Autor Wątek: Modyfikacje kaczki Dunlop Crybaby GCB-95  (Przeczytany 74421 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Brać lutownicę i próbować lutować SMD, a nie marudzić.
Nie ma z tym większych problemów ;) Trzeba chcieć!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Już znalazłem gościa który się tym zajmie, albo sam to jakoś ogarnę :) w końcu jestem elektronikiem z wykształcenia :P ale od razu mówię że miałem same dwóje :)

ps. płytka nie jest z elementami SMD, chciałby zobaczyć kozaka co katuje SMD wielką transformatorową lutlampą :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Noo, ten gosc jest nawet uzytkownikiem tego forum. Dal bys rade sam bez problemow

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
NO to bardzo mi miło :) wiesz może i mógł bym spróbować sam, ale jak bym coś spieprzył to nie wiem czy bym dał radę to odkręcić :)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
A wie kto jak machnąć tru bajpas do ZW-45? Nie znalazłem bardziej trafnego tematu a nowego zakładać nie wypada ;)

Online Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Jest ktoś w Krakowie kto chciałbym pomóc z tru bajpasem do 95gcb ?? Bo sam się nie chce zabierać bo coś spierdolę ;D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
przewieź go swoim samochodem, sam się zrobi ;)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Online Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Kurwa koniec żartów na temat Kranka !

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Przychodzi baba do lekarza, a tam krank zjebany :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Online Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
ja przynajmniej sobie chwilę pograłem :P


btw. ja się serio pytam

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Sam to zrób. Tam się nie da nic spierdolić
Chyba, że jesteś ułomny ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich.
Mam nadzieję, że poniższe wypociny Wam się przydadzą ;)
Nie krępujcie się z żadnymi pytaniami na gg czy na pw odnośnie poniższych, a także innych modów, moją pasją jest elektronika więc postaram się Wam pomóc ;)



1. Wah range mod - pozwala zmieniać częstotliwość na jakiej działa kaczka
2. Variable Q mod - pozwala przesuwać punkt przy którym kaczka rezonuje
3. Fine tune mod - pozwala przesuwać w dół zakres regulacji pedała

Wszystkie te opcje są dobrze znane z CryBaby DB01, możemy je jednak wykonać małym kosztem modyfikując najtańszą wersją: GCB95

Co potrzebujemy:
-lutownica
-cyna, kalafonia
-odsysacz do cyny
-podstawowe narzędzia


Do "Wah range mod" potrzebujemy:
-obrotowy przełącznik 6 pozycyjny (może być więcej lub mniej pozycji uzyskamy wtedy mniejszy/większy zakres regulacji
-kondensatory (foliowe lub polipropylenowe) 6 sztuk lub więcej. Wartości 1,2nF, 1,8nF 3,9nF, 6,8nF, 15nF, 27nF (można kombinować z wartościami, im większa wartość tym więcej dołu)
-kawałek przewodu :)

Do "Variable Q mod" potrzebujemy:
-potencjometr montażowy 1k ohm/liniowy (jeśli ktoś woli potencjometr na zewnątrz obudowy to może być zwykły)

Do "Fine tune mod" potrzebujemy:
-potencjometr montażowy 5k ohm/liniowy (jeśli ktoś woli potencjometr na zewnątrz obudowy to może być zwykły)

Ad1.
1. Po jednej nóżce każdego kondensatora łączymy ze sobą (tak jak na rysunku poniżej)
2. Drugie nóżki kondensatora łączymy do kolejnych pozycji przełącznika
3. Lutujemy przewód do środka przełącznika, oraz drugi przewód do punktu połączenia kondensatorów.
4. Drugie końce przewodów lutujemy do nóżek kondensatora C5 10nF (biały kondensator zaznaczony czerwonym kwadratem na rysunku.

Jeśli nie chcesz wiercić w obudowie, możemy dobrać odpowiedni dla nas kondensator i wlutować go na miejsce C5. Żeby zwiększyć pojemność tego kondensatora nie musimy go wylutowywać, wystarczy dolutować do niego równolegle inny kondensator, a ich pojemności się zsumują.

