Autor Wątek: Insecure - Void || Ocena Mixu  (Przeczytany 5173 razy)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Insecure - Void || Ocena Mixu
« 02 Kwi, 2009, 21:34:12 »
Ostatnimi czasy przesiadłem się na jedynego i słusznego Logic Pro, w którym montowanie wszelakiej muzyki idzie jak z płatka.

Jedyne czego mi w tej chwili brakuje to pary porzadnych monitorów studyjnych. To chyba najbardziej newralgiczny punkt. Na moim tanim zestawie głośnikowym brzmi to bardzo soczyście i masywnie. Ogólnie to jstem zadowolony. Pytanie tylko czy na innym sprzęcie grającym będzie to tak samo śmigało.

Ogólnie:

- gitary: linia + Amplitube 2
- bas: jakiś logicowy sekwencer z próbkami gitary basowej, przepuszczone przez IK Multimedia Ampeg SVX
- gary: Superior Drummer 2.0, całośc na zestawie N.Y. - Avatar

- mastering prowadziłem w zakresie panoramy stereo, kompresora pasmowego, pomiaru widma i wyrównaniu wszystkiego limiterem.

I tutaj ważne: poziom wyjściowy oscylował w okolicach 1.2 dB powyżej zera, co teoretycznie powinno powodować przesterowania. Podobno praktykuje się podnoszenie ogólnej głośności w takim zakresie. Ja przesterów żadnych nie słyszę. Dajcie znaka, jakby coś trzeszczało ;)

W kwestii samej muzyki: wiem że momentami nierówno i z dupy :P Bardziej chodzi mi o Wasze sugestie wzgędem brzmienia. Workshop musi być ^^

http://www.sendspace.com/file/lkjuqe
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2009, 21:39:23 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
men, poza tym, że gitary walą cyfrą i czasami stopa za mocno najebia ( ale to tylko kiedy leci podwójną ), to ogólnie podobie mi się w chuj, że tak to określę :) a za werbel, to bym Cię normalnie pocałował :D :-*
posiedź jeszcze minimalnie nad gitarami, może zmień trochę częstotliwość stopy, żeby przebijała się przez mix, ale była trochę cichsza i jak dla mnie będzie w pytę :D

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Czyli słyszysz to, czego ja nie słyszę :D
Jeżeli o wiosła chodzi, to chyba się po prostu przemogę i przytacham z piwnicy Sajda z paką i nagram to przez majka ;)

Dzisiaj nie mam siły nad tym siedzieć, ale jutro upload z Bashowym wygarem zarzucę ;)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
O no sry, z ta Iloscia cyfry to przesadziles, jak dla mnie jest. Moze poprostu amsz tak malutki gloniczki zeslyszysz jedynie bzzz-u kumpla nacreativach tak brmzi nawet slipknot z nowej plyty a tam brzmienie maja raczej dobre ;]. "Kawalek" ewidentnie potrzebuje wokalu. Mysel ze z wokalem ale dobrym mialby niezly wygar.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
nie Źą, mam rozstawione pięć większych monitorów :P

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pozwole sobie wtrącić- ten pomysl od minutki robi taką przestrzeń że myślałem że sie posram. Genialnie wyszlo :)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Dzisiaj przesłuchałem to na KRK RP 6 i powiem szczerze, że dopiero teraz widzę jak bardzo błądziłem w ciemnicy na tym domowym hi-fi :D
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
zajebiste to plumkanie co się tak wyłania :D zawiesiłem się i kawałek chyba ze 4 razy przeleciał :D. Jeśli chodzi o brzmienie- bębny brzmią nienaturalnie- spróbuj odjąć niskich tonów ze stopy i nieco ją może przyciszyć. Jeśli chodzi o ogólną ocenę- po początku spodziewałem się czegoś w stylu static x (na szczęście się nie doczekałem). Rify fajne, pasujące do siebie ale ten riff co jest od 50ej sekundy (mówię o gitarze nie o plumkaniu) to taki z dupy trochę- usypiający.. jakby coś namieszać gitarami byłoby ciekawiej ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
^ potwierdzam :) Utworek bardzo ok. Czekam jak się dalej rozwinie. Najmniej mi się podoba stopa - słuchając na słuchafonach sprawiała wrażenie przesterowanej. Ogólnie zauważyłem (choć pewnie to nic nowego), że kluczową rzeczą przy miksowaniu na HiFi jest słuchanie jakiegoś miksu referencyjnego. Pomaga mi też analiza spektrum - na moim zestawie nie mam najmniejszych szans na prawidłową ocenę niskich częstotliwości :-\

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Powyższa koncepcja musi poczekać niestety jeszcze trochę, bo zabrałem się za inny pomysł.

