Autor Wątek: NAD Ave little toaster PRS MT15!  (Przeczytany 4199 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
co

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
tak.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
No i teraz bede musial kupic zeby wiedziec czy hejt prawdziwy czy nie.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
to nie byl hejt.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
no niby nie ale pokaz mi to w fabrycznym wzmaku, bo jeszcze nie widzialem. tak zeby byl preamp niezanizonym i powiedzmy ladnie spadowany sygnal wchodzacy na koncowke, o sila rzeczy mniejszym headroomie. zeby bylo smieszniej to wcale nie bylo by takie trudne do wykonania w przypadku ww. pietnastki, ale marketingowo sie nie zgadza - chcesz miec wypas kup flagowca, chcesz miec zabawke (tylko do czego bo na temat ampow o mniejszej mocy i sensownego zastosowania to tez moznaby ksiazke napisac) to masz zabawke, a ze troche muli? dozbieraj, jo :)
No wlasnie ja zawsze za ta luznosc w stosunku do big brotherow obwinialem EL84  ktore nsjczesciej sa uzywane w 15W. Dlatego ciekawil mnie ten maluszek na 6L6. Swoja droga Jerry Cantrell junior jest tez na EL84 i jemu nie wydaje sie nic brakowac.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Swoja droga Jerry Cantrell junior jest tez na EL84 i jemu nie wydaje sie nic brakowac.
Jak to nic, a Stand By? :D

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
No wlasnie ja zawsze za ta luznosc w stosunku do big brotherow obwinialem EL84  ktore nsjczesciej sa uzywane w 15W. Dlatego ciekawil mnie ten maluszek na 6L6. Swoja droga Jerry Cantrell junior jest tez na EL84 i jemu nie wydaje sie nic brakowac.

po prawdzie powodow jest troche wiecej czemu wieksze ampy maja przewaznie lepszego kopa, ale glownie rozchodzi sie o zasilacz, a lampy mocy jako takie imo maja znacznie mniejszy wplyw.

Posty połączone: [time]21 Mar, 2023, 22:47:23[/time]
Swoja droga Jerry Cantrell junior jest tez na EL84 i jemu nie wydaje sie nic brakowac.
Jak to nic, a Stand By? :D

wiadomo ze to nie potrzebne a nawet szkodliwe. natomiast jak zawsze uwazalem ze gruby to gowniane niedorobione popluczyny po Cameronie, tak jak mi kolega podeslal demo duzego JJ, ktorego akurat pozyskal, tak pomimo calej niecheci do Dave'a stwierdzilem ze to fajne nawet. chociaz beke nadal troche mam. biznesowo typ jest swietny, przy be/hbe to nie uwierzylbym, ze tak zamulony wzmak mozna w ogole sprzedac.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2023, 22:48:10 wysłana przez staryt »

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No wlasnie cos mi przyszlo do glowy - MT15 moze i ma 6L6 ale transformatory mniejsze, ciekaw jest jak to sie odbija na brzmieniu.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
No wlasnie cos mi przyszlo do glowy - MT15 moze i ma 6L6 ale transformatory mniejsze, ciekaw jest jak to sie odbija na brzmieniu.
Większe niż w Single Rectifierze. :)

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
dobra dobra. nie tylko rozmiar sie liczy ale rowniez material rdzenia i jego typ. mozesz miec krowiaste trafo z ksztaltka ze zwyklej blachy pradnicowej, a mozesz miec mniejsze i lzejsze a o lepszych parametrach (choc pojecie lepsze w kontekscie wzmacniaczy gitarowych jest wzgledne), z rdzeniem zwijanym lub/i ze stopu o wiekszej przenikalnosci magnetycznej badz tez cienszych blaszek. przynajmniej w teorii, bo w praktyce to decyduja koszty, zwlaszcza ze jw w gitarowcach niespecjalnie jest sens walczyc o najmniejsze zniekszalcenia i jak najszersze pasmo. no to sie pomundrowalem i sie czuje dowartosciowany :D

@Chomick zakladajac ze mamy te sama koncowke 2 trafa z tych samych materialow, ten sam sposob nawijania, taka sama przekladnia tylko jedno na mniejszej rozmiarowce rdzenia - to mniejsze predzej zacznie sie nasycac co da wiecej zniekszalcen, mniej gory i powiedzmy ze "skompresowane" brzmienie. tak ze niekoniecznie mniejsze trafo wyjsciowe jest czyms zlym, wynikajacym (tylko) z checi sciecia kosztow - jest po prostu elementem ksztaltowania brzmienia.

edit - zreszta 6L6 pracujace z obnizonymi napieciami, dostarczaja przeciez mniej mocy, wiec i trafo wyjsciowe w rezultacie moze byc mniejsze. co do tendencji na wrzucanie na rynek tych "glodzonych" 6L6 to mam pare teorii ale to pozniej.
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2023, 15:21:03 wysłana przez staryt »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Kilka osób pytało mnie już odnośnie porównania napierdolu MT15 do napierdolu dużego Fireballa 100. Poniżej pokuszę się o jakieś porównanie choć wagowo i cenowo walka bardzo nieuczciwa.
Otóż chyba nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że oba wzmacniacze znakomicie się odnajdują w ciężkich odmianach rock/metal aż po rzeź. Jest to prawda oczywista. Nie mniej jednak FB100 pomimo wspólnej korekcji jest bardziej uniwersalnym wzmakiem. Te cztery lampy na końcówce robią sporo więcej oomph, headroomu i puncha w klate. MT15 jako sygnatura jest już ukierunkowana brzmieniowo w stronę raczej Mesy Recto i dołem to mocno pokazuje. Engl to już najwyższa półka, klasa sama w sobie, autorska konstrukcja i wg mnie brzmieniowo bardzo oryginalna (choć gdzieś te Marshalle jednak słychać). Bez dopałek, eq czy innych efektów zapierniczamy tak jak chcemy i nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba. MT15 pomimo poprawionej wersji brumy jeszcze pokazywał, gdzie w Englu mamy ciszę i spokój w klasie studyjnej. Wiąże się to prawdopodobnie z ceną i z tym, iż w MT15 ktoś na siłę upchał tak wiele do małego metalowego pudełka. Coś za coś!
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2023, 13:03:41 wysłana przez Zomballo »

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
To ja się podepnę  ;)



O dziwno wzmak nie przyszedł z lampami JJ, tylko PSVANE na preampie i TAD Redbase na końcówce.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2023, 15:58:52 wysłana przez drzevoo »
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
To ja się podepnę  ;)

( Obraz usunięty.)

O dziwno wznak nie przyszedł z lampami JJ, tylko PSVANE na preampie i TAD Redbase na końcówce.
A teraz prosimy o porównanie do Marka. :D

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
To ja się podepnę  ;)

( Obraz usunięty.)

O dziwno wznak nie przyszedł z lampami JJ, tylko PSVANE na preampie i TAD Redbase na końcówce.
A teraz prosimy o porównanie do Marka. :D

Postaram się coś nagrać i wrzucić jak tylko znajdę chwilę.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Wrzucam porównanie Marka i PRS'a.
Paka to Mesa Recto 212 z Captora X.

Wlacz osadzony player soundcloud
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2020, 21:56:54
wysłana przez Saint2013