Autor Wątek: [NGD] Black Mamba 2.0  (Przeczytany 751 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
[NGD] Black Mamba 2.0
« 11 Maj, 2024, 11:42:41 »
NGD z zaskoczenia.

Szukałem siódemki barytonowej z ET do "studia", prostej łatwej i przyjemnej bez bajerów. Byle dobrej.
Niestety do 7k nie ma nic co by mnie usatysfakcjonowało. Postanowiłem więc wytanić i ulepszyć moją pierwszą gitarę lutniczą no i wyszło to:

Spoiler

Korpus z jesionu europejskiej (ciężki jak skurvesyn), gryf 3 części klon z węglem, podstrunnica richlite.
Stalówki, klucze blokowane Gotoha, Evertune i DiMarzio D Activator i LiquiFire.
Korpus wykończony bejcą i olejem (główka też), gryf natural olej.

Spoiler

Spoiler

Poczatki mamy bolesne, bo Schaller Megaswitch okazał się zj*bany i poszedł na gwarancję.
Podobnież po raz pierwszy mam problemy Evertunem, cuda wianki, nie chce się wierzyć.

Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Nie ma to jak czarny supestrat. Taki Solar. Tylko lepszy. Ale trochę zepsuty.
 :facepalm:

mniut i piah

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Odp: [NGD] Black Mamba 2.0
« Odpowiedź #1 12 Maj, 2024, 23:15:20 »
Jednak evertune nie jest lekiem na całe zło ? Co tam poszło nie tak ?
W teorii jak gitara grała przed założeniem evertune to powinna grać po (tylko z mniejszym sustainem hehe)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Odp: [NGD] Black Mamba 2.0
« Odpowiedź #2 13 Maj, 2024, 08:25:17 »
Gitara nie grała przed założeniem Evertuna, bo to nowa gitara ;)
Jestem w trakcie rozmów z custom service, na moje oko nie wszystkie moduły działają prawidłowo. Stawiam na złe parametry sprężyn. To moja szósta gitara z ET i żadna poprzednia się tak nie zachowywała.
mniut i piah

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Odp: [NGD] Black Mamba 2.0
« Odpowiedź #3 13 Maj, 2024, 22:37:08 »
Z tymi mostkami to trochę jak według instrukcji, floyd też pięknie działa i stroi jak śrubki i sprężynki są odpowiednie i odpowiednio ustawione.

Nie krytykuje tylko wszystko ma swoje plusy i minusy dla mnie taki evertune to taki floyd tylko w drugą stronę, jeden ma się "rozstrajać" na żądanie drugi ma się nie rozstrajać na "ustawienie" i żeby było ciekawie
oba rozwiązanie ingerują w podciągnięcia. W takim floydzie jak podciągasz strunę mostek się unosi przez co pozostałe struny które się gra idą do góry w wysokości tonu, no chyba, że ktoś jest pro graczem i przytrzymuje wtedy mostek ręką wtedy to chapeau bas.

W evertune z tego co zdążyłem zobaczyć i usłyszeć ustawia się strefy które mają różne poziomy reagowania na podciągnięcia. Słyszałem różne opinie, że dziwnie się podciąga (kwestia wyczucia, sprawa indywidualna) albo, że zabija wybrzmiewanie. W sumie jedynie nad tym wybrzmiewaniem bym się dłużej rozwodził czemu jak i dlaczego ale nie wiem czy jest sens w większości to by były domniemania bo nigdy takiego mostka nie posiadałem.

W każdym razie dobrze, że takie rozwiązania są.  Myślę, że taka gitara z evertune na trasę to super sprawa, nie trzeba się martwić o strojenie. Dla moich zastosowań domowych raczej jako ciekawostka.

Rant over  ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Odp: [NGD] Black Mamba 2.0
« Odpowiedź #4 14 Maj, 2024, 02:09:02 »
Spoiler

:X

Tzn nie wiem co chcesz rantować, spoko że podzieliłeś się opinią, szanuję.

Używam ET od kilku lat, w sumie miałem z 10 sztuk. Wyjałem i poskładałem kilka od zera. Zrobiłem dwie gitary na Evertune, do dwóch gitar wsadziłem, także jestem trochę w temacie.

Nie wiem czy nagrywasz czy nie, czy gitarą jest Twoją pracą, bo moją tak. Evertune pozwala mi zaoszczędzić OGROMNĄ ilość czasu przy nagrywaniu czegokolwiek. To, że coś tam kradnie wybrzmiewanie to pierdololo, możesz dodać gainu, użyć kompresora itd. Dla mnie to są niezauważalne straty i dużo gorzej działa fatalny fretwork, który jest w 95 procent gitar na rynku.
Ale żaden efekt nie potrafi utrzymać idealnego stroju, a ET potrafi. W zasadzie nie używam już gitar bez ET.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2024, 02:14:42 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 137
Odp: [NGD] Black Mamba 2.0
« Odpowiedź #5 14 Maj, 2024, 17:56:43 »
Do prawdziwej perfekcji brakuje tylko "krzywych progów" :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 369
    • CTG TV
Odp: [NGD] Black Mamba 2.0
« Odpowiedź #6 24 Maj, 2024, 22:09:43 »
Uff. Megaswitch już jedzie z dalekich Niemiec. Podobnież nowe cztery moduły. Wszystkie reklamacje uznane. Powinno być dobrze :D
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2011, 10:53:36
wysłana przez sebasw
9 Odpowiedzi
1902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2013, 07:21:32
wysłana przez Stringer
30 Odpowiedzi
13512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2013, 18:57:49
wysłana przez mastEr_eXplorer
9 Odpowiedzi
6533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2017, 16:30:38
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
1318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2014, 15:52:02
wysłana przez escape_artist