Autor Wątek: Agile vs Charlej Bętą ?  (Przeczytany 2316 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Agile vs Charlej Bętą ?
« 20 Sie, 2023, 14:07:16 »
Jak w temacie :)

Trafiłem ostatnio na Agile i już miałem brac tylko tak zacząłem się zastanawiać...

Pamiętam jak kilka lat temu się tu wszyscy jarali tymi gitarami ale tak patrze i patrze i w sumie dupy toto nie urywa na papierze
Jak te gitary się mają do HB albo Amarok? Bo tych budżetowych marek ostatnio się troche porobiło...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #1 20 Sie, 2023, 14:43:10 »
Agile ludzie się jarami bo marka oferowała semi custom shop i mogłeś sobie zamówić wiosło w dowolnej skali, ilości strun i wykończeniu. Dodatkowo jako jedni z nieliczonych wchodzili w temat 8 i 9 strunówek zanim ktokolwiek się tym zainteresowali. Nie pamiętam żeby były jako nowe sprzedawane w EU.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #2 20 Sie, 2023, 17:30:15 »
Wszystko to kwestia ceny. Agile są spoko, ale to co miałem miało między innymi most z plasteliny. Jeśli mowa o standardowych patykach w normalnych skalach to dałbym sobie spokój. Jeśli masz do wyciągnięcia coś w stylu 7/8 strun w skali minimum 28,5" to można uwagę poświęcić, w szczególności Jeśli to jest jakieś fajne NTB. Bo tym się wyróżniają na tle konkurencji. Nie maja natomiast podjazdu ani do starego LTD czy Schectera. Nie wiem czy Agile miały możliwość posiadania lepszego mostka w stylu Hipshot, jeśli tak to duża część problemu z głowy. Chyba, że to TOM. W standardzie były klucze Grovera.

Jest to lepsza opcja niż Harlej Śmieć. Ale nie w przedziale cenowym wyżej wspominanych Schecterów.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #3 20 Sie, 2023, 18:30:19 »
Sam chciałbym se Agile kupić... ale chyba niestety nie mają dystrybutora w Europie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #4 20 Sie, 2023, 23:07:13 »
Wisi na olx

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #5 20 Sie, 2023, 23:23:28 »
Ja mam dwa Agile, jedno to Al-2000 a drugie to baryton ale nie pamietam modelu. Porownania do HB nie mam, bo nie gralem ale AL-2000 jest od lat moim glownym wioslem koncertowo kreatywnym, do pisania muzy. Nagralem pare rzeczy na tym. Wyglada fajnie i jest to dobry wol roboczy to tluczenia na kocertach. Progi moglby by byc lepsze.

Baryton jest spoko, wyglada dobrze, niezle nawet gra (no ale to @Orange serwisowal i robil upgrade pickupow w obydwy wioslach, to jak ma nie grac dobrze).

Czy to sa najlepsze gitary ever? No nie ale jak dobra cena, to sa OK.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #6 20 Sie, 2023, 23:40:47 »
Wisi na olx

No to chyba ten o którym myślę... :)

Ryzykowalibyście? Pytanie też o jakich schecterach mówimy ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #7 21 Sie, 2023, 00:20:38 »
Wisi na olx

No to chyba ten o którym myślę... :)

Ryzykowalibyście? Pytanie też o jakich schecterach mówimy ;)

To jest 30" z główka w reversie. Powodzenia ze strunami. Mój znajomy miał te sztukę przed zdemolowaniem jej. Cena z pizdy, szukaj lepiej intrepida.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #8 21 Sie, 2023, 00:33:32 »
No to nie było tematu... ;) Od Luke bede brał Jacksona mishy ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #9 21 Sie, 2023, 09:11:49 »
Podrzuć fotę tego barytona agile?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #10 21 Sie, 2023, 10:45:48 »
No to nie było tematu... ;) Od Luke bede brał Jacksona mishy ;)

Biorąc pod uwagę stan obecnych Jacksonów to już wolałbym tego Agile XD

Poza tym pogubiłem się. Pytasz nas o gitarę 30" a potem dramatyczny zwrot i Jackson 26,5". Jakby nie patrzeć znaczny przeskok.
Tego Agile pamiętam to chyba z UK braliśmy 3 lata temu jakoś tak, może dawniej. 2k to była mocno uczciwa cena za to co dostaliśmy, ale właściwie żadna standardowa struna z setów 7 czy 8 nie sięgała do pierwszego klucza. Dlatego tutaj śmiga set od Bass VI - no ale to jak z trytytką. Strojenie oktawę niżej i nic innego. Ja bym serio polecił poszukać Intrepidów jeśli chcesz takie bardziej ekstremalne konstrukcje. I to też rozsądnie zatrzymałbym się na opcji z 28,5". Ew. coś bardziej ludzkiego i ,,chodliwego" - wisi na olx Ibanez RGIB z 28" albo poszukać M80M. 
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #11 21 Sie, 2023, 10:48:27 »
No to nie było tematu... ;) Od Luke bede brał Jacksona mishy ;)

Biorąc pod uwagę stan obecnych Jacksonów to już wolałbym tego Agile XD

Poza tym pogubiłem się. Pytasz nas o gitarę 30" a potem dramatyczny zwrot i Jackson 26,5". Jakby nie patrzeć znaczny przeskok.
Tego Agile pamiętam to chyba z UK braliśmy 3 lata temu jakoś tak, może dawniej. 2k to była mocno uczciwa cena za to co dostaliśmy, ale właściwie żadna standardowa struna z setów 7 czy 8 nie sięgała do pierwszego klucza. Dlatego tutaj śmiga set od Bass VI - no ale to jak z trytytką. Strojenie oktawę niżej i nic innego. Ja bym serio polecił poszukać Intrepidów jeśli chcesz takie bardziej ekstremalne konstrukcje. I to też rozsądnie zatrzymałbym się na opcji z 28,5". Ew. coś bardziej ludzkiego i ,,chodliwego" - wisi na olx Ibanez RGIB z 28" albo poszukać M80M.

Nie zwróciłem wgl uwagi że agile ma 30' wiec i tak by odpadł ;D
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Agile vs Charlej Bętą ?
« Odpowiedź #12 25 Sie, 2023, 03:39:02 »
Podrzuć fotę tego barytona agile?
Mnie pytasz? Bo moj to ten

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Agile

Zaczęty przez nikt Gitary 7-strunowe

2 Odpowiedzi
3522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2007, 17:10:03
wysłana przez Leon
4 Odpowiedzi
2802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2009, 20:03:13
wysłana przez fireboy
2 Odpowiedzi
1453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2011, 23:16:36
wysłana przez firejump
TSE X50 Beta

Zaczęty przez OfensywnyRondel « 1 2 » Software

34 Odpowiedzi
14392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 20:51:42
wysłana przez Konrad_89
2 Odpowiedzi
1774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2020, 15:26:54
wysłana przez Majk