Autor Wątek: NAD! Tak, tak i znowu ten 5150...  (Przeczytany 19496 razy)

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
NAD! Tak, tak i znowu ten 5150...
« 10 Lut, 2023, 21:39:19 »
...ale inaczej:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Gratki i miłej zabawy :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Piękne kolorki!!!

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Kopas w dupas!





Sry, że nie w drop A.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Coś dziwnego z dzwiekiem sie dzieje, jakby filmik sie nie zbuforowal ? Bez dopalki rozumiem ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Coś dziwnego z dzwiekiem sie dzieje, jakby filmik sie nie zbuforowal ? Anyway kanal czerwony bez dopalki rozumiem ?

To tak jak się nagrywa mokrym porem. Czerwony bez dopały. Niebieski się dopala jak ktoś lubi. :)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Pierwszy evh ktory mi sie spodobal od dawna, moze kwestia tego skreconego srodka, bo normalnie mi brzmialy jak papier scierny.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Pierwszy evh ktory mi sie spodobal od dawna, moze kwestia tego skreconego srodka, bo normalnie mi brzmialy jak papier scierny.
No bo to jest ta poprawiona wersja. Bardzo przypomina mi to moje stare Piveje bez ich bolączek połączone z starą dwukanałową Mesabugą Rec. Pewnie przez transformatory Schumachera albo przez szeroki zakres eq? Nie wiem? Bardziej "poprawiona" pod speckę Eddiego to już jest tylko wersja stealth. Bardzo fajne toto, mogę bez kozery śmiało powiedzieć, że najlepszy hi gain na jakim grałem.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Kapitalny wzmak, w wersji combo ma dodatkowo wbudowany attenuator, więc mimo 50W mogłem na nim napierdzielać bez denerwowania sąsiadów. Mój ulubiony był kanał niebieski - szczególnie w połączeniu z P90 to brzmieniowo było wszystko, co lubię w tego typu klimatach: od Alice in Chains, przez Tool po Gojirę. Czerwony to nieco overkill i jest strasznie zwarty i skompresowany nawet jak na 5150, ale w naprawdę niskich strojeniach to pewnie zbawienie.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Mój pięknie dziabie po cichu. Nawet spory zakres na potku jest. W którymś 5150/6505 miałem podobnie ale nie aż tak jak w EVH. Im dłużej gram tym bardziej kanał niebieski przypomina mi pomarańczowy z Dualki. Trzebaby się zagłębić w schemat, choć już na ucho widać SLOpodobne klimaty. Czerwony to przekrój 5150 z tym zimnym charakterem i charczącym środkiem, który ładnie się wycina. Brzmienie My Dying Bride - For You jak z albumu, Gojira całość też. No i odkryłem pokrętło resonance. :D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Mój pięknie dziabie po cichu. Nawet spory zakres na potku jest. W którymś 5150/6505 miałem podobnie ale nie aż tak jak w EVH. Im dłużej gram tym bardziej kanał niebieski przypomina mi pomarańczowy z Dualki. Trzebaby się zagłębić w schemat, choć już na ucho widać SLOpodobne klimaty. Czerwony to przekrój 5150 z tym zimnym charakterem i charczącym środkiem, który ładnie się wycina. Brzmienie My Dying Bride - For You jak z albumu, Gojira całość też. No i odkryłem pokrętło resonance. :D

