Autor Wątek: Ciekawe gadżety gitarowe…  (Przeczytany 1140 razy)

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Ciekawe gadżety gitarowe…
« 07 Cze, 2023, 20:53:23 »
Pozwoliłem sobie popełnić film o taki pierdołkach gitarowych, zapraszam do oglądania:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Ciekawe gadżety gitarowe…
« Odpowiedź #1 07 Cze, 2023, 22:59:47 »
Generalnie zgoda co do podziału ; pick holder może być wkurzający o tyle, że potrafi wydawać brzęki, szczególnie jak jest pusty albo jest w nim mało kostek.
Multitool Ibaneza OK, chociaż w moim urwała się końcówka płaskiego śrubokręta - ciut słaba stal...
Wszelakie gripy do ćwiczeń  paluchów - moim zdaniem bez sensu, acz oczywiście miałem kiedyś jednego, żeby samemu się o tym  przekonać - co jest clue do tego tematu, bo IMO to, co jest potrzebne i podejdzie innemu, przez drugiego zostanie uznane za "śmiecia".

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: Ciekawe gadżety gitarowe…
« Odpowiedź #2 07 Cze, 2023, 23:19:23 »
O gadżetach to się nie wypowiem - jeden woli truskawki, drugi woli schabowego. Przywalę się natomiast do warstwy prezentacyjnej. Pierwsze co to tempo, spokojnie film by się skrócił o 2 minuty gdyby wywalić momenty zastanowienia się nad tym, co się chce powiedzieć. Po drugie - łapanie ostrości przez kamerę na przedmiotach. Można to zrobić po prostu drugim nagraniem zamiast celować jak ten szpak żeby może wredna technologia łaskawie zaczęła współpracować. Po trzecie - kontakt z samą kamerą. Trochę za często ten wzrok ucieka od obiektywu, ale jak się zastanowić to można to połączyć z punktem pierwszym i przygotowaniem jakiegoś najskromniejszego scenariusza przed nagraniem, zamiast na spontanie wymyślać.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Ciekawe gadżety gitarowe…
« Odpowiedź #3 08 Cze, 2023, 00:15:28 »

Wszelakie gripy do ćwiczeń  paluchów - moim zdaniem bez sensu, acz oczywiście miałem kiedyś jednego, żeby samemu się o tym  przekonać
Może nie właściwie używałeś  ;) Ja osobiście uważam, że jest to GENIALNE urządzenie które separuje i wzmacnia poszczególne mięśnie i ścięgna palców i nadgarstka, szkoda, że tak niedocenione. Jak znam życie pewnie większość ludzi nudzi się tym po 30 minutach.
Pamiętam gdy pierwszy raz zacząłem się tym bawić po +/- trzech dniach palce latały po gryfie jak szalone. Zazwyczaj ćwicząc na gitarze nie ma nam kto ustawić fachowo ręki i  człowiek ze swej natury idzie na skróty, co z kolei powoduje różne przykurcze i nabawienie się tzw manier które są potem ciężkie do wyeliminowania. Konsekwencją tych nabytych manier są jakieś pojebane patenty które mają sprawić, że jesteśmy w stanie zagrać jakiś utwór, ale zazwyczaj te patenty są dobre tylko na jeden utwór, a na inny nie działają. Może czasem lepiej wrócić do podstaw niczym bokser na  salę z workiem treningowym. Osobiście ZAWSZE będę polecał te wszystkie grip mastery. Gwarantuje, że po tygodniu systematycznego używania poczujecie olbrzymia różnicę.
ps; zresztą kiedys widziałem niemal identyczne zabawki dla ludzi po wylewie, lub udarze mózgu i to naprawdę działa.
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2023, 00:20:14 wysłana przez Algiz »

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Ciekawe gadżety gitarowe…
« Odpowiedź #4 08 Cze, 2023, 09:57:52 »
To, że są używane do rehabilitacji, to wiem, i tu się sprawdzają ; ja po prostu zamieniłem Gripa na Shredneck, na którym mi się ćwiczyło lepiej (gdy nie mogłem grać na normalnym wiośle oczywiście). Ale odkąd nie za bardzo mam czas na ćwiczenie, to i Shredneck poszedł w świat do ludzi. Ale, jak już pisałem, jednemu przypasuje to, innemu tamto, i trzeba samemu próbować.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2008, 13:51:13
wysłana przez DeathMaster
8 Odpowiedzi
4673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 00:03:15
wysłana przez kabe666
1 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2012, 10:56:44
wysłana przez Leswar
49 Odpowiedzi
70470 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2015, 18:34:13
wysłana przez Johnny
12 Odpowiedzi
11251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2018, 21:45:24
wysłana przez gf-factory