Ogólnie konwencja jest nieco balladowa. Tempo 75, sporo cleanów, ale i mocniejszego, bardziej rytmicznego uderzenia nie brakuje ;)

Zmieniałem kilka szczegółów w miksie, podstawowa różnica dotyczy gitar. Wedle sugestii, popracowałem nieco nad perką. Stopa nieco bardziej okiełznana, choć odnoszę wrażenie, ze nadal sporo jej brakuje.

Szczegóły:

- Gitary (clean): gitara --> linia --> Amplitube 2
- Gitary (hi-gain): gitara --> sidewinder mk4+ --> linia Slave Out --> Amplitube 2 (bypass preampu, sama odpowiedź impulsowa kolumny)
- Bass: jakiś sekwencer z Logica
- Perkusja: Toontrack Superior Drummer 2.0

Póki co najwazniejszą dla mnie kwestią jest dobre ukręcenie hi-gainu. Odpowiedzi impulsowe Amplitube są bardzo kiepskie i Sajd, wogóle nie brzmi jak Sajd. Prawdopodobnie na dniach zakupię Recabinet'a i może bedzie toto chulać. (z chęcią nagrałbym prawdziwą kolumnę, jednak mój Sennheiser e606 dobił żywota ostatnio, więc trzeba poczekać na dobrego majka)

Wiem, że momentami monotonnie to chodzi, no ale trzeba poczekać aż nasz wokalista dojdzie do ładu z tekstem i będziemy pracować ;)

http://www.sendspace.com/file/v44yfh
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Fajne, powoli się rozkręca, gitary brzmią ładnie i werbel fajnie brzmi. Ogólnie perkusja fajnie brzmi tutaj :). Co to jest co tak koło 2:03 Leci tak jakby w tle taki przeciągający się dźwięk? Gitara zmodyfikowana jakoś czy na kompie dorobiłeś coś? Pytam bo podoba mi się to brzmienie ;)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
kuwa, men, wiesz co robisz! :D
całość kurewsko dobrze brzmi. a najbardziej podobają mi się mocarne PMy :)

btw - gary wklepujesz ołóweczkiem, czy na klawiszu midi? świetnie poradziłeś sobie z dynamiką.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Niestety gary klepię ołówkiem, a potem z velocity kombinuję. MPD16 w drodze ;)
Ogólnie, calość brzmi o tyle dobrze, że dysponuję w miarę dobrym programem i wtyczkami. Na razie gorzej z preampami i odsłuchami, bo jade na wejściu liniowym iMaca i domowym hi-fi za 550 zł (nawet nie chcę sobie wyobrażać jakie spoektrum mają te głośniki) Dodatkowo wspiera mnie 2kanałowy mixer Phonica :P

Może za 2 miechy zacznie to brzmieć, jak zrealizuję plany: TC Konnekt24D, KRK RP6 + kilka majków do gitar (Sennheiser e606 i Shure SM57)

A ten dźwięk tła w 2:03 to wiosełko jest. Delay i reverb rozkręcone + trochę chorusa. Trochę na modłę patentów z płyty The Great Cold Distance Katatonii :)

A jeszcze zapytam o Recabinet'a, o którym wcześniej pisałem. Warto toto kupić?
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2009, 18:27:49 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Bardzo fajne. Świetny klimacik, szczególnie werbelek mi się podoba :D Gitarki czad. Ten motyw od 2:10 kopie po zadzie, pozdro :)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Nowy szit dziewczyny ;)

Tym razem coś nieco bardziej groove'owego.

Setup nagrań dosyć zbliżony do poprzedniego uploadu. Trochę wiosła poprawiłem, no i trochę przestrzeni perkusji przybyło.

Bardziej mnie interesuje, co sądzicie o kompozycji ;)

A więc do boju: http://www.sendspace.com/file/vwmi6i  :headbang:
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
plz, wrzuć na rapida albo gdziekolwiek, bo sendspace obsysa (przynajmniej u mnie nigdy nie chce się załadować)
do widzenia.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Może być, choć nic nadzwyczajnego pod względem kompozycyjnym to nie jest. Ale jest dobrze. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
przester jest taki jakby hm... mało wyraźny. nie wiem czy to za mało gainu, czy co, ale średnio brzmi.
ale za to kliny i gary - świetna robota men! :)

Offline hellever

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Perka i cleany bardzo mi się podobają. Kompozycja też na plus tylko brzmienie gitar bym poprawił. Jak dla mnie są przymulone, mało wyraźne.
Hellever for Ever

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
120 Odpowiedzi
30118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2010, 11:13:34
wysłana przez Semedi
2 Odpowiedzi
1414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2009, 09:29:58
wysłana przez Bjørn
14 Odpowiedzi
3388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2010, 04:40:21
wysłana przez Cynic
2 Odpowiedzi
1718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 00:42:55
wysłana przez Smysław Żegota
16 Odpowiedzi
2214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 13:55:14
wysłana przez GhostAT69