Autor Wątek: Polećcie mi siódemkę pode mnie :)  (Przeczytany 9163 razy)

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Polećcie mi siódemkę pode mnie :)
« 29 Lip, 2007, 21:32:53 »
To mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich :)
Gram na gitarze sześciostrunowej, jednak ostatnio marzy mi się siódemka. Gram cięższą muzykę, w tym dużo nu-metalu i czasami odczuwam brak dodatkowej struny (to nie kwestia dźwięku, bo stroję nisko, tyle że gram na dropie i potrzebuję blisko jeszcze różnych innych dźwięków pod dodatkową struną basową, wtedy przy siódemce zrezygnowałbym z dropu). Zależy mi, żeby gitara miała wygodny dla mnie gryf, czyli nie taki jak w większości Ibanezów - nie lubię gryfów wyścigowych. Chciałbym także, by w miarę możliwości nie było w ogóle markerów na gryfie lub ewentualnie jakieś małe kropki (nienawidzę dużych markerów na 80% progów, jak prostokąty, dużych krop też nie lubię - a to też ma wpływ na brzmienie). Gitara ma rzucać mięsem, po prostu nadawać się do ciężkiego grania, także chciałbym jakieś dobre przetworniki, byle nie były aktywne, normalne pasywne. Progi najlepiej 24 i co najważniejsze stały mostek, żadnych floydów itp. ;)
Oczywiście to też nie jest tak, że mam do wydania kupę kasy. Gitara nie ma być najwyższej klasy, bo takie siódemki kosztują. Ma być po prostu przyzwoita i chciałbym kupić raczej używkę. Podawajcie propozycję, kasy mogę zawsze dozbierać (a nie wiem za ile coś w miarę kupię - 1500-2000zł da się? Wiem, że to mało, ale dla mnie to i tak straszna kupa kasy i więcej raczej szybko nie wyciągnę na gitarkę).

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Schectery Blackjack series pasuja do opisu i jak dolozysz 2-3 stowki to mozesz nowke poszukac o ile pamietam

wklejany gryf ,znacznie grubszy od ibanoli. 24progi, elektronika Seymour Duncan. staly mostek ToneProsa. wszystko sie zgadza. poszukaj na forum bo bylo kilka opinii na temat tych gitar

pozdro i witam na forum
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dzięki za odpowiedź. Jak dołożę 2-3 stówki to znaczy ile tak wyjdzie używka? Liczysz do mojego max. budżetu 2000? :D
Seymour Duncan - świetne po prostu, najlepsze pasywy jakie znam. Gitarkę gdzieś musiałbym ograć (tylko nie wiem gdzie tutaj w Polsce takie znaleźć). Tyle, że akurat z tego co widzę to te gitary mają duże kropy na gryfie, niby idzie przeboleć, jednak wolałbym nie mieć ingerencji w podstrunnicę.

A jak wygląda sprawa z przesiadką z 6 na 7 strun? Długo trzeba się przyzwyczajać, czy po prostu gryf szerszy, używamy dodatkowej struny kiedy trzeba i raczej nie ma problemu? :)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jeśli grasz nisko to raczej grubej struny bedziesz caly czas używał, więc będziesz musiał się raczej dolnych strun nauczyc :)

Co do ogrania Blackjacka to nie masz na co liczyć, oprócz koleżeńskiej wyprawy do jakiegoś kolegi co to ma. Można je tylko sprowadzać, przyjamnije jak narazie i oby dłuzej ten stan rzeczy nie trwał...

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
No nie wiem czy cały czas, np. Slipknot nie używa siódemek i ich utwory grał bym wyżej, a jedynie "grubą" struną niektóre riffy bym wzmacniał. Albo zarzuciłbym sobie na niej dropa :P I tak planowałbym obniżyć strój wszystkich strun. Głównie grałbym na tym jakieś swoje kawałki i jeszcze covery, które używają siódemek - np. coś z KoRna.

Co myślicie o LTD H-207?
Tak to wygląda: http://i200.photobucket.com/albums/aa98/motylio/ltd%20h-207/IMG_2721.jpg?t=1185805474
Tańsza jest, a brzmieniowo jak wypada? W ogóle jak wypada drzewo jesion w cięższym graniu?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
co do schecterow C7 to bardzo fajne gitki za ta cene, i jezeli takiej specyfikacji chcesz to byloby strzal w 10-ke. mam jednego, i za takie pieniadze gitara wymiata.
No pain No gain !