Ad 2.
1. Wylutowujemy R17 (to ten oznaczony tylko jednym czarnym paskiem
2. Wlutowujemy na to miejsce potencjometr 1k, pamiętając o zwarciu środkowej nóżki z boczną (tak jak są połączone czerwoną linią na obrazku). Variable Q mod gotowy ;]

Ad. 3.
1. Jeśli mamy taką samą płytkę jak na obrazku to przecinamy ścieżki tak jak jest zaznaczone na fotografii. (jeśli płytka wygląda inaczej proszę wstawić jej zdjęcie w poście/wysłać na PW/GG)
2. Odsysamy cynę z pól lutowniczych gdzie będzie przylutowany potencjometr fine tune.
3. Wlutowujemy potencjometr w te pola, pamiętając o zwarciu środkowej nóżki z boczną (tak jak są połączone czerwoną linią na obrazku).
4. Wlutowujemy przewody tak jak na obrazku (te żółte)
5. Cieszymy się ze zrobionego moda :)







CIĄG DALSZY NASTĄPI :)

P.S.
Jedno mnie ciekawi, mianowicie czemu w GCB95 miałem dławik Fasela   :o

Pozdrawiam
GKoz
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2010, 17:50:47 wysłana przez gkoz »

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Może jeśli kupiłeś używke to poprzedni właściciel go wpierdzielił ;)

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
kupiłem nówke ze sklepu :D

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
To w takim razie bardzo ciekawa przypadłość :D

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Mi to jak najbardziej odpowiada :D

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
gkoz powiedz mi, jakie wartości kondensatorów dajesz przy sześciopozycyjnym przełączniku?
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Online Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Gkoz chcesz mi pomóc z tru bajpasem ? :P

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
gkoz powiedz mi, jakie wartości kondensatorów dajesz przy sześciopozycyjnym przełączniku?
1,2nF, 1,8nF 3,9nF, 6,8nF, 15nF, 27nF tak jest w oryginalnym DB01, a to 10nF co jest na płytce jest podmienione na 8,2nF

Osobiście moim ulubionym jest połączenie 10nF z 4,7nF czyli 14,7nF. Kombinuj w przedziale tych wartości a znajdziesz co potrzebujesz, pamiętaj że im większa wartość tym niżej kaczka będzie kwakać i na odwrót z niższymi wartościami.

Gkoz chcesz mi pomóc z tru bajpasem ? :P
Nie ma problemu, odezwij się na PW, albo na GG

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
no wiem, bo mam 22n i jak podkręcę Q, to mi oscyluje w połowie zakresu pedału. :D schizowo się robi z flangerem i dużą ilością delaya.
edit.
1. Jak ten przełącznik z diagramu łączy?
2. ten fine tune mod to elektronicznie zrobiony trick z przekręcaniem osi potka?
nieważne, już wiem.
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2010, 22:35:33 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Dostałem informację zwrotną od Dunlopa odnośnie tego Fasela:

"Grzegorz,
 
We upgraded the GCB95 about a year ago to include the red fasel
inductor.  What you're seeing is normal as all newer models will have
this installed. 
 
Cheers,
Alexander Lockwood
Electronics Technician
Dunlop Manufacturing, Inc.
alockwood@jimdunlop.com
www.jimdunlop.com
 
live to play live(r)"

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Fajny set, dobra robota. Zastanbawia mnie tylko dlaczego nigdy nie widzę modów dotyczących wymiany tranzystorów? W Twojej sa MPSA18? Przecież to ma z 900hfe, spróbuj dać BC108, coś z gainem w okolicach 200hfe, zobaczysz jak wiele z brzmienia odżyje. Te mody które zarówno Ty jak i autor tematu przedstawił zmiebniają w zasadzie sweep i próg zadziałania kaki, core barwy i ziarno niewiele się zmieniło

Pozdro, czekam na part II

EDEK - to było na g.pl kiedyś tam?

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
MPSA18 będzie miało hfe w okolicach 700, a BC108 zależnie od wersji ma hfe=200-500, a w porywach nawet 800 :)
W każdym razie mam kilka garści BC107-109 w rozmaitych wersjach, więc jak będę miał czas to potestuję.
Przy okazji robienia boosta na opampie, zrobie także bufor na jednym opampie zamiast tego stockowego wtórnika emiterowego na tranzystorze. Jeszcze się może pobawię rezystorem od prądowego USZ w emiterze pierwszego tranzystora, też powinno śmiałe zmiany robić, nawet dość podobne jak podmianki tranzystora myślę, bo też będziemy regulować wzmocnienie.
to było na g.pl kiedyś tam?
Nie wiem, nie kojarzę

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
MPSA18 będzie miało hfe w okolicach 700

od 500-1500 http://www.redrok.com/NPN_MPSA18_45V_100mA_0.625W_Hfe400_TO-92.pdf

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/motorola/MPSA18.pdf

Zresztą i tak o kilka razy za duzo.

Mialem na mysli BC108, prefixy B i C rzeczywiście mają wyższy zakres