Autor Wątek: Loadboxy (suhr. torpedo. grzalka z zelazka - bez dyskryminacji :D )  (Przeczytany 2429 razy)

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
tak sobie pomyslalem, ze w sumie najfajniejszy z punktu widzenia gitarzystow szpej do nagrywania nie doczekal sie dedykowanego tematu i mi sie smutno zrobilo. a wiec, kto uzywa i czego? poprodukuje  sie bardziej wieczorem, ale poki co ciekaw jestem czy ktos na forum preferuje to rozwiazanie (nie tylko do nagran ale przede wszystkim do poplumkania sobie na sluchawkach).

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
1. Zrobiłem kiedyś temat o Torpedo Cab M+
http://forum.sevenstring.pl/index.php?topic=35886.msg464262#msg464262

Żeby nie przepłacać za Captor X, to jako loadboxa używam grzałek z instalacji przeciwoblodzeniowe j wetkanych w obudowę po starym interfejsie audio.

2. Miałem kiedyś Bugerę Power Soak jako pasywny tłumik, ale moim zdaniem za bardzo degradowała brzmienie.
Ta Bugera to, podobnie jak Harlej Bebzol PA-100, kopia Jettenuatora konstrukcji Soldano.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
o stary, tlumikow w sensie attenuatorow to ja szczerze nienawidze, brzydze sie tym plugastwem jebanym normalnie :D nie brzmia dobrze i sa niejako z natury bez sensu.

z torpedo mam za to ten problem ze tam od razu w pakiecie jest HPF :) tzn. po prostu w samym loadboxie uproscili sobie troche czesc reaktancyjna, co dalo podciecie w dole, w porownaniu np do suhra. do nagran to oczywiscie jest super i fajnie bo bardziej mix ready ale tak do pogrania sobie to jednak tego dolu troszke brakuje. w efekcie torpedo live poszlo do zyda, ale to po czesci kwestia ze ja jestem zjebany jesli chodzi o niuanse i wybrzydzam. ogolem jest 2notes super i daje mega frajde oraz mozliwosci.

grzalki akurat nie stosowalem, ale 50W 8R rezystory w radiatorach byly lokalnie w dobrej cenie to nawet nie bylo sensu szukac dalej. 4 szt polaczone szeregowo-rownolegle zeby wypadkowa rezystancja byla tez 8 z takim zapasem mocy zeby sie nie pierdolic z wymuszonym chlodzeniem szpeja. do tego zeby nie uwalic trafa glosnikowego i wyciagnac sobie sygnal juz po tymze  - sprawdza sie. no i do pomiarow, wiadomo ze czysto rezystancyjne obciazenie ma wiecej sensu. natomiast zeby to brzmialo jak powinno to trzeba troche podzialac bo sam impuls nie wystarcza... no ale hej mowimy o funkcjonalnym sztucznym obciazeniu z line out do zrobienia sobie w moment i koszcie ponizej stowki. co do brzmienia - kwestie tego ze nie jest to obciazenie reaktancyjne idzie dosc prosto obejsc w DAW (eq, lub dodatkowy ir ze zdjeta charakterystyka wplywu glosnika) i juz mozna sobie odpalic head o 3 nad ranem na sluchawkach. polecam. kurwa, naprawde. bedzie zainteresowanie to sie wrzuci schemat, poradzi sobie kazdy z tym. ot gniazdo, potencjometr i jeden rezystor, procz tych co stanowia samo obciazenie dla wzmaczniacza.

co tam jeszcze bylo - palmer pga04 ale tak dawno i nieprawda ze niewiele pamietam, po prawdzie bym chetnie odswiezyl sobie temat jakby sie gdzies trafil. ma jedna ogromna zalete napewno - czesc nazwijmy to cabsimowa, jest realizowana pasywnymi filtrami i umozliwia wypuszczenie gotowego sygnalu bez potrzeby wrzucania IR na sciezke (wiec mniejsza latencja w DAW i zerowa jesli odsluch bierze sie z palmera a nie z interfejsu). poza tym ciekawa opcja domiksowywania czystego sygnalu wprost z ampa (bzyk jak chuj ale mozna wykorzystac) do tego z emulacja glosnika. brzmieniowo - wtedy jakis rewelacji nie ukrecilem bo bylem lamus ale raczej w porownaniu z IR... no nie wygra. fajne by bylo jako kolejna zabawka do arsenalu napewno.

a finalnie skonczylo sie na tonehound lite z tubetown, w postaci kitu. wersja lite to po prostu samo obciazenie reaktancyjne, ta bodajze deluxe to cos a'la ww palmer, czyli dodatkowo probuje udawac kolumne. niewiele sie to rozni od suhra w wersji bez ladowarki impulsow (zreszta oba bazuja na tym samym, bo na czymze innym: http://www.aikenamps.com/index.php/designing-a-reactive-speaker-load-emulator - jak ktos dociekliwy to polecam lekture ;) ). ogolnie to mieszane uczucia, brzmieniowo - dobrze jest. funkcjonalnosc do pogrania i warsztatowa zajebista - bez problemu mozna dorobic switch i miec czysto rezystancyjne obciazenie, ktore mozna przelaczyc w locie, na podpietym wlaczonym wzmaku. ale -
100E plus ship za garsc elementow, dwie cewki i... no nie ma i. to wszystko co jest w kicie w wersji podstawowej. troche jednak mozna poplakac ze gdyby nie te cewki (mundorf) to tak naprawde jest to z 10 elementow na krzyz, ktore mozna by ogarnac na miejscu za moze 100zl. Tzn nadal jest to koszt ponizej polowy uzywanego Suhra lub troche taniej niz Captor uzywany, ale kazdy cebulak wie ze chodzi o sama swiadomosc :D

