Autor Wątek: NGD Cort KX700 EverTune  (Przeczytany 3589 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
NGD Cort KX700 EverTune
« 10 Lut, 2023, 12:32:47 »
Gdy wrzucałem w nowości 2022 tegoż Corcika to wiedziałem, że u mnie wyląduje ;)
No więc jest! Zdążyłem już go trochę zmodyfikować, dostanie jeszcze siodełko Graph Techa (dołożyłem push pusha, straplocki i wywaliłem tony).

Spoiler

Najważniejsze rzeczy:
EVERTUNA
SD Nazgul Sentient
Pieczony klon na gryfie
Stalowe progi

Miłe dodatki:
Luminlaye
Mahoń plus solidny jesionowy top

Nagrałem też recenzję, jak ktoś nie ma ochoty patrzeć na mój ryj to są rozdziały, można przewinąć do porównania albo specki ze zbliżeniami.
Na wstępie mix na Neuralu Granophyre, leady z lampy.



Więcej fot w galerii:
https://photos.app.goo.gl/DAXaiNGANfDZPKys5

Finalnie jestem mega zadowolony. Na dzisiaj granie bez Evertuna to dla mnie porażka, szczególnie że warunki salkowe doprowadzają do rozstrojenia kazdej gitary po dosłownie 5 minutach. Nagrywanie bajka. Specka świetna. Są jakieś wtopki lakiernicze, ale gorsze widziałem w Mayonesach xD
Jedyne co leży i kwiczy to siodełko.
No i tyle :)


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2023, 12:34:54 »
Gratki!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2023, 13:27:31 »
Jutuby już wczoraj chyba zaproponowały mi reckę, mega eleganckie te nowe Corty. Czym volume zaślepiałeś?
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #3 10 Lut, 2023, 13:44:10 »
Zaślepka meblowa. Ale chyba poproszę lutnika, żeby mi wystrugał jesionowy kołeczek i ciapnął na czarno.
mniut i piah

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #4 10 Lut, 2023, 22:36:01 »
Gratki, niech sluzy, osobiscie do pelni szczescia brakuje mi tu chyba tylko zeby gryf byl wklejony, dla wiekszej wygody (albo moze z przyzwyczajenia), pozatym to technicznie i wizualnie trafia do mnie w pelni.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #5 11 Lut, 2023, 02:16:31 »
Ej, no wiosło do mielenia idealne - jakby się trafiła jakaś promka bliżej czwórki niż piątki, to bym sobie ją wszamał jak pojebany.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #6 11 Lut, 2023, 03:04:26 »
Ej, no wiosło do mielenia idealne - jakby się trafiła jakaś promka bliżej czwórki niż piątki, to bym sobie ją wszamał jak pojebany.
Napisałem na FB ;)

Gratki, niech sluzy, osobiscie do pelni szczescia brakuje mi tu chyba tylko zeby gryf byl wklejony, dla wiekszej wygody (albo moze z przyzwyczajenia), pozatym to technicznie i wizualnie trafia do mnie w pelni.

Dzięki!
Nie masz już tak, że Ci wszytsko jedno?
Ja po tylu latach przestałem zwracać uwagę. Byle nie prostokąciak fenderoweski, bo mnie estetycznie kłuje w musk.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2023, 00:59:52 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #7 13 Lut, 2023, 11:07:58 »
Gdyby jeszcze takie fajne les paule robili. Gita obiektywnie spoko, ale co z tego skoro supestratow nienawidze jak widz tvp1 Tuska...

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #8 14 Lut, 2023, 00:23:16 »
Nie-budżetowe singlecuty robią dla innych marek - przede wszystkim PRSa. Choć z drugiej strony robią też Ibanezy, ale też nie kojarzę od nich nic z normalnym gryfem, pasywnymi pickupami i EverTune'em produkowanego w Indonezji. Więc pewnie są między sobą jakoś ugadani, żeby nie konkurować w poszczególnych niszach rynkowych.

Ten KX700 wydaje mi się być najfajniejszą tego typu opcją i jeśli tylko wszystko pójdzie dobrze, niedługo sam zdam raport, na ile to fajna gitara, bo liczę, że to będzie keeper i starczy na moje gitarowe potrzeby dopóki znowu nie uzbieram na headlessa od Skervesenów (oraz rig w którym nie musiałbym odpalać kompa, by użyć stroika, bo znowu zapomniałem kupić baterie), a nawet wtedy zostanie na dobre jako nisko nastrojona siekiera do grania metalu. Wizualnie jest fajny pół-środek między przesadnie agresywnymi Solarami a typowymi superstratami, ogólnie wygląda trochę jak Setius albo ten nowy Regius Core i jest czarna w fajny, nie-Ibanezowy sposób, a ten kształt oraz wykończenie powinny fajnie się starzeć.

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #9 14 Lut, 2023, 01:38:53 »
[...]Nie masz już tak, że Ci wszytsko jedno?[...]
Z jednej strony trochę tak, bo w tych rejonach gryfu spędzam zdecydowanie mniej czasu, a z drugiej strony jak już tam jestem a do tego jeszcze sobie w trakcie grania zmienię gitarę to doceniam wygodę wklejanego gryfu vs wspomniany właśnie klasyczny kanciak.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #10 14 Lut, 2023, 10:24:25 »
@Frantick no masz troche racji. W Corcie jest dosyc fajnie to zrobione, wyfrezowane na około, krawedzie sa zaokraglone.
No ale... Moja ulubiona/ukochana/najlepsza gitara to Jackson SLSMG NTB :D


mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #11 14 Lut, 2023, 12:46:14 »
Nie-budżetowe singlecuty robią dla innych marek - przede wszystkim PRSa. Choć z drugiej strony robią też Ibanezy, ale też nie kojarzę od nich nic z normalnym gryfem, pasywnymi pickupami i EverTune'em produkowanego w Indonezji. Więc pewnie są między sobą jakoś ugadani, żeby nie konkurować w poszczególnych niszach rynkowych.
No właśnie - co mi po innych markach. Właśnie mi chodzi o to, żeby od nich kupić to samo tylko że taniej.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #12 15 Lut, 2023, 02:50:40 »
No ta "piękność" jest nawet nieco tańsza od KX700, poza tym jest chyba tylko EC-1000ET, ale ono jest faktycznie droższe. Jak większość Solarów jest dość fajna, tak tutaj nie mam pojęcia, co się wydarzyło na stole projektowym.


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #13 15 Lut, 2023, 07:59:03 »
W PL Cort 4649 ;)

EC1000ET 5300 na GC.
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: NGD Cort KX700 EverTune
« Odpowiedź #14 15 Lut, 2023, 10:51:09 »
No ta "piękność" jest nawet nieco tańsza od KX700, poza tym jest chyba tylko EC-1000ET, ale ono jest faktycznie droższe. Jak większość Solarów jest dość fajna, tak tutaj nie mam pojęcia, co się wydarzyło na stole projektowym.

( Obraz usunięty.)

To jest fachowo nazywa: próba wciśnięcia les paula ludziom którzy grają tylko na superstratach  ;D

A jak do tego dodam że nie lubię pocienianych korpusów w les paulach ? To zostaje tylko nowy na  2023 LTD EC1000T full thicknes z evertunem  za jakieś 7000 jak nie lepiej  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2023, 10:54:01 wysłana przez Chomick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
6119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2007, 15:38:41
wysłana przez nikt
22 Odpowiedzi
9515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2012, 09:07:42
wysłana przez escape_artist
9 Odpowiedzi
5352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2015, 21:38:12
wysłana przez navarac
4 Odpowiedzi
1123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2023, 14:54:01
wysłana przez gizmi7
7 Odpowiedzi
749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2023, 17:45:17
wysłana przez Dale Cooper