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Ale C7 mają aktywne pickupy, a ja ich nie chcę za nic ;) I krzyżyki na gryfie... cudowne :roll:
Wcześniej też o tej gitarze myślałem, ale to chyba nie to ;)

Co myślicie o LTD H-207?
Tak to wygląda: http://i200.photobucket.c...pg?t=1185805474
Tańsza jest, a brzmieniowo jak wypada? W ogóle jak wypada drzewo jesion w cięższym graniu?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
ale sa oprocz hellriser'ow takze Blackjacki z seymourem SH-4 i SH-1 czyli wybitnie nie sa to aktywne przetworniki ;) no i gitka jest tansza o 100$
No pain No gain !

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
No faktycznie ta wersja z Seymourami jest dużo ciekawsza. Nawet się popytałem znajomych o BlackJacku i mówią, że to dobra gitarka, ale za tą cenę można mieć już jakieś lepsze siódemki. Poza tym design tej gitary jest jak dla mnie strasznie obciachowy, a jakby nie było, gitara też jakoś musi się reprezentować :) Także myślę o tej ESP LTD H-207, tylko czy ~1600zł to dobra cena za nią? W gręi tak wchodzi wrzucenie SD Invader pod most, pod gryf to nie wiem czy musiałbym wymieniać, a jak tak to jeszcze nie wiem na co, w każdym razie koszt pickupów to dość duży dodatkowy koszt, a te gitarki ze standardowymi na eBayu z przesyłką schodzą jeszcze taniej, więc nie wiem, czy cena nie jest jak za używkę za wysoka.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
:/

przedtem odnosilem tylko wrazenie a teraz mam pewnosc ze nie wiesz o czym piszesz :/

1. 2tys zl na 7strunowke to malo. jesli Twoi znajomi twierdza ze mozna miec cos lepszego niz blackjack ktorego mostek plus pickupy same kosztuja ok 250$$ to moze lepiej sluchaj sie tych znajomych zamiast sie zastanawiac nawet nad H207 ktory jest 2 polki nizej

2. grales na invader 7?? znam osobiscie 2 osoby z grona wszystkich uzytkownikow 7strunowek ktore lubia ten pickup i nie uwazaja go za syf

3. jesli stawiasz najpierw na wyglad a potem na osprzet, i wybrzydzasz majac 2k w kielni to raczej nikt nic nie poradzi
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Cytuj
przedtem odnosilem tylko wrazenie a teraz mam pewnosc ze nie wiesz o czym piszesz :/

Na siódemkach się nie znam kompletnie :)

Cytuj
1. 2tys zl na 7strunowke to malo. jesli Twoi znajomi twierdza ze mozna miec cos lepszego niz blackjack ktorego mostek plus pickupy same kosztuja ok 250$$ to moze lepiej sluchaj sie tych znajomych zamiast sie zastanawiac nawet nad H207 ktory jest 2 polki nizej

Wiem, że to bardzo mało, no ale dla mnie to jest i tak już kosmiczna kasa i nic na to nie poradzę. To jest hobby, gdybym jeszcze na tym zarabiał, haah. Tyle, że ten H207 ma tune-o-matic, a to też dobry most. Właśnie prosiłem o opinię na temat tej H207, dobrze, że ktoś ją w końcu wyraził. Czemu jest niby 2 półki niżej? Po wymianie pickupów powinna być całkiem przyjemna :)

Cytuj
2. grales na invader 7?? znam osobiscie 2 osoby z grona wszystkich uzytkownikow 7strunowek ktore lubia ten pickup i nie uwazaja go za syf

Nie grałem, ale słyszałem właśnie, że to dobry pickup z bardzo mocnym sygnałem. Jeśli tak nie jest, to jaki do mocnego przesteru ze stajni SD będzie lepszy? :)

Cytuj
3. jesli stawiasz najpierw na wyglad a potem na osprzet, i wybrzydzasz majac 2k w kielni to raczej nikt nic nie poradzi

No pewnie, przecież nie będę kupował gitary, która wygląda jak z krowiej dupy wyciągnięta pomimo że brzmi bardzo dobrze. Wstydziłbym się na tym grać. Dla mnie Blackjack to porażka - te czarne wykończenie i obciachowe duże kropy na gryfie, prawie jak w Stratocosterach. Ta gitara odpada, choćby nie wiem jak dobrze brzmiała. Poza tym każdy może potwierdzić, że na ładnym instrumencie gra się przyjemniej ;) Ten ESP też nie jest piękny, ale Blackjack pod tym względem jest o dwie klasy niższy. C7 już jest fajniejsza (a z tego co wiem kosztuje około 500$).

