Autor Wątek: Boomersko-doomerski powiew pustyni  (Przeczytany 1242 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Boomersko-doomerski powiew pustyni
« 22 Maj, 2023, 10:44:04 »
... czyli krótka historia o tym, jak ciężko zachorowałem na Rickenbackera, pojechałem spontanicznie do Torunia i wróciłem z Restauracji Gitar z japońskim klonem marki Heerby, lata 80.



Regularnie piszę i gram bardzo nisko strojoną muzykę, potrzebuję do niej raczej nowoczesnych instrumentów, standardowe strojenie mamy w drop G, a Rick dostarczył mi radości jak przystanek w Maku na szkolnej wycieczce. Jednak w tej konstrukcyjnie spierdolonej do cna basowej abominacji (poczytajcie sobie czym jest "Rickenbacker Tail Lift") mieszka fremeńska magia pustyni. Albo po prostu się starzeję :D

Wlacz osadzony player soundcloud


Bębny: Ugritone Riot Drums 2.0
Bass: Heerby Rickenbacker -> Helix Native (symulacja Ampega B15-NF dopalona Compulsive Drive, paczka dołączona do symulacji)
Gitary: M. Wojtas Flying V -> Helix Native (symulacja Sunn Model T na IR Hesu 2x12 od Neural DSP)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2023, 23:14:57 wysłana przez lupus »

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
No, teraz możesz nazywać się Motorhead i grać rock'n'roll... ładny Rick. Ma osobne wyjścia dla obu pickupów, jak oryginał ?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Nie, wyjście jest mono. Ale Rick-o-sound i tak robię za każdym razem jak podłączam jakiś bas do komputera, wymyślili to bo w latach 70 nie było DAWów ani procesorów gitarowych z dzieleniem sygnału :D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Poszedłem za ciosem i nagrałem marną impresję na temat Obskurnego Sfinksa z dodatkiem postsowieckiej zimnej fali.
Gitary grają unisono z basem w D.

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wlacz osadzony player soundcloud


Takie cuś bez humbuckerów.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Wlacz osadzony player soundcloud


Takie cuś bez humbuckerów.

Bardzo fajowe! Tak od 2:37 jest miodek... MEGA MIODEK :). Właściwie gotowy na scenę numer.
Niech żałują wszystkie millenialsy, które do tego momentu nie dosłuchały :D

Tylko link musiałem wkleić w drugą kartę, osadzony player nie odpala.

« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2023, 00:41:35 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Dzięki! To jest chyba na forum zrobione tak że działa tylko jedno okienko Soundclouda, pierwsze w łańcuchu postów, a następne linki do serwisu odtwarzają się właśnie w nim.

Jako że pogoniłem Corta to Heerby stal się moją główną gitarą basową, nawet zacząłem szukać jakichś lepiej zrobionych Rickowych przetworników. Po założeniu .155 na niskie A jestem w szoku, to gra i wybrzmiewa.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Ale fajne Coltowo of Lunowe :) me gusta:)