PS. https://drive.google.com/file/d/1vO4wUa-DTS7lu3_wvIEErNQ1x3eB0Lal/view?usp=share_link jak ktos chce to kolezka od nalexa udostepnil 3 IR ze zdjetym wplywem glosnika bez charakterystki glosnika. 2 sa z pv5150 i 1 z dualki z rozlaczonym nfb w trybie modern. spacelord to nie watpie ze bedzie wiedzial co z tym zrobic, ale jak ktos nie wie to pytac :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Pominęliście tu wspaniały ukraiński wynalazek jakim jest React:IR. Moim zdaniem nie ma nic lepszego jeśli chodzi o cenę/jakość/funkcjonalność + DZIAŁAJĄCY attenuator. Polecam porównanie mojego ulubionego wiecznie najebanego Fina:


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Pominęliście tu wspaniały ukraiński wynalazek jakim jest React:IR. Moim zdaniem nie ma nic lepszego jeśli chodzi o cenę/jakość/funkcjonalność + DZIAŁAJĄCY attenuator. Polecam porównanie mojego ulubionego wiecznie najebanego Fina:



Miałem podejrzenia, że gość zawsze jest na gazie. Ale zawsze też sobie tłumaczyłem, że on może po prostu taki jest :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
no bo tego akurat nie znalem, pacze wlasnie, wyglada na pierwszy rzut oka  bardzo spoko.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
bardzo spoko
W przeciwieństwie do gramatyki, stylistyki i interpunkcji twoich postów.
Co miałeś w szkole z polskiego oprócz trudności?

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
problemy ze skupieniem, bo fajna dupe swiezo po studiach mielismy. chlopie, jestem przewaznie tak zrobiony ze nie chce mi sie tajnych kombinacji z shiftem lub altem uzywac jak pisze, na usprawiedliwienie dodam ze staram sie przedkladac tresc ponad forme. jakos przebolejesz, przywykniesz :D

edit.
tak sobie spojrzalem na cene tego szpeja - kurwa, no fajne, tylko wyglada ze wojenka chlopakow zaorala i juz ni mo. szkoda, bo wygladalo jak poprawiony klon rackowej torpedy. @zerotolerance masz to lub macales czy nie miales okazji? na upartego bym postekal ze 44k1 probkowanie tylko, co wskazuje ze opierdolili to najtanszym gotowcem od majfrendow, zrozumiale. zupelnie jak pivi w 6505mh :D

ps. opcja eq matching w ichnim sofcie baaardzo na propsie.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2023, 22:36:56 wysłana przez staryt »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
bardzo spoko
W przeciwieństwie do gramatyki, stylistyki i interpunkcji twoich postów.
Co miałeś w szkole z polskiego oprócz trudności?

Pewnie pizde, bo był zbyt zajęty robieniem preampów Niedziakowi
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
pewnie tak. a powaznie, to tak sobie mysle czy nie zrobic od razu z tego pre tematu typu zrob se sam, lub sie poprzypierdalaj ze srubki krzywo (i sprezynka scisnieta), moze ktos skorzysta, mnie tam podzielenie sie nie boli, tylko heheh, musialbym posprzatac troche ten chlew jesli mam fotki wrzucac.

temat niby ejtisowy, ale swietnie sie sprawdza w niskich strojach. jak chcecie to moge wrzucic, pytanie czy kogos bedzie taki watek interesowal w ogole.
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2023, 00:19:28 wysłana przez staryt »

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
JA chcialbym wiedziec dlaczego proetensje do torpedo sa, ze HPF robi. Jak sobie wzmak sciszysz to on traci gorke, jo? A tu magia - gorka jest. Torpedo ma minus inny imo - ustawiona na sztywno attenuacja. Mowie tu o captorze, Live jeszcze nie mialem okazji pomacac.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Torpedo ma minus inny imo - ustawiona na sztywno attenuacja.
Ale to jest raczej zaleta. Nie wiem jak inne, ale tłumiki z potkiem wg projektu Soldano wcale nie działają lepiej. Niby jest jakaś regulacja, ale w sumie to i tak w wąskim zakresie.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
men i tak duzo lepiej dziala powerscaling od KOC'a tylko z tym troche jebania jest. ale dziala w chuj lepiej niz wszelkie attenuatory, przy okazji niwelujac ich wady czyli wieksze zuzycie lamp. dlatego ich nie lubie, podobnie jaki mitu o potrzebie przesterowania lamp mocy, celem uzyskania dobrego brzmienia :D zreszta - sam masz orenza to wiesz, ze 99% roboty robi przesterowanie inwertera.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jaka orenżada tu jest wspominana?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Jaka orenżada tu jest wspominana?
Podwójnie mroczna

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2023, 08:38:48
wysłana przez staryt
7 Odpowiedzi
3523 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2013, 08:56:20
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
2434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2015, 20:16:58
wysłana przez sinquestsound
14 Odpowiedzi
6021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2019, 21:05:21
wysłana przez Mat