek, założony 3pdt. Efekt puszcza sygnał na bajpasie - jest ok. Kiedy włączam kakę automatycznie ścisza w hooy i na dodatek nie waha. Help! bo straciłem cała sobotę na to kurestwo...

Offline awl67

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Witam,

Chciałem tylko napisać, że zrobiłem modyfikację i jest super. Mam tylko jedną uwagę, mam wrażenie, że zakres działania potencjometru regulującego Q kończy się na 1/4 obrotu, przynajmniej ja kręcąc dalej nie słyszę różnicy. Czy można to zmienić np. zmieniając wartość  potencjometru lub rezystora?

Pozdrawiam i dzięki za fajny mod.

Offline lot_tt

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Witam,
Mam pytanie czy możliwe jest zmodowanie omawianej kaczki tak aby gdy jest wyłączona działała jako pedał volume lub ekspresji. Mam dwie kaczki gcb95 i 535 i mało miejsca w pedalboard'zie :) zmieszczę jeszcze tylko jeden pedał a potrzebuje mieć volume i regulacje ekspresji do boss'a dd-20. Dodam że chce mieć obydzie kaczki, wiec rezygnacja z jednej z nich nie wchodzi w grę. Ktoś doradzi, pomoże ???   

Orange

  • Gość
na volume/wah da się przerobić, ale to się zupełnie mija z celem. Ustawisz sobie głośność pedałem, jak chcesz zakwakać to i tak będziesz miał skok głośności włączając kaczkę. a na ekspresji pedał nie wiem.

Offline lot_tt

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
tak sie skłąda ze volume uzywam jedynie do tworzenia "klimatu" i sadze ze większość ludzi tak robi, bardziej nie pojmuje jak można rozkręcać wzmacniacz po to żeby go pedałem ściszać szczególnie kiedy ktoś gra wyłącznie na lampiakach tak jak ja więc takie "lenistwo" mija sie z celem. Do ściszania/zgłaśniania wzmacniacza służa mi ręce.  Poza tym w jcm 800 mam wyjście na pedał głośności ale nie miałem nigdy potrzeby go podłączać. Dla mnie pedał volume to innymi słowami efekt. 

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
sory za odkopywanie, ale macie może instrukcje jak zrobić z gcb95 - zw45? bo kurde brakuje mi gejna :D
kupie pasywny pickup brige do 7

Orange

  • Gość
Czerwpny fasel, zmiana kilku rezystorków i kondziołka, plus tru bajpass :D
Poczytaj tutaj:
http://www.diystompboxes.com/smfforum/index.php?topic=87061.0