Autor Wątek: Wypożyczenia samochodu  (Przeczytany 294 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Wypożyczenia samochodu
« 08 Kwi, 2024, 09:13:15 »
Elo ;)

Zastanawiam się nad wypożyczeniem auta, sprowadzam się do kraju i muszę mieć transport WAW-POZ.
Dwójka dorosłych, dziecko w foteliku, marudny kot w kontenerku, dwie duże walizki i wózek.

Jakieś tam opcje już prześledziłem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie co i jak, czego unikać?
Nigdy nie wypożyczałem wcześniej auta.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #1 09 Kwi, 2024, 02:14:13 »
W czerwcu wypożyczałem Corsę w Panku (w sensie wypożyczalni, nie carsharingu) i było bezproblemowo, ale trzeba sprawdzić, czy nie ma dodatkowej opłaty za oddanie w innym mieście, bo może zaboleć.
Kolega mówił, że z Kaizen Rent też miał bezproblemowo, ale w Panku wychodziło taniej.

Wszystko sobie wyklikałem przez stronę, wziąłem przedpłatę paliwową, żeby mieć wywalone i nie martwić się tankowaniem przy oddawaniu, ale robiłem więcej, niż było zasiegu. Extra ubezpieczenie też dopłaciłem, just in case. Przezorny cośtam.
Myciem na koniec się nie przejmowałem, nie zdążył się zabrudzić, chociaż ten sam kolega mówił, że można ochlapać wodą za 2zł na myjce.
Więcej grzechów nie pamiętam.

Ewentualnie praktycznie co godzinę masz bezpośredni pociąg, na zmianę InterCity i Express InterCity, które jadą max 3h, ale przy trzech biletach może być drożej niż samochodem z wypożyczalni xD
Chyba że wyrwiesz bilety miesiąc przed w superpromo. Ale z dzieckiem, kotem i wózkiem to pewnie bym się nie porywał na pociąg.

Pewnie warto się rozeznać, jak dużego bagażnika potrzebujesz.
Pewnie przydałby się kombiak typu Ceed Combi, albo może nawet coś z klasy M jak Nissan Townstar.To z kaizena przejrzałem.
Panek zdaje się mieć więcej kombiaków - i30 wagon, Mazda 6,
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #2 09 Kwi, 2024, 22:34:49 »
Spoko, dzięki :)
Właśnie Panek wychodził mi najlepiej, minusem w przypadku tej i innych firm jest niestety opłata za zwrot auta w innym mieście wynosząca często prawie połowę stawki.

PKP odpada, i tak będziemy jechać obładowani jak Cyganie na handel;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #3 10 Kwi, 2024, 03:23:34 »
Spoko, dzięki :)
Właśnie Panek wychodził mi najlepiej, minusem w przypadku tej i innych firm jest niestety opłata za zwrot auta w innym mieście wynosząca często prawie połowę stawki.

PKP odpada, i tak będziemy jechać obładowani jak Cyganie na handel;)
Taka opłata to normalna rzecz, a w ostatnich latach wszyscy właśnie kasują około połowy stawki, zdziercy.

Polecić nie bardzo mam co ale moge odradzić w zasadzie wszystkie biura na lotnisku Okęcie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #4 10 Kwi, 2024, 22:42:54 »
No właśnie na Okęcie przylatujemy ;)
Popatrzę, poszukam.

Dzięki :)

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #5 10 Kwi, 2024, 23:36:55 »
A może zamówić taxe? Ile wyszedłby kurs?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #6 11 Kwi, 2024, 05:18:59 »
No właśnie na Okęcie przylatujemy ;)
Popatrzę, poszukam.

Dzięki :)
Jest jedna firma na Okęciu, z której co prawda nie skorzystałem (długa historia) ale byli jedyni, którzy użyczyli swojego telefonu i chcieli pomóc z problemami, które miałem z ich konkurencją. Firma to Quanta Rent a Car.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Wypożyczenia samochodu
« Odpowiedź #7 11 Kwi, 2024, 09:14:50 »
Biorę Traficara, zobacz jak to Tobie wyjdzie.
Paczki z głów!