Autor Wątek: Jak polutowac 5 way selectora do HH  (Przeczytany 1401 razy)

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Jak polutowac 5 way selectora do HH
« 07 Maj, 2023, 08:14:51 »
Panowie poratujcie bo mnie pojebie zaraz, ze trzy godziny wczoraj lutowalem i nie dziala.
Nie działa przedostatnia pozycja, to znaczy niby po jednej cewce z bridga i necka, jest cisza zupelna.
Gdzies w internecie pisali ze firmowy przelacznik ibaneza to co innego niz no name a ja wlasnie no nejma probuje zamontowac, nie wiem czy to robi roznice ale inne pozycje zdaje sie dzialaja

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Oczywiścice, że robi różnicę, praktycznie każdy 5way ma inne połączenia ;D
mniut i piah

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
To gdzie wlasciwie jest roznica, oba sa jednakowe tylko maja odwrotna kolejnosc pozycji, czyli jak se wsadze na lewa strone to bedzie to samo

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
To nie są wszystkie switche, może masz jeszcze inny. Wez miernik i sprawdź sobie przejścia.
mniut i piah

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
najszybciej to bedzie kartka olowek miernik i rozrysuj sobie polaczenia na posiadanym switchu, jaki by nie byl powinnien sie skladac z 2ch sekcji gdzie jeden pin wspolny jest przylaczany w poszczegolnych pozycjach do 3 kolejnych z danej sekcji. np oznacz sobie to Ca/1a/2a/3a Cb etc i potem wystarczy dokonac porownania i ewentualnej "transkrypcji" z tym ze schematu. serio mniej czasu i wkurwa na to zejdzie niz na metode prob i bledow.

edit - "zwykly" przelacznik 5 pozycyjny, tzn nie dedykowany do jakiegos konkretnego ukladu jak np schallerowskie megaswitche, bedzie dzialal tak jw, a dla uproszczenia mozesz go traktowac jako 3poz (ktorym w zasadzie jest) gdzie dodano posrednie pozycje 1+2 i 2+3. jesli natomiast masz schallerowski megaswitch to wyzej podane schematy i ta metodologia, ktora proponuje, sie nie sprawdza i musisz ustalic, ktory to konkretnie jest typ i pogooglac schemat do konkretnego switcha. poka moze fotke co tam masz konkretnie?
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2023, 20:48:18 wysłana przez staryt »

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Im dluzej o tym czytam tym mniej sensu to dla mnie ma, w srodkowej pozycji jest zapalony drugi terminal i oba wspolne, no to jakim sposobem to niby wlacza oba humbuckery (wszystkie cewki) naraz:

Neck north hot - nie pali sie
Neck north finish - pali sie
Neck south finish - nie pali sie
Neck ziemia

Bridge north hot - nie pali sie
Bridge north finish - pali sie
Bridge south finish - pali sie
Bridge ziemia

No to przeciez znaczy ze bridge spoko bo obie cewki maja sygnal, co prawda dalej nie czaje w ktora strone to sie kreci, bo hot tego sygnalu nie dostaje tylko minus, ale widocznie jestem debilem i czegos tu nie rozumiem,
ale za to neck no to juz jakim niebianskim sposobem ma byc wlaczony skoro sygnal dostaje tylko jedna cewka? co niby wlacza druga?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Ja się troszkę podepnę się pod temat, bo mi padł switch w eRGiecie. Jakieś gówno Alphy teraz pakują w Japońcach i mi najpierw zaczął trzeszczeć a potem trafił do Walhalli.
Jaki w ogóle 5 way switch kupić, żeby nie padł po kilku dniach intensywnego posuwania?

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Pewnie Schaller Megaswitch. Tylko sobie dobierz odpowiedni do konfiguracji pickupów, tam różne magiczne połączenia można robić.

https://schaller.info/en/megaswitches

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Pewnie Schaller Megaswitch. Tylko sobie dobierz odpowiedni do konfiguracji pickupów, tam różne magiczne połączenia można robić.

https://schaller.info/en/megaswitches
Dziękuję! Czyli wychodzi na to, że dla mnie będzie robił Megaswitch S!

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Nope, to jest właśnie popieprzoność, żeby dojć do właściwego... Dla HSH w tabelce masz schematy połączeń HSH4 (to ogarnia Megaswitch E) albo HSH5 (a to ogarnia Megaswitch E+).

Spójrz w teń pi-di-ef: https://schaller.info/media/pdf/4e/38/27/HSH_GB_EN.pdf

Posty połączone: 15 Maj, 2023, 10:05:05
No, i jak widać, sam się pogubiłem, bo z kolei w tym pdf jest, że schematy połączeń HSH1 / HSH2 / HSH3 to Megaswitch S :->  HSH4 to E, HSH5 to E+, a HSH6 to M...

 
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2023, 10:05:05 wysłana przez Woland »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Nope, to jest właśnie popieprzoność, żeby dojć do właściwego... Dla HSH w tabelce masz schematy połączeń HSH4 (to ogarnia Megaswitch E) albo HSH5 (a to ogarnia Megaswitch E+).

Spójrz w teń pi-di-ef: https://schaller.info/media/pdf/4e/38/27/HSH_GB_EN.pdf

Posty połączone: [time]15 Maj, 2023, 10:05:05[/time]
No, i jak widać, sam się pogubiłem, bo z kolei w tym pdf jest, że schematy połączeń HSH1 / HSH2 / HSH3 to Megaswitch S :->  HSH4 to E, HSH5 to E+, a HSH6 to M...

 
Ha, widzę że bez flaszki się tego nie rozbierze. :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
1971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2013, 14:11:26
wysłana przez Mat
4 Odpowiedzi
3117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2014, 22:14:54
wysłana przez aciek_l
4 Odpowiedzi
2344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Wrz, 2014, 04:54:46
wysłana przez bandit112
4 Odpowiedzi
3694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2015, 18:47:34
wysłana przez pawello19
7 Odpowiedzi
3414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2017, 13:59:04
wysłana przez OMSON