Autor Wątek: Wielofunkcyjne głośniki/odsłuchy do mieszkania po taniości  (Przeczytany 2858 razy)

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Rekomendacje plz.
Mam na radarze w tej chwili Edifier MR4 albo Presonus Eris 3.5

Ma sie dać na tym odsłuchać gitare/mix - przejdzie wcześniej przez PC->pluginy.
Małe mieszkanie więc mocno napierdalać nie musi, ale będzie przy okazji spełniać role codziennego głośnika do filmów, gier, normalnej muzyki.
Myśle że tak 400-600zł mam do wydania. Na graniu nie zarabiam więc każda złotówka ekstra jest właściwie wyjebana w błoto niestety :/
Nie zamykam sie na kupienie używki

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 116
Jak bym był na twoim miejscu to chyba wolał bym kupić jakieś fajne słuchawki, mam erisy ale 5 i w sumie to nie używam za często, pokój w którym stoją jest nie duży, głośniki są blisko ściany i dodatkowo biurko stoi w kacie co sprawia ze jak się to wszystko na siebie nałoży to tworzy się taki dudniący rezonans gdzieś na przestrzeni 80-120Hz. Przy graniu na gitarze wkurza mnie to nie miłosiernie, przy słuchaniu muzy cos tam kompensuje EQ odtwarzacza ale jak się trafi jakiś miks bogaty w te częstotliwości to tez słabo, na osłodę zostają mi filmy gdzie raczej nie zauważam tego problemu.
Wiem ze jest mocno indywidualna sprawa i może miał byś jakoś "lepiej" umeblowany pokój, który by ładnie poskramiał te fale, ale i tak w tym budżecie ja bym się rozejrzał za Audiotechnica'mi ATH-M50 albo Beyerdynamic'ami dt770, pierwsze wiernie służyły mi przez 13 lat do czasu, aż za mocno je rozciągnąłem chcąc założyć na łeb. Bajery mam parę mc i są trochę bardziej "Hi-Fi" jeśli miałbym je jakoś porównać, a niewątpliwym ich plusem jest lepsza dostępność części zamiennych niż do ATH.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Jeżeli bieżysz pod uwagę też 5'' to od siebie polecę KRK Rokit RP5 G4.
Nowe minimalnie przekraczają budżet (629 zł za sztukę), ale chyba warto dołożyć.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Słuchawki odpadajo niestety, inni domownicy też będą słuchać na tym

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
będzie przy okazji spełniać role codziennego głośnika do filmów, gier, normalnej muzyki.
To mniej neutralne od KRK, ale za to dużo bardziej muzykalne (przyjemniej angażują w słuchanie) są monitory od Alesis. Wybierz takie, które się mieszczą w budżecie.
Paczki z głów!

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Będę powtarzał bez końca Edki R2600 brać jeśli jeszcze gdzieś są jakieś leżaki magazynowe. Masakra jak to zapierdala. U mnie już niedługo będzie 6 czy 7 lat i dalej nie widzę alternatywy.

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Szczerze to niegłupio by mi było zainstalować sobie jeden podwójny na środku zamiast dwóch pojedynczych po bokach, setup ma być mikro. Coś w stylu soundbara

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja bym doinwestował w Iloudy Micro. Wiele droższe ale będzie Pan zadowolony.
Chyba że budżet na jeden egzemplarz - wtedy się uda.
Zawsze możesz też przestać chlać/jarać szlugi/jeść.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Będę powtarzał bez końca Edki R2600 brać jeśli jeszcze gdzieś są jakieś leżaki magazynowe. Masakra jak to zapierdala. U mnie już niedługo będzie 6 czy 7 lat i dalej nie widzę alternatywy.

Radzą sobie z niskimi dźwiękami? Tzn jak nastroję 8kę do D, to będzie ładnie przenoszone?
Też widzę, że Solo 7C są ciut tańsze, jest jakaś ogromna różnica?
Chociaż z drugiej strony Edifier nie widzę nigdzie dostępnych.
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2024, 11:55:54 wysłana przez Rot »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Działa to głównie w paśmie hifi. Gitarowe z ierkami też fajnie przenosi ale gada to jak gotowy miks. Wsumie dobre jako odsłuchy. Mają peroste eq ale dosyć szerokie. Nie wiem jak solówki. Też miałem dylemat co wybrać ale każdy mi pisał że Edki mają szerszą scenę. Wsumie do tej pory głupie stereo potrafi mnie oszukać dźwiękami z różnych stron więc chyba git.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Działa to głównie w paśmie hifi. Gitarowe z ierkami też fajnie przenosi ale gada to jak gotowy miks. Wsumie dobre jako odsłuchy. Mają peroste eq ale dosyć szerokie. Nie wiem jak solówki. Też miałem dylemat co wybrać ale każdy mi pisał że Edki mają szerszą scenę. Wsumie do tej pory głupie stereo potrafi mnie oszukać dźwiękami z różnych stron więc chyba git.

Tzn po prawdzie podobnie jak Meliton, muszę się w końcu rozejrzeć za jakimś relatywnie budżetowym rozwiązaniem, które posłuży mi jako jedyne audio - czyli i ogółem do słuchania muzyki / oglądania filmów / gier jak i do gitary i nagrywania.
Tych Edifier nigdzie nie ma nowych, Solo 7C które ktoś polecał wcześniej za to wydają się względnie dostępne.

Jestem w temacie kompletnie zielony, do tej pory za odsłuch służyła mi miniwieża Sony która zdecydowanie ma dość.

EDIT:
dobra, chyba ich nikt tu jednak nie polecał plus sprawdziłem jeszcze raz i 7C też nigdzie nie widzę dostępnych.
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2024, 15:20:09 wysłana przez Rot »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Obczaj co tam teraz Edek wypuszcza i kup o podobnych parametrach. Pewno to tosamo tylko np. dołożyli blutusrutu.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Obczaj co tam teraz Edek wypuszcza i kup o podobnych parametrach. Pewno to tosamo tylko np. dołożyli blutusrutu.

Najbliżej wydają się R2750D.
Ale specyfikacją jednak się różnią, np. pasmo przenoszenia podają węższe, "za to" więcej głośników w kolumnie.
Też trochę droższe jednak, pytanie czy nie dlatego, że 2600 po prostu nie ma to mogą dać sztucznie niższą cenę.

Posty połączone: 08 Lut, 2024, 12:46:10
Pany, a jeszcze taka myśl:

Ktoś mi poleca olać wszystko nowe w takich pieniądzach, i rzucił hasłem:

- Yamaha HS5 używana
- JBL LSR305 używane

ale też popatrzyłem po KRK RP5 Rokit choć "trochę" drożej.

Co z tego wszystkiego wymienionego będzie najsensowniejszym rozwiązaniem?
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2024, 12:46:10 wysłana przez Rot »

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
A ja wziąłem Edwardy w końcu tylko używane 1600 a do gitary najtańsze soniaki mxr, lepiej sie na nich gra niż na normalnych moich słuchawkach bo nie napierdalają tak basem niemiłosiernie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
2875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2011, 18:20:15
wysłana przez bandit112
10 Odpowiedzi
5664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2011, 11:26:13
wysłana przez p0ison
14 Odpowiedzi
7312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 22:06:12
wysłana przez g-zs
56 Odpowiedzi
18446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 08:06:49
wysłana przez pinki66
2 Odpowiedzi
1832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2022, 16:36:08
wysłana przez Dexterek