Autor Wątek: Przesyłka OLX - Gitara  (Przeczytany 632 razy)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Przesyłka OLX - Gitara
« 26 Kwi, 2023, 21:39:13 »
Witam
Ostatnio jak kupowałem gitarę przez OLX - to płatność i wysyłka były realizowane przez funkcję: przesyłka OLX.
Mam wystawione dwa wiosła na OLX i ponieważ przy jakiś pracach w piwnicy znalazłem kartony to postanowiłem dodać opcję zakupu z przesyłką.
Pomyślałem o tej przesyłce OLX bo jest to jakieś zabezpieczenie dla kupującego - dopiero jak potwierdzi, że paczka zawierała to co było na aukcji to sprzedawca otrzymuje pieniądze.
Ale mam pewien dylemat - wszystkie dostępne wymiary paczek są za małe - katrton z wiosłem to jednak ponad metr długości.
Macie jakieś doświadczenia? Jak to załatwić poprawnie tak bym nie utknął na poczcie w kartonem, którego nikt nie będzie chciał wysłać.
Pozdrawiam 

Offline Woland

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Przesyłka OLX - Gitara
« Odpowiedź #1 26 Kwi, 2023, 21:46:45 »
Odkręć gryf, zmieści się w mniejszej... (sprawdzić, czy nie NTB).
A serio to formalnie się chyba nie da - przynajmniej do paczkomatu, bo paczkomat ma takie wymiary, jak ma, i największego boku paczki 64cm nie przeskoczysz...

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Odp: Przesyłka OLX - Gitara
« Odpowiedź #2 26 Kwi, 2023, 21:55:43 »
OK wiem, że do paczkomatu nie wejdzie ale człowiek, który mi sprzedawał Soloista wysyłał to pocztą z odbiorem w placówce - ale ja nie mogę takiej opcji znaleźć

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Przesyłka OLX - Gitara
« Odpowiedź #3 27 Kwi, 2023, 08:22:25 »
Największy rozmiar przesylki OLX przez PP:

XL: max. 60 x 60 x 70 cm; do 20 kg
https://pomoc.olx.pl/olxplhelp/s/article/przygotowanie-paczki-do-wysy%C5%82ki-jaki-gabaryt-oraz-opakowanie-V9-olx

Ogólnie na poczcie jest taki burdel, że możliwe że ktoś to puścił dalej, ale ja bym nie ryzykował.
mniut i piah