Autor Wątek: Templaty do nagrań  (Przeczytany 2443 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Templaty do nagrań
« 14 Maj, 2023, 15:01:48 »
Czołem ;)

Tak się zastanawiam nad zrobieniem sobie "templatek" do nagrań.
Włączam sobie Abletona (na nim robię), projekt death metal i mam tam gotowe i nałożone pluginy na gitarę typu rytm, lead czy bas (ten może być też z midi).
Perkusja też jest gotowa i tylko klocki poukładać ;)
Wszystkie rzeczy porozmieszczane już pomiędzy kanałami, sendy/returny porobione.

Ktoś robił coś takiego?
Najbardziej zastanawia mnie perkusja, dla której planuję następujący workflow:
1. Midi track z pluginem gdzie układam ścieżkę.
2. Audio tracki dla poszczególnych elementów na które wrzucam rzeczy z midi powyżej.

Cały pomysł wziął się stąd, że czasu coraz mniej i nie mam ochoty wyważać otwartych drzwi za każdym razem. Chcę mieć taki już półprodukt, który oczywiście będzie wymagał indywidualnego podłubania ale ogólnie będę miał już za sobą większość roboty.


Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 343
  • gwiazda mangozjebów
Odp: Templaty do nagrań
« Odpowiedź #1 14 Maj, 2023, 15:33:29 »
No ja mam takie templatki porobione w Reaperze, które co jakiś czas aktualizuję jak mi się z czasem koncepcja/wiedza na temat miksowania zmieni - wtedy zapisuję sobie po prostu nową rewizję.

Generalnie mam u siebie dokładnie tak jak opisałeś - poroutowana perkusja, nałożone pluginy na bas, obróbkę gitar oraz kanały perki i jakiś najbardziej standardowy mastering chain. Jedyne czego nie mam nałożonego to podstawowy sound gitar, bo od tego z reguły zawsze zaczynam klepanie pomysłów.

Nie wyobrażam sobie teraz bez tego nagrywania czegokolwiek, a tak to się człowiek pomęczył raz i korzysta cały czas.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Templaty do nagrań
« Odpowiedź #2 15 Maj, 2023, 08:08:56 »
Planuję właśnie zrobić jakieś podstawowe brzmienie gitar, wiadomo i tak będę to kręcił potem.

Edit:
Wzięło mi się to m.in. z obserwacji ile czasu zawsze schodzi na stworzenie bazy i z wywiadu z Sandersem z Nila: mówił o tym, że stara się skrócić drogę od wymyślenia riffu do jego nagrania.
Jest to coś czego próbuję się pozbyć czyli nieskończonego ogrywania riffu, który w pewnym momencie zaczyna tracić ten taki świeży (czasem nierówny ;) ) charakter.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2023, 08:13:52 wysłana przez Pronounce »

Online Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 343
  • gwiazda mangozjebów
Odp: Templaty do nagrań
« Odpowiedź #3 15 Maj, 2023, 10:37:01 »
Co jeszcze mi przyszło do głowy żeby dodać od siebie - warto zainwestować w MIDI packi z groovami albo samemu poświęcić trochę czasu i wyklikać sobie bazę jakichś podstawowych patternów żeby mieć coś pod riffami. Nie pamiętam jak to wygląda w Abletonie, ale w ReaPacku jest plugin do humanizacji sygnałów MIDI więc na dobrą sprawę mamy wyklikane raz i potem delikatnie randomizowane cały czas.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Templaty do nagrań
« Odpowiedź #4 15 Maj, 2023, 11:15:19 »
Good point. Stopa w szesnastkach i werbel na ósemkach, tyle starczy ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 17:17:28
wysłana przez Matt-Carnage
3 Odpowiedzi
2960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2016, 21:44:32
wysłana przez Iwo612