Czyli mam sobie odpuścić siódemki mając 2k? :) Przecież podstawą dobrego brzmienia jest i tak piecyk, nie gitara ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
"C7 już jest fajniejsza (a z tego co wiem kosztuje około 500$)"

czlowiekumen, troche nieskladne rzeczy piszerz, Blackjack to rowniez C7 jest

Co do wykonczenia, to nie ma co pisac, sa gusta i gusciki, ale i tak jest to jedna z bardziej stonowanych i wcale nie obciachowo wygladajacych 7-ek. Nie rozumiem cie men, to moze napisz co wyglada nie obciachowo??

Zreszta tak jak pisze nikt, w tym przedziale cenowym, musi cie byc stac na wybrzydzanie, a i tak nalezy sie cieszyc ze schecter pomyslal o ludziach ktorzy wola wklejane gryfy i stale mosty w 7-kach, w innym przypadku bylo by o wiele ciezej z kupnem dobrej 7-ki za ta kase.
No pain No gain !

Offline Bat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Cytuj
"C7 już jest fajniejsza (a z tego co wiem kosztuje około 500$)"

czlowiekumen, troche nieskladne rzeczy piszerz, Blackjack to rowniez C7 jest

Blackjack: http://www.soundcontrol.co.uk/images/img_prod/large/large_1.1.1.1.3-64-6818.jpg
C7: http://www.onlinestagegear.com/brand/Schecter/C/C7-Hellraiser-BCH.jpg
Akurat opieram się tylko na google, bo nie mam gdzie ich zobaczyć ;)

Cytuj
Nie rozumiem cie men, to moze napisz co wyglada nie obciachowo??

Jeśli chodzi o gryf to albo czysty, albo małe markery z boku (tak jak ma ten ESP, ewentualnie małe kropeczki z boku) - małe i estetyczne. Wszelkie krzyżyki, prostokąty, paski, czy co najgorsze duże kropy skreślają u mnie gitarę :) A poza tym można zrobić test - ja np. wystawiłem też Blackjacka na opinię innych osób i chyba tylko jednej się podobał.

Cytuj
Zreszta tak jak pisze nikt, w tym przedziale cenowym, musi cie byc stac na wybrzydzanie, a i tak nalezy sie cieszyc ze schecter pomyslal o ludziach ktorzy wola wklejane gryfy i stale mosty w 7-kach, w innym przypadku bylo by o wiele ciezej z kupnem dobrej 7-ki za ta kase.

Tylko dlaczego zrobił taki śmieszny design tych tańszych 7demek. Skoro 7demka to po co jakiś floyd? Przecież przy 4 strunach basowych siódemki kupuje się głównie z myślą o graniu rytmicznym, a nawet przy solo nie widzę potrzeby używania mostka ruchomego, więc nie wiem po co to komu, szczególnie w takich gitarach ;) To stałe mostki powinny byc droższe, ale dobrze, że nie są ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Cytat: "Bat"

Tylko dlaczego zrobił taki śmieszny design tych tańszych 7demek. Skoro 7demka to po co jakiś floyd? Przecież przy 4 strunach basowych siódemki kupuje się głównie z myślą o graniu rytmicznym, a nawet przy solo nie widzę potrzeby używania mostka ruchomego, więc nie wiem po co to komu, szczególnie w takich gitarach ;) To stałe mostki powinny byc droższe, ale dobrze, że nie są ;)

tzn ze ibanez robi muzykom na złość? :) A to ze nie widzisz potrzeby używania Floyda to Twoja broszka, ja też raczej nie używam, ale są ludzie którzy używają.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
C7 to jest cala seria, blacjjack i hellriser to sa modele  wchodzace  w sklad serii C7 (tak samo wsrod 6-tek, jest bardzo wiele modeli w serii C-1)

"wystawiłem też Blackjacka na opinię innych osób i chyba tylko jednej się podobał. "

Dziwnych masz znajomych ;)


"Tylko dlaczego zrobił taki śmieszny design tych tańszych 7demek. Skoro 7demka to po co jakiś floyd? Przecież przy 4 strunach basowych siódemki kupuje się głównie z myślą o graniu rytmicznym, a nawet przy solo nie widzę potrzeby używania mostka ruchomego, więc nie wiem po co to komu, szczególnie w takich gitarach  To stałe mostki powinny byc droższe, ale dobrze, że nie są  "

Tak jest i koniec, i w obecnej sytuacji godzisz sie na pewne rzeczy, albo krecisz nosem i kupujesz gorsza gitare, ktora lepiej dla ciebie wyglada.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
8364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2012, 23:39:36
wysłana przez b3ny666
13 Odpowiedzi
6605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 10:12:16
wysłana przez Omlet
9 Odpowiedzi
3888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2019, 13:44:43
wysłana przez carminacore
2 Odpowiedzi
2770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2020, 09:15:34
wysłana przez sify11
34 Odpowiedzi
6476 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2021, 23:42:23
wysłana przez Stivo2005