Autor Wątek: Mała kolumna/combo pod HD500 do mieszkania  (Przeczytany 1530 razy)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Mała kolumna/combo pod HD500 do mieszkania
« 25 Paź, 2022, 22:23:46 »
Hej!

Trochu mnie tu nie było, a chciałbym wrócić do bardziej regularnego grania :D Ostatnie parę lat jeżeli w ogóle grałem na gitarze, to na słuchawkach wpiętych albo w Poda HD500, albo w laptopa z pluginami w DAWie, ale uszy mnie trochę już bolą od słuchawek i chciałbym wrócić do grania na jakimś głośniczku odbierającym sygnał z Poda ;) Pamiętam, że swego czasu oczywistym wyborem pod HD500 było Alto TS212, ale po pierwsze trudno je w tym momencie dostać, a po drugie wydaje mi się to dość duże jak na bedroom warriorowanie w zaciszu mieszkania w bloku :-\ Czy dzisiaj istnieje jakiś fajny i może nieco mniejszy/słabszy mocą wybór? Może to być mała kolumna w stylu Alto, może to być jakieś przyjemne combo :) Dodatkowe punkty, jeżeli miałoby Bluetootha, ale to ofc nie jest mus.

Chyba, że w ogóle pozbyć się HD500 i pójść w rozwiązanie AD2022 (Poda kupowałem na tym forum 7 lat temu xD) — ale to trochę mocna ewentualność, jeżeli by okazało się, że jest to dużo bardziej opłacalna opcja.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
A monitory np: KRK? Ja tak gram w domu na Helix Stomp.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Też miałem różne monitory (Rokity i potem Gibson LP6), teraz u siebie w biurze używam Audioengine HD4. W coraz większym stopniu uważam, że ogólnie takie głośniczki hi-fi są dużo przyjemniejsze w obyciu od setupu z monitorami. Miks zawsze lepiej i tak ocenić na słuchawkach, a tu jednocześnie jest większa przyjemność obcowania z dźwiękiem. Nux MG30, który na monitorach brzmiał nieco kartonowo tutaj w ogóle mi nie przeszkadza nawet na stockowych paczkach. Ogólnie polecam Audioengine, bo można je też traktować jako inwestycję: kupowałem je w okolicach 1400 za nowe, teraz kosztują w sklepach 2200-2400 i będzie tylko drożej. A w różnych punktach słuchałem też innych modeli (A2+, A5, P4) i za każdym razem byłem zachwycony, jak te małe kmiotki grają. Więc szczególnie jak dorwiesz rozsądnie jakieś używki, to jesteś ustawiony.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Ja kiedyś wpinałem PODa XTL w malutkiego Peaveya Rage. Bardzo mi się podobało to połączenie. Może tędy droga?

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Dozbieraj i kup lampe

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mała lampa

Zaczęty przez D_Rivv Wzmacniacze i kolumny

3 Odpowiedzi
2682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2008, 23:28:49
wysłana przez Grzgrz
10 Odpowiedzi
5664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2011, 11:26:13
wysłana przez p0ison
56 Odpowiedzi
18446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 08:06:49
wysłana przez pinki66
35 Odpowiedzi
10391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2022, 12:48:32
wysłana przez Skuzii
13 Odpowiedzi
2857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2024, 20:20:27
wysłana przez Meliton