Autor Wątek: NAD Ave little toaster PRS MT15!  (Przeczytany 4272 razy)

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
NAD Ave little toaster PRS MT15!
« 15 Mar, 2023, 17:00:06 »
Wooohaaa! Toż to jakaś ubermesa! Ale pocisk. Więcej potem. :D


A gra tak:

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Kiedy będzie wystawiony na giełdzie?  ;D

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Brak wersji 100W lub 50W po tym jaką furorę zrobił ten maluch to jest jeden wielki żart  :)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
pytanie o to czy Darek nagrywal probki za 3, 2, 1.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Otwórzcie mu już ten topic na giełdzie
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
No to jedziemy. Czy ja pisałem gdzieś wcześniej że EVH 5150 to najlepszy hi gain na jakim grałem? No to się pani negocjowalnego afektu pomyliłem! Ten toster prócz tego, że ma najlepszy hi gain na jakim mi przyszło sadzić to jeszcze klin ma taki, że olaboga. Bardzo dynamiczny i głęboki, pięknie czytający oba moje wiosła. Poezja! Wracajmy jednak do rzezi. Jak oni tam upchali tego rectifiera i ubershalla to ja nie wiem ale jest miodnie. Nie wiem też o czym pisały intenety na temat szumiącej pętli itp. bo mam już poprawioną wersję z tego roku. Bardzo wysoka kulturka pracy. Wszystkie lampki JJ więc już nie china. Bardzo spoko! Fajny ma pokrowiec i footswitch a na suficie rzuca ćpuńskie wzorki z tego burdelowego podświetlania. :)

Wincyj filmów z krzywym graniem:


Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jak to sie zachowuje przy bedroom levelu ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Spokojnie daje radę nawet w przełączniku ustawionym na 15W. Żeby było śmieszniej, ciche brzmienie wcale nie jest wykastrowane. Piec w każdym ustawieniu ma HUGE cojones. Zajebisty toster, udana konstrukcja. Setka zawojowałaby rynek.
Tony pokazuje bebechy malucha:

https://youtu.be/xJ_5obZJFbA?t=485

Zbudowany jak jakiś butik. Lampy mocy do chasis a nie na płytkach. Bardzo mnie się to podobie!

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
a to jeszcze nie na gieldzie?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Ej! Dajta się nacieszyć. :D

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
no jasne. ale wiesz, "w zyciu piekne sa tylko chwile" a potem przychodzi gielda :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Szkoda tylko że na dzień dobry potek vol do wymiany ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Brak wersji 100W lub 50W po tym jaką furorę zrobił ten maluch to jest jeden wielki żart  :)
Są Archon 50 i 100, które brzmią bardzo podobnie
Spoiler
Od 2020 są zapowiedzi modelu MT100
Spoiler

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
No to będzie gorąco! Co ten maluch potrafi to szok. Bardzo dynamiczny, wszystko się klei żadnych fizzów czy mułu, bardzo czytelny nawet przy maksymalnych ustawieniach gainu, pięknie wybrzmiewa na akordach, potężny przester, cudowny klin, każdy kanał ma oddzielne eq! Jak dla mnie pozamiatane nawet wśród droższych ampów.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
ile ja bym kurwa dal za taka jazde... zombi ale po tym ma sie skreta czy nie? :D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ciekawe jak to sie zachowuje przy wyższych głośnościach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Ciekawe jak to sie zachowuje przy wyższych głośnościach.
Nie rozkręciłem nawet do połowy bo już krew szła z uszu. Okropnnie głośna cholera.

Online fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Mogę tylko pogratulować i potwierdzić wszystko co @Zomballo napisał. Swojego kupiłem już kilka lat temu, po zamówieniu czekałem ponad pół roku, bo właśnie jakiś problem był z nimi i były poprawiane.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ciekawe jak to sie zachowuje przy wyższych głośnościach.
Nie rozkręciłem nawet do połowy bo już krew szła z uszu. Okropnnie głośna cholera.
O glosnosc sie nie boje bo gralem juz live na 15 W nawet, bardziej chodzilo mi o headroom. Jak sie dogaduje z dopalka ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Bardzo dobrze się dopala ale żadne dopałki mu niepotrzebne. Ma szybki dół sam z siebie. Headroom jak w duzym piecu.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Ciekawe jak to sie zachowuje przy wyższych głośnościach.
Nie rozkręciłem nawet do połowy bo już krew szła z uszu. Okropnnie głośna cholera.
O glosnosc sie nie boje bo gralem juz live na 15 W nawet, bardziej chodzilo mi o headroom. Jak sie dogaduje z dopalka ?

ja sie boje z 15W zawsze tego ze po prostu niektore preampy zle znosza zasilanie znacznie nizszym napieciem anodowym, ktore niejako wymusza zastosowana w tych maluchach koncowka.  i to nie dokonca w sensie samego headroomu, rozklad harmonicznych przy obnizonym anodowym tez jest inny (wiecej parzystych, powiedzmy taki brown sound ale juz az za bardzo). Pol biedy w przypadku marshalowatych, tam to jeszcze jest ok, ale topologie typu recto/soldano po prostu dramatycznie traca na selektywnosci.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Nie znam się na tym ale się wypowiem. Tam te 15W jest tylko dla picu. Ktoś robił pomiary i z MT15 wychodzi coś koło 25W. 6L6 na końcówce przecież to ma. W którymś filmiku Doug Sewell powiedział, że z tego maluszka w pół godziny da się zrobić 50W. Zmiana trafa głośnikowego plus chyba mod w zasilaczu i masz pełnowartościowy head.

Edit!
O łotu
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2023, 14:21:57 wysłana przez Zomballo »

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
no wiem, taki zibiztexasu bis. (btw temat big bottle ale z obnizonym zasilaniem to mike zapoczatkowal przy HR25) ale ja pisalem myslac o "15W" na parze EL84/6V6 gdzie w puszpullu masz Ua max 400V na lampach mocy i moze ze 250V na pre... to robi roznice. w ramach nabijania se postow na gielde moze uda sie laskawie wrzucic probki pogladowe. zreszta. sam sobie sprawdzisz jak cipaczka dojdzie nie?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Ale nikt nie zabrania zasilać preampu i końcówki różnymi, właściwymi dla nich napięciami

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
no niby nie ale pokaz mi to w fabrycznym wzmaku, bo jeszcze nie widzialem. tak zeby byl preamp niezanizonym i powiedzmy ladnie spadowany sygnal wchodzacy na koncowke, o sila rzeczy mniejszym headroomie. zeby bylo smieszniej to wcale nie bylo by takie trudne do wykonania w przypadku ww. pietnastki, ale marketingowo sie nie zgadza - chcesz miec wypas kup flagowca, chcesz miec zabawke (tylko do czego bo na temat ampow o mniejszej mocy i sensownego zastosowania to tez moznaby ksiazke napisac) to masz zabawke, a ze troche muli? dozbieraj, jo :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2020, 21:56:54
wysłana przez Saint2013