No mnie właśnie ujęła możliwość pozbycia się tego "przepięknego" środka.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
No właśnie w Peaveyu to już trzeba robić mody. Tu zakres eq jest sporo większy. Nawet resonance jest więcej i wychodzenie poza połowę tego potka przesuwa meble.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Konkluzja! Jak widzieliście EVH nie zagrzał u mnie zbyt długo miejsca. Pomimo wszystkich plusów wymienionych wcześniej piec po kilku dniach obycia uwydatnił swoje wady, które dla mojego gumowego ucha były nie do zaakceptowania. O ile czugane zera i jedynki wprawiały w osłupienie to już jak chcieliśmy złapać więcej niż trzy dźwięki naraz piec pokazywał jakieś dziwne nienaturalne rezonanse, brzęki, nie wiem jak to nazwać. Przypomnę, iż była to wersja MKII czyli bardziej modern wersja revoicingowana ale chyba za mocno w stronę metalzone (oooooo tego słowa mi brakowało, piec brzmi dokładnie jak lampowy klon MT2). Miałem z tym niezły dylemat. Zadzwoniłem po @wolfer . Przywlókł ze sobą GE-7 i można powiedzieć, że częściowo załatwiało problem z blaszanej górki ale dalej ta kompresja i przepompowanie gainem zostawały. Powyższy kolega może potwierdzić, to co mnie drażniło w tym palniku. Dla metaluchów spoko opcja ale nie wiem czy na długo. Pozostawała jeszcze kwestia doboru lamp ale myślę że do końca to by też raczej nie rozwiązało problemu.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jest powód dla którego dużo ludzi decyduje się na modowanie tego wzmaka. 6505 w stanie seryjnym tez jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Dlatego kanał niebieski > czerwony. Czerwony zbyt napompowany.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jak miałem 5150 z kolumną ENGL412 Pro to pamiętam, że dobrze gadało to tylko z ciemno brzmiącymi wiosłami.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Dlatego, że ENGL Pro to bardzo jasno grająca paczka. Jak dodamy do tego domyślne V30 to dostajemy bardzo kapryśny zestaw.
Miałem 4x12 Engla w wersji Pro XXL, nie zabawiła u mnie długo. Dzisiaj pokusiłbym się o wymianę głośników ale wtedy szukałem prostych rozwiązań.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Akurat w tym przypadku nie chodziło o głośniki. Zwykła pierwsza wersja EVH jak i Stealth grał na mojej paczce ok (mocno modyfikowany Beton z 2012 r. na chińskich V30, który każdy gra  inaczej). Tu był straszny dysonans pomiędzy strunami i to na dwu różnych gitarach. Pojedyncze PMy miazga - akordy kupa. Po prostu piec nie dla mnie.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A co sie konkretnie dzialo na akordach ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Brzęczały? Nie wiem jak to opisać. Bardzo nieprzyjemny dźwięk. Nie tak jak w Recto czy 5150 przejedziesz po strunach i masz piękną harmonię tu był bzyk i chujnia. Myślałem ze mi struny padły. Kurna mogłem to nagrać. Dokładnie tak samo się dzieje w Metalzonie czy innej tranzystorowej metalowej pierdziawie.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Jest powód dla którego dużo ludzi decyduje się na modowanie tego wzmaka. 6505 w stanie seryjnym tez jest dla mnie nie do zaakceptowania.

men, 6505 jest dobre bo jest dobre i tanie. poza tym jak juz sie skuma ze to jest przegejnowane w chuj i bzyczy to w 1 wieczor idzie to zrobic bo co by nie jebac po tej konstrukcji to chociaz w 15min idzie wyjac pcb. tyle zalet, tylko i az. jesli chodzi o emulacje brzmienia szlifierrrrki katowej z rozjebana przekladnia to znam fajniejsze tematy :D

zombi - dysonans mowisz. no jak masz palnik zbiasowany mocno w strone klasy B to tak bedzie. rada jest prosta - trza grac solufki wtedy to nie przeszkadza.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
...rada jest prosta - trza grac solufki wtedy to nie przeszkadza.
360° racji! Aaaa jak tapingi leciały! Bajerrrrrrr! :D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Brzęczały? Nie wiem jak to opisać. Bardzo nieprzyjemny dźwięk. Nie tak jak w Recto czy 5150
Rozumiem, ze chodzi o blocklettera lub sygnaturke. Bo co - 6505 juz tego nie mial ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
5150/6505 to to samo, bardzo fajny zielony jeszcze fajniejszy czerwony i fakt takiego czegoś nie ma. Klasyczny 5150/6505 jest mniej modern od EVH MKII. Tu fender odjechał z Edkiem troszkę. Ale wiesz co mi przeszkadzało komuś może tylko się podobać. Na bank nie trzeba było dopalać co w Mesie i 5150/6505 nie jest takie oczywiste. Było bardzo szybko i brutalnie.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No wlasnie ilekroc slysze gdzied stare 5150 to w stosunku do 6505 troche basem mi wala i sa troche scooped jakby ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6904 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2009, 16:32:33
wysłana przez wuj Bat
40 Odpowiedzi
15913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2011, 15:42:41
wysłana przez anton
10 Odpowiedzi
6075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2013, 12:57:16
wysłana przez Testorrob
26 Odpowiedzi
14024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2015, 14:16:22
wysłana przez rafalek
14 Odpowiedzi
26854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2023, 12:48:44
wysłana przez Zomballo