Autor Wątek: Zakupy na Thomann a rękojmia/odstąpienie od umowy  (Przeczytany 695 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Siema po dłuższym czasie  :D. Kupiłem perkusję w polskim sklepie muzycznym. Przy 3 uszkodzeniu postanowiłem odstąpić od umowy na mocy 560/1 kc. Po pierwszej odpowiedzi sprzedającego na moje pismo już wiem, że będzie cyrk i trochę to potrwa.

Reklamował ktoś coś w Thomannie? Z tego co przeczytałem, w Niemczech do 6msc (u nas do roku) istnieje domniemanie występowania wady od nowości, co ułatwia odstąpienie od umowy już po 2 reklamacji. Tylko jak jest w praktyce?
Chcę kupić droższy sprzęt bez dostawania kurwicy "w razie w", bo januszowi płynność finansowa się rujnuje od pierwszego lepszego zwrotu  :headache:

Pozdro  ;D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Przeniesione do OT
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie wiem jak Thomann, ale jeśli chodzi o Januszy to mam ogromne doświadczenie. Od razu idź do swojego powiatowego rzecznika konsumentów, niech on puści pismo. Gwarantuję że dostaniesz zwrot kasy. U mnie to trwało ponad rok, ale dostałem.
mniut i piah

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Nie wiem jak Thomann, ale jeśli chodzi o Januszy to mam ogromne doświadczenie. Od razu idź do swojego powiatowego rzecznika konsumentów, niech on puści pismo. Gwarantuję że dostaniesz zwrot kasy. U mnie to trwało ponad rok, ale dostałem.

Spoko, to się ogarnie. Nastawiam się i tak na zamrożenie hajsu. Jest też sporo wyroków sądów w podobnych sprawach, więc nie mam obaw, ale nie chciałbym znowu zamoczyć jeszcze więcej keszu w kolejnym zakupie. Chociaż, tym razem planuję Rolanda, więc o trwałość nie mam większych obaw  :D
No ale - coś zawsze może wyskoczyć i dobrze byłoby mieć spokój ducha.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Thomann w moim doświadczeniu był bezproblemowy jeśli chodzi o zwroty i wymiany, poza tym że musiałem opłacić wysyłkę do Niemiec.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Thoman jest opcja bezpłatnej przesyłki zwrotnej tylko, że trzeba lecieć na pocztę, czasami widać strach w oczach "pani" z okienka bo nie wie jak to obsługiwać. Musiałem odsyłać 3 gitary, bez problemu, natomiast warto się zastanowić w jakiej walucie płacisz, bo jak w euro przelew to mozna stracić parę groszy na przewalutowaniu w przypadku zwrotu, a jak przez przelew w złotówkach to kurs może być mniej atrakcyjny

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Dobrze wiedzieć, dzięki

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Thoman jest opcja bezpłatnej przesyłki zwrotnej tylko, że trzeba lecieć na pocztę, czasami widać strach w oczach "pani" z okienka bo nie wie jak to obsługiwać. Musiałem odsyłać 3 gitary, bez problemu, natomiast warto się zastanowić w jakiej walucie płacisz, bo jak w euro przelew to mozna stracić parę groszy na przewalutowaniu w przypadku zwrotu, a jak przez przelew w złotówkach to kurs może być mniej atrakcyjny
3 miesiące temu, gdy wysyłałem Taylora na gwarancję dostałem od nich etykietę zwrotną z UPS.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2010, 00:32:42
wysłana przez coin777
14 Odpowiedzi
2560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2012, 21:36:43
wysłana przez sharpi
5 Odpowiedzi
1597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 16:29:51
wysłana przez Nightmarishreaper