Autor Wątek: System anty-FRFR  (Przeczytany 1720 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
System anty-FRFR
« 31 Paź, 2022, 22:54:07 »
Nie będę wchodził w detale mojej nienawiści do rozwiązania FRFR, jednakże nadmienię, że o ile idea wysokowatowego, ergonomicznego rozwiązania w postaci jednej kolumny/paki strasznie mi się podoba to nawet bezczelnie droga kolumna aktywna Electro Voice, którą posiadałem nie była wstanie mnie przekonać. Nie każdy musi zgodzić się ze mną, ale w porównaniu do tradycyjnego głośnika gitarowego takie FRFR to kibel straszliwy.

Jak wspomniałem idea ergonomii zestawu nagłośnieniowego zdecydowanie dla mnie więc wpadłem na trochę inny pomysł, ale taki trochę bliźniaczy.

Dzisiaj zamontowałem wzmaka. Zdjęcia wszystko wyjaśnią. Dorzucę tylko, że miska to 150W 4ohm Texas Heat by Eminence, wzmak to 280W Warwick Gnome i PRO, a obudowa to płyta wiórowa spod znaku Behringera.

Gra to świetnie ale i też bardzo specyficznie. Growlującą średnicą przebije się przez wszystko.
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: System anty-FRFR
« Odpowiedź #1 01 Lis, 2022, 12:50:48 »
Bardzo ciekawy rig. Masz jak to nagrac mikrofonem, co bysmy slyszeli, jak calosc brzmi, chociaz pi razy drzwi?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: System anty-FRFR
« Odpowiedź #2 01 Lis, 2022, 14:04:48 »
Mam SM57 i ATM650 to postaram sie to ogarnac. Sprawdze, ktory lepszy z Texas Heat ale na 100% nie zrobie tego w najblizszych dniach. Zamorduja mnie jak troche ten system rozkrece ;-). Moze w weekend dam rade.
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: System anty-FRFR
« Odpowiedź #3 01 Lis, 2022, 15:09:31 »
Nie ma pospiechu, kiedy tam dasz rade.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: System anty-FRFR
« Odpowiedź #4 02 Lis, 2022, 20:53:52 »
O ile w stu procentach rozumiem uczucia do FRFR (bo i sam miałem identyczne wnioski), o tyle dziwię się trochę że idziesz w jakieś wynalazki zamiast w klasyczną gitarową paczuchę, jak dla mnie to element który robi największą różnicę...
Ale wiadomo, jak brzmi, to reszta nie ma znaczenia.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: System anty-FRFR
« Odpowiedź #5 02 Lis, 2022, 22:32:31 »
Kurcze nie wiem jak to opisac. To "cos" zachowuje sie inaczej niz paczka ze sklejki. Nie jest taka jakas boxowa/puszkowa jak moja ostatnia oversized 1x12. Raz ze plyta wiorowa zachowuje sie inaczej to jeszcze dosc obszerny frontowy bas refleks po wysokotonowce robi swoje. W zasadzie to paka na wzor 1x12 thiele wiec to w zasadzie zaden wielki wynalazek. Mesa robi thiele, angielski  Montage robil zajebiste thiele dodatkowo mozna bylo kupic go z dyfuzorem. Co do mojego rozwiazania to Texas Heat jest tak ciemnym glosnikiem ze stosowanie dyfuzora na glosniku jest kompletnie bez sensu. Moja paka ma taki wypierd ciepla srednica, ze leb odpada. Zauwazylem zalety tej paki z poprzednim glosnikiem wiec Eminence musial sie przydazyc ;-)

Nawet calkiem podobnie kolesie to ujeli :

The authority of THIELES's tuned bass resonance sits perfectly with mids that breathe and presence frequencies that shimmer versus non-ported designs that often provide a darker response overall.
In comparison to a closed back and open back cabinet, the THIELE provides the deepest lows, that are less boxy & booming, but with the strongest and most clearly-defined mid-band character, with a strong without being nasal – boost in the mids.
Suitable for all styles of music and playing situations, but especially effective anywhere you want to maximize punch, width and authority without sacrificing the rest of the frequency range details..
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2022, 23:16:57 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: System anty-FRFR
« Odpowiedź #6 13 Lis, 2022, 18:43:07 »
Nie mam zbytnio czasu by szukać sweet spot'a na głośniku i dodatkowo ustawiać drugi mikrofon na bass reflex miksując ten sygnał dlatego szybko nagrałem tradycyjne dży dży telefonem z pokoju. Musi wystarczyć. Niestety kurewska kompresja YT ściszyła mi dźwięk no ale co zrobić.

« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2022, 18:49:52 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
14516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2012, 00:34:58
wysłana przez wuj Bat
2 Odpowiedzi
1942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2012, 17:40:54
wysłana przez Bjørn
5 Odpowiedzi
1726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2013, 23:14:16
wysłana przez harry_manback
5 Odpowiedzi
1751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2017, 20:45:32
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
2345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2018, 08:55:48
wysłana przez